Jump to content



Λίγη βοήθεια για αγορά κάρτας μέχρι 200 Ευρώ


beisnikos_spi

Recommended Posts

Καλησπέρα.. επειδή η καρτα μυο πάλιωσε πλέον, θα ήθελα λίγη βοήθεια για να αγοράσω την καλύτερη κάρτα γραφικών μέχρι 200 ευρώ..

Έχω δει τις εξής:

1. ASUS nVidia GeForce FX6600GT - 128MB (Πλαίσιο 188 ευρώ)

2. MSI VGA NX6600GT-VTD 128 AGP RETAIL (Ε-Shop 175 ευρώ)

3. ASUS V9999LE 6800LE 128MB AGP TV-Out DVI RETAIL (E-Shop 165 ευρώ)

4. ALBATRON nVidia GeForce FX 6800 LE - 128 MB (Πλαίσιο 169 ευρώ)

5. GRAPHICS GIGABYTE AGP8X GEFORCE 6600GT 128MB TV-OUT - DVI (Multirama 175 ευρώ)

Ποιά από τις παραπάνω ξεχωρίζει? Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Αυτή τρέχει στα 350/950.. Η 5900 μου τρέχει στα 300/850..

Πόσο καλύτερη μπορεί να είναι??

Kαμια απολυτος σχεση...

Τι πας να συγκρινεις ? :018:

Η 6800 Χ δεν εχει καμια σχεση με 5900.

Μη κοιτας χρονισμους καν.

Link to comment
Share on other sites

Ας πάμε με την γνωστή μέθοδο "εις άτοπον απαγωγή"..

Από τη λίστα διαγράφουμε την 3 και την 4...

Οι 6600 τί λένε???

τι κανεις βρε εκει??? μια 6800 le παρε ...κατα πασα πιθανοτητα ξεκλειδωνονται τα 4 pipes και εχεις μια καθαροαιμη 6800nu ....αν εισαι καρα@@λοφαρδος και σου ξεκλειδωθουν και τα αλλα 2 εχεις μια 6800gt......και οι 6600gt μαμανε αλλα μονο σε pci-e ...αν θες να ψαξεις πατα κλικ στο vga guide της sig μου να παρεις ιδεες

Link to comment
Share on other sites

http://www.gameplanet.gr/viewtopic.php?t=221&start=0 <<πηγαινε στο πρωτο αστερακι...>>

οταν ξεκλειδωνεις στην ουσια ρισκαρεις...ομως αν εχεις αξιοπιστο συστημα δε θα χεις προβλημα.....εγω φοβομουν αλλα τελικα οταν δοκιμασα τα εξτρα pipes ειχαν artifacts ...:( μετα φυσικα αν σου ναι χαλασμενα απλα τα ξανα κλειδωνεις! και ουτε γατα ουτε ζημια!

Link to comment
Share on other sites

http://www.gameplanet.gr/viewtopic.php?t=221&start=0 <<πηγαινε στο πρωτο αστερακι...>>

οταν ξεκλειδωνεις στην ουσια ρισκαρεις...ομως αν εχεις αξιοπιστο συστημα δε θα χεις προβλημα.....εγω φοβομουν αλλα τελικα οταν δοκιμασα τα εξτρα pipes ειχαν artifacts ...:( μετα φυσικα αν σου ναι χαλασμενα απλα τα ξανα κλειδωνεις! και ουτε γατα ουτε ζημια!

Ποιό αστεράκι?? Τί είναι τα artifacts?? :104:

Σόρρυ παίδες αλλα είμαι ολίγον τι άσχετος σε θέματα VGA...........

Link to comment
Share on other sites

Μία 6800LE ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να γίνει 6800GT. Ακόμα και αν είσαι απείρως κωλόφαρδος και ξεκλειδώσουν τα έξτρα 8 pipelines, πάλι οι μνήμες που φοράει η 6800LE είναι DDR και όχι DDR3 που φοράει η GT, οπότε τις επιδόσεις της 6800GT δεν πρόκειται να τις φτάσεις. Απλώς θα την πλησιάσεις (είπαμε, αν είσαι απείρως κωλόφαρδος).

Link to comment
Share on other sites

(είπαμε, αν είσαι απείρως κωλόφαρδος).

όπως εγώ ας πούμε? Πάντως τις επιδόσεις της GT τις πλησιάζεις πάρα πολύ.

Είχα την GT και τώρα την LE. Στα παιχνίδια δεν κατάλαβα διαφορά. Όποια διαφορά δεις σε benchmarks είναι από την ποσότητα της μνήμης και όχι από την ταχύτητά της.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.