Jump to content



Μνήμες OCZ


bibis1442169099

Recommended Posts

το ξέρω αλλά επειδή θα τις δουλεύω όπως είναι μανίσιες γιαυτό δεν βλέπω κάτι καλύτερο!μην δώσω και τσάμπα λεφτά!!

Aν δε σε ενδιαφερει το oc τοτε χτυπα τες! Αν σε ενδιαφερει το oc τοτε απλα ξεκινας το ψαξιμο για το τι chipaki σε βολευει :)!

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει overclocking αλλά έχω τον athlon xp 2600+(11,5Χ166) και τον έχω πάει μέχρι 11.5Χ200 και δουλεύει στα 2300ΜHZ με fsb 400 οπότε θέλω να δουλεύω τις μνήμες μέχρι 400mHZ μανίσιες για να τις 1:1 με τον επεξεργαστή!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε εδώ για OCZ μνημούλες θα ρωτήσω εδώ, κρίμα να ανοίγω νέο thread: ανάμεσα σε αυτές και αυτές ποιές θα διαλέγατε?

Είναι για ένα σύστημα a64 3500+(ή 3800+) venice πάνω σε msi k8n diamond και με δεδομένο ότι θα ήθελα να τις κρατήσω όσο πιο πολύ γίνεται.

Κάτι άλλο: αυτές αξίζουν τα 50€ παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε εδώ για OCZ μνημούλες θα ρωτήσω εδώ, κρίμα να ανοίγω νέο thread: ανάμεσα σε αυτές και αυτές ποιές θα διαλέγατε?

Είναι για ένα σύστημα a64 3500+(ή 3800+) venice πάνω σε msi k8n diamond και με δεδομένο ότι θα ήθελα να τις κρατήσω όσο πιο πολύ γίνεται.

Κάτι άλλο: αυτές αξίζουν τα 50€ παραπάνω?

gx=bh5

vx=utt

CORSAIR xl=TCCD-TCC5

Αν εχεις βολτ παιρνεις τις 2 πρωτες. Οποια θελεις απο τις 2. εχουν υπερ και κατα.

Αν δεν εχεις βολτ παρε corsair

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σύστημα είναι στα σκαριά ακόμα, με την προαναφερθείσα mb για παράδειγμα θα είμαι οκ με τις ocz? Είδα ότι οι 3500 παίζουν με 2-2-2-5 στα 400, ενώ οι άλλες 2-3-3-κάτι. Οπότε μου φαίνεται ότι είναι καλύτερες.

Οι 3500 τι μειονεκτήματα έχουν?

Σορρυ αν κουράζω...

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους.

@madkiller7: σύμφωνα με τα περισσότερα sites τα corsair 3200ΧL φοράνε TCCD. Άρα παίρνω άφοβα?(που λέει ο λόγος!) Ή παίζει να είναι και TCC5 που από ότι διαβάζω εδώ μέσα δεν τα έχουν σε μεγάλη υπόληψη. Γενικά οι corsair αξίζουν τα (πολλά) παραπάνω €€€?

@SLN: με την ASUS A8N-SLI Deluxe/Premium θα τραβάνε οι OCZ?Οι 3500άρες. Η ASUS δίνει στα specs μέχρι 3.0ν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.