Jump to content



19άρα crt.Όμως ποια?


Elias

Recommended Posts

δεν ήξερα ότι οι trinitron έχουν διαφορά από τις diamontron στον καθοδικό.

απ' ότι ξέρω, οι trinitron θεωρητικά εκπέμπουν το 1/3 της ακτινοβολίας που εκπέμπει μια

συμβατική, εξαιτίας αυτού που είπε ο lord arthas

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chill-out

Μπορεις να βρεις ΕΙΖΟ...που ειναι diamontron καλες ειναι ....οχι σαν τις παλιες βεβαια...αλλα αμα βρεις παρε τετοια....

οι eizo αν δεν κανω λαθος ειναι trinitron(εχω την Τ766 19 crt)

Παντως η εν λογω ειναι κορυφαια τοσο σε απεικονιση οσο και σε ευκολιες(εχει usb hub)

Ρε παιδια και μια απορια να μην ανοιγω αλλο thread.

Την τρεχω με gforce2mx440.(ναι καλα το σκεφτηκατε ειναι σαν να εχω ferrari με λαστιχα απο ποδηλατο)

Οταν με το καλο παρω την ατι χ850χτ θα δω καμια διαφορα στην απεικονιση?

Link to comment
Share on other sites

Ο trinitron είναι της Sony και ο Diamondtron της Mitsubishi. Ουσιαστικά η ίδια τεχνολογία. Όντως, οι κορυφαίες EIZO φοράνε πια Diamondtron. Για μένα, η κορυφαία CRT οθόνη στις 19" είναι εδώ και καιρό η Mitsubishi 930SB. Απλά κορυφαία. Αλλά τόσα λεφτά σε CRT δεν αξίζει.

Θα σου έλεγα Elias, ή πάρε μια CRT LG/Samsung ή μια ΤFT Philips 170C 17"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 01:16]

οι eizo αν δεν κανω λαθος ειναι trinitron(εχω την Τ766 19 crt)

Παντως η εν λογω ειναι κορυφαια τοσο σε απεικονιση οσο και σε ευκολιες(εχει usb hub)

Ρε παιδια και μια απορια να μην ανοιγω αλλο thread.

Την τρεχω με gforce2mx440.(ναι καλα το σκεφτηκατε ειναι σαν να εχω ferrari με λαστιχα απο ποδηλατο)

Οταν με το καλο παρω την ατι χ850χτ θα δω καμια διαφορα στην απεικονιση?

Νομιζω πως ναι. Οταν εγω ειχα αλλαξει καρτα, απο GeForce2MX στην ΑΤΙ 9600ProEZ που εχω τωρα, ειδα διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.