Jump to content



Ερώτηση για Taiyo Yuden και ταχύτητες εγγραφής με Liteon 1693S


illusion

Recommended Posts

Δεν υπηρξε ποτε αναφορα για προβληματα περαν των TY -R 8x με το logo της Disk Impex (oxi τα Thats etc)
Όπως έχω ξαναγράψει (http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showpost.php?p=135016&postcount=18):

"Γενικά, gold έχω πάρει και εγώ (τα περισσότερα +R) και όταν τα πήρα μου είπαν πως είναι τα ίδια με τα ceramic. Εγώ βέβαια βρήκα κάποιες μικρές διαφορές ανάμεσα στα gold και τα ceramic, που καθιστούν τα ceramic καλύτερα από τα gold. ΟΜΩΣ σε σύγκριση με τα διάφορα δισκάκια που κυκλοφορούν στην αγορά (από Taiwan, China, και δεν ξέρω και εγώ) είναι πολύ καλυτερα! Κι αν με άριστα το 10 βάλουμε 10 στα ceramic και 9 στα gold, τότε από όλα τα υπόλοιπα από δεκάδες μάρκες που δοκίμασα κανένα δε παίρνει βαθμό πάνω από 6.

Νομίζω πάντως πως δε θα υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα με τα νέα Ceramic +R Taiyo Yuden dvd κι αυτό γιατί η ποιότητα δεν καθορίζεται από το λογότυπο της Disk Impex, αλλά από το αν είναι gold ή ceramic."

Άλλωστε κι εσύ -αν θυμάμαι καλά- έχεις πει πως οι διαφορές μεταξύ τους είναι μικρές. Εδώ γράφεις "TY -R 8x με το logo της Disk Impex" χωρίς να διευκρινίζεις πως αναφέρεσαι στα Gold. Τώρα που υπάρχουν και τα Ceramic με το λογότυπο της Disk Impex, απαραίτητο είναι να το διευκρινίζουμε, διαφορετικά οι αναγνώστες εύκολα μπορούν να βγάλουν λάθος συμπεράσματα, δηλαδή να νομίσουν πως το λογότυπο της Disk Impex προσδιορίζει την ποιότητα ενώ το σωστό είναι πως η ποιότητα προσδιορίζεται από το αν είναι Gold ή Ceramic.

Link to comment
Share on other sites

Τα ΤΥ +R ceramic με το λογότυπο της disk impex είναι καλά; ή είναι σαν τα gold με το λογότυπο της impex που παρουσίαζαν προβλήματα;

Σκέφτομαι να αγοράσω από ε-σοπ και η αγορά πρέπει να γίνει σύντομα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι ηταν, απλα μου ξεφυγε. Φυσικα τα προβληματα ηταν για τα +R 8x με το disk impex logo - τα "χρυσα" οπως πολυ σωστα ανεφερε η kolleen, απλα μεχρι τωρα δεν υπηρχαν και άλλα :)

Τα -R 8x ηταν μια χαρα σε ολα τα tests.

Link to comment
Share on other sites

ΟΜΩΣ σε σύγκριση με τα διάφορα δισκάκια που κυκλοφορούν στην αγορά (από Taiwan, China, και δεν ξέρω και εγώ) είναι πολύ καλυτερα! Κι αν με άριστα το 10 βάλουμε 10 στα ceramic και 9 στα gold, τότε από όλα τα υπόλοιπα από δεκάδες μάρκες που δοκίμασα κανένα δε παίρνει βαθμό πάνω από 6.
Συμφωνω :002:

Νομίζω πάντως πως δε θα υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα με τα νέα Ceramic +R Taiyo Yuden dvd κι αυτό γιατί η ποιότητα δεν καθορίζεται από το λογότυπο της Disk Impex, αλλά από το αν είναι gold ή ceramic."

Συμφωνω :002:

Άλλωστε κι εσύ -αν θυμάμαι καλά- έχεις πει πως οι διαφορές μεταξύ τους είναι μικρές. Εδώ γράφεις "TY -R 8x με το logo της Disk Impex" χωρίς να διευκρινίζεις πως αναφέρεσαι στα Gold. Τώρα που υπάρχουν και τα Ceramic με το λογότυπο της Disk Impex, απαραίτητο είναι να το διευκρινίζουμε, διαφορετικά οι αναγνώστες εύκολα μπορούν να βγάλουν λάθος συμπεράσματα, δηλαδή να νομίσουν πως το λογότυπο της Disk Impex προσδιορίζει την ποιότητα ενώ το σωστό είναι πως η ποιότητα προσδιορίζεται από το αν είναι Gold ή Ceramic.

Συμφωνω :002:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.