Jump to content



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΥΔΡΟΨΥΞΗ (κλεμμένος τίτλος)


apotsi

Recommended Posts

κάπως έτσι όπου γκρί είναι το ψυγείο και κόκκινη η αντλία, και αφού σου αρέσει το ξύλο θα μπορούσες την μία πλευρά που φαίνεται από τα πλαγια να την καλυψεις με ξύλο, χωρίς να έχεις πρόβλημα στον αερισμό του ψυγείου, καθώς θα έχει αρκετή άπλα από τα πλάγια
Ααααα.... Ναι, αλλά έτσι δεν θα "παιδεύεται" παραπάνω το νερό στην πορεία του; Ενώ έτσι που το έχω είναι λόγω βαρύτητας πιό εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply
Ααααα.... Ναι, αλλά έτσι δεν θα "παιδεύεται" παραπάνω το νερό στην πορεία του; Ενώ έτσι που το έχω είναι λόγω βαρύτητας πιό εύκολη.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με αυτό. Αν η αντλία είναι αρκετά δυνατή δεν θα έχεις καμία διαφορά πιστεύω, μία δοκιμη θα μας πείσει (αντε καντο εσυ για να ξέρουμε για το μέλλον:p)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πώ ότι οι ανεμιστήρες ρουφάνε αέρα από το ψυγείο, γιατί ώς γνωστόν ο ζεστός αέρας είναι και ελαφρύτερος, οπότε και πάει προς τα πάνω....

Ναι , αλλα μηπως με το να σπρωχνουν γινεται καλυτερη δουλεια ? Συνηθως λειτουργει καλυτερα .

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια πτώση σε full load πότε θα αυξήσεις λίγο -τουλάστιχον- τα ρολόγια σου?

Μεγιές και καλορίζικα

Πόσο ακόμα...; Μετά θα πρέπει να του δώσω παραπάνω ρεύμα. Ενώ έτσι είμαι default τάσεις, και δεν θέλω να τον ζορίσω παραπάνω....
Link to comment
Share on other sites

Βρες τη φώτο βρε ....

Τα λένε και δεματικά, κύριέ μου....

Μα δεν ειπα οτι δεν τα λενε δεματικα απλα το ανεφερα μηπως καποιος δεν καταλαβαινε τι ειναι αυτο που ειπα :)!

Link to comment
Share on other sites

Καλα τοσο καιρο δεν ειχες ? :p

Καλοδουλευτο λοιπον :)

Ερωτηση....

Γιατι δεν αλλαζεις τον μαλακο σωληνα με τον σκληρο ?

Η απλα για να μη λυγιζει μπορεις να βαλεις περισσοτερο σωληνα που θα κανει μια "βολτα" εκει γυρο κ με τροπο θα μπαινει στο ρακορ του δοχειου χωρις να λυγιζει :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τώρα το έφτιαξα. Και επειδή βαριέμαι να ξαναδειάζω για να αλλάξω σωλήνα (που τον έχω, δεν είναι ότι δεν τον έχω) κοιτάζω για άλλες λύσεις.

Η λύση του Arlo παραπάνω http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=143996&postcount=18 νομίζω ότι είναι καλή, αν βρώ τέτοιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Κ πολλα σφηχτιρακια να βαλεις (οχι stripes ... τα σιδερενια λεω) παλι θα σου γινει η δουλεια :)
Το σκέφτηκα κι αυτό, αλλά φοβάμαι μήπως τα παρασφίξω. Μάλλον αυτό θα κάνω...

Επιστρέφω αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι κ μεγαλη η γωνια που σχηματιζεται τωρα που το ξαναειδα...οποτε λιγο δυσκολο...
Κι όμως...

Η εγχείρηση πέτυχε. Ο ασθενής (δεν πέθανε, αμέσως...) διεσώθει...

attachment.php?attachmentid=8096

attachment.php?attachmentid=8097

Και με το που το έκανα αυτό και έφυγε το τσάκισμα.... 34οC ο επεξεργαστής σε full load...

Μιά χαρούλα...

Είπα να αλλάξω και το tank με ένα καινούργιο "μικρούλι" που βρήκα στο δρόμο, .... :119: :119: :119: :119:

attachment.php?attachmentid=8093

attachment.php?attachmentid=8095

(σε σύγκριση με τ' αμάξι μου)

Αλλά φοβήθηκα μην ΧΑΣΩ την αντλία.... μουαχαχαχαχα

post-10-1442174216,156_thumb.jpg

post-10-1442174216,3134_thumb.jpg

post-10-1442174216,4205_thumb.jpg

post-10-1442174216,5284_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) Πολυ ωραια...

LOOOOL δε χοραει k να το ανεβασεις αυτο :D:D

Aν θες μπορεις απλα να βαλεις κ την αντλια στο μπανιο...(το εχω κανει...)ηταν κ κρυο το νερακι μια χαρα για τεστακια κ μετα που ζεστενεται κανεις κ ενα μπανακι ROFL :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.