Jump to content



ANTEC P180 (γνώμες, πού, πόσο)


apotsi

Recommended Posts

P180.jpg

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να βρώ και να αγοράσω το ANTEC P180.

Ξέρει κανείς πού μπορώ να το βρώ, πόσο και σε τί χρώματα εκτός το ασημί...;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Τόλης

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ.. Ψάξε στο skroutz

Δες εδώ τους επίσημους εισαγωγείς της Antec.. Ρώτα όποιον ξέρεις και συνεργάζεται με αυτούς..

Α, και.. Νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε στην εικόνα είναι το μοναδικό χρώμα στο οποίο βγαίνει.. Αλλά μπορεί και να κάνω λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβά μεταφορικά όμως....

Το πιό συμφέρον μέχρι τώρα είναι το Pixmania. 131€ + 15€ μεταφορικά = 146€ σύνολο

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι ακριβώς για μένα, αλλά για τον διευθυντή μου, ο οποίος το διαβάζει κιόλας το thread και έχει κολλήσει με το συγκεκριμένο. Το έχει δει το stacker, αλλά δεν του αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη τιμή είναι από Pixmania. 131 ευρώ + 15 μεταφορικά = 146 τελική. Το hardshop το έχει πολύ ακριβότερα.

Στην Ευρώπη προς το παρόν έρχεται μόνο με αυτό το Inox φινίρισμα. Υπάρχει και σε ολόμαυρη έκδοση με τα λογότυπα του συγκεκριμένου site (www.silentpcreview.com) αλλά προς το παρόν είναι διαθέσιμο σε Αμερική και Καναδά.

Κατ΄εμέ κλάσεις ανώτερο από stacker και μάλλον Lian-Li killer. Κάνει ότι κάνουν και τα lian σε λιγότερο από τα μισά λεφτά. Τρομερή σχεδίαση για απαγωγή θερμότητας και ειδικές γρίλλιες για να έχει επαρκή ροή ακόμα και με την μπροστινή πόρτα κλειστή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρεί το μαύρο εδώ

http://www.endpcnoise.com/cgi-bin/e/p180.html

Αλλά δεν ξέρω τί παίζει με μεταφορικά.

Το μαύρο η Antec το δίνει (όπως γράφει και στο endpcnoise) με το "SPCR logo" αφού στην σχεδίαση του κουτιού συνεργάστηκαν και με τους ανθρώπους του site. Υποτίθεται ότι το κουτί σχεδιάστηκε για όσο το δυνατόν χαμηλότερο θόρυβο και όσο γίνεται καλύτερη κυκλοφορία αέρα.

Στο forum του Silentpcreview.com είχε ποστάρει και κάποιος εμπορικός υπεύθυνος της Antec και είχε πεί ότι το μαύρο χρώμα μέχρι κάποιο σημείο μέσα στο 2006 δεν θα έρθει Ευρώπη και θα κυκλοφορεί, μέχρι τότε, αποκλειστικά στην Βόρειο Αμερική.

Πάντως, θα απέφευγα παραγγελία από Αμερική μεριά όχι τόσο για τα μεταφορικά, όσο για το ότι δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει με εκτελωνισμούς κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πλάκα, ούτε... μοναστηράκι :p

Απλά είναι το μόνο site που βρηκα, να το έχει σε μαυρο.

Δεν υποχρέωσα κανεναν να το παρει απο κει (αληθεια, τοσο πανε τα μεταφορικα? πολυ τσιμπημενα όντως)

Αν υπάρχει κ σε άλλο shop, που να στελνει Ελλαδα, θα με ενδιέφερε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά πιστεύω κι εγώ ότι είναι κορυφαίο το νέο κουτάκι της Antec.

Σκέφτομαι κι εγώ να το "χτυπήσω" σε συνδυασμό με ένα τροφοδοτικό Enermax Liberty 500αρι απ' το pixmania.

Μακάρι να υπήρχαν και Ελλάδα, αλλα δυστυχώς εδώ ή πρέπει να σου τον πιάσουν (όπως οι κλέφτες στο HAC που πουλάνε το 500αρι liberty 130 ολόκληρα euro) ή δε βγάζεις άκρη. (όπως πχ με τις αντιπροσωπείες της Antec στην Ελλάδα)

Συγκρίνετε τιμές...

http://www.pixmania.com/gr/gr/173457/art/enermax/pc-liberty-elt500awt-500w.html?srcid=1354

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=27321

Άρα απ' το Pixmania βγαίνουν

232 + 105 για το liberty +15 τα μεταφορικά = 252 euro...

Πολλά λεφτα όμως...

Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να συμβιβαστω με το παρακάτω κουτάκι της Antec που έχει 480αρι antec τροφοδοτικό και βγαίνει 148euro

http://www.pixmania.com/gr/gr/151486/art/antec/pc-case-tx-1088amg.html

Link to comment
Share on other sites

Ο τρελαμένος να πει τώρα την ιδέα του? Πάρτο ασημί και βάφτο. Αν δεν εμπιστεύεσαι τον εαυτό σου ή κάποιον φίλο δώστο σε κάνα επαγγελματιά στυλ Κοπρίτη. Τρίχες χρήματα θα σου πάρουν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.