Jump to content



6800gs


Jason1442169106

Recommended Posts

Ενας φιλος αγορασε τη XFX 6800gs.Ρε παιδια 230 ευρωπουλα την πηρε κ ισοφαριζει στο 3δμαρκ 2005 την 6800ultra (σε default κ οι 2).Μονο ο φιλος μου εχει ανεβασει τον επεξεργαστη του ελαφρα (A64 3200+) κ εβγαλε 5770 περιπου.Σκιζει η gs η μου φαινεται??

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος αγορασε τη XFX 6800gs.Ρε παιδια 230 ευρωπουλα την πηρε κ ισοφαριζει στο 3δμαρκ 2005 την 6800ultra (σε default κ οι 2).Μονο ο φιλος μου εχει ανεβασει τον επεξεργαστη του ελαφρα (A64 3200+) κ εβγαλε 5770 περιπου.Σκιζει η gs η μου φαινεται??

θα πάρω στανταρντ την 6800GS απο το infoshop 210 ευρώ? ...παρακαλώ να μην εξαντληθεί πριν την πάραγγείλω{δε κάνω πλακα}

www.infoshop.gr/product.asp?PrID=326975

να πω εδώ πως σύμφωνα με το infoshop{tech specification κατω αριστερά} αυτή είναι η XXX έκδοση......πάντως και να μην είναι, η XFX η μόνη ''απλή ''έκδοση 6800GS που βαγζει σε pci-e είναι ήδη κλοκαρισμένη σε 450/1050 ενώ η ΧΧΧ σε 485/1100

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το off topic αλλα εγω με την Χ1600χτ εβγαλα 5400 ακλοκαριστη και με μνημες χαλια με ιντελ στα 3.5.Πιστευω οτι συμφερει πιο πολυ μιας και ερχεται στα 180 ευρω.Ασε που εχει και το avivo

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το off topic αλλα εγω με την Χ1600χτ εβγαλα 5400 ακλοκαριστη και με μνημες χαλια με ιντελ στα 3.5.Πιστευω οτι συμφερει πιο πολυ μιας και ερχεται στα 180 ευρω.Ασε που εχει και το avivo

Kαμία σχέση οι δύο κάρτες. Δες κάνα συγκριτικό και θα καταλάβεις. Το 3dmark δεν λέει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

H 6800gs με πολυ ελαφρυ clockαρισμα (485/1100) ξεπερναει/φτανει την 6800ultra...

http://www.guru3d.com/article/Videocards/292/7/

Στο λινκ ειναι το review της xfx 6800gs XXX edition (αυτην εχω) με default clocks 485/1100.

Δειτε απλα τις επιδοσεις.Ακομα παντως και οι απλες 6800gs ειναι στα επιπεδα της 6800gt.Καμμια σχεση με την Χ1600ΧΤ που αναφερθηκε πιο πανω.

Συγκριτικο με ολες τις καρτες θα βρειτε εδω...

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/games-2005_10.html

Link to comment
Share on other sites

stock δεν έτρεξα, oced 500/1100 που το έτρεξα με 4ΧΑΑ/8ΧΑF@1024X768 loop 30 φορές κάθε bench για stability testing έβγαλε 47xx (δεν θυμάμαι την δεκάδα), με Winnie 3200+ default, 1GB Ram.

ναι όμως έτσι δε καταλαβαίνουμε και πολλά!!! πρέπει να το τρέξεις σε default το bechmark{δηλαδή 1024Χ768 ΟΧΑΑ και af δε θυμάμαι αλλά τέσπα βάλτο στα options στο default...}πρέπει να είναι πάνω απο 6000 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα δικό μου , με pc σφαγμένο ... [δίσκος ide τελειωμένος , 1Χ256 ram... νιώσιμο κανονικό λέμε . ]

Boxed drivers , stok ψυξη ουτε ceramique καν . Kαι στοκ ρευματα στην κάρτα ..

051uv1.jpg

ΕΔΙΤ: Πρεπει να πηγαινει κιάλλο πάντως έστω και έτσι οπως ειμαι .

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλα παει? Ειχα την εντυπωση οτι η gto2@850xt της εριχνε, αλλα τελικα i was wrong. Μου φαινεται θα χτυπησω κ εγω μια τετοια....

ούτε γω περίμενα να πίασει τόσο, αλλά αυτό το micro-architecture πως το λενε κάνει θαύματα,,,κανάς τρελός με νερά και hardware mod φτάνει μάλλον τα 7κ?

Link to comment
Share on other sites

']Ενα δικό μου ' date=' με pc σφαγμένο ... [δίσκος ide τελειωμένος , 1Χ256 ram... νιώσιμο κανονικό λέμε . ']

Boxed drivers , stok ψυξη ουτε ceramique καν . Kαι στοκ ρευματα στην κάρτα ..

051uv1.jpg

ΕΔΙΤ: Πρεπει να πηγαινει κιάλλο πάντως έστω και έτσι οπως ειμαι .

πες οπωσδήποτε load temps σε παιχνίδια, όπως FEAR, CS:S NFS:MS κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.