Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

Κατόπιν ενημέρωσης του big FrootX boss ;) , ανοίγω αυτό το thread με σκοπό να ενημερώσω για την δυνατότητα ομαδικής αγοράς DFI NF4.

Να διευκρινίσω καταρχήν ότι δεν αναφέρομαι σε εισαγωγή αλλά για αγορά από την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, η οποία μπορεί να κανονίσει εισαγωγή εφόσον υπάρχει σχετική ζήτηση (καθώς με τα τρέχοντα δεδομένα δεν έχει κανονίσει κάτι ακόμα).

Από μία πρώτη επαφή, τα προκαταρκτικά δεδομένα έχουν ως εξής:

Τιμές (ΠΛΕΟΝ ΦΠΑ)

LP UT NF4 SLI-D - 169

LP NF4 SLI-DR - 185

LP UT NF4 ULTRA-D - 128

Διαθεσιμότητα

~2 εβδομάδες (εφόσον επιβεβαιωθεί και διαθεσιμότητα ανά μοντέλο από την DFI)

Εγγύηση

2 χρόνια

’ντε να δούμε πόσοι μαζευόμαστε για να φανεί αν είναι εφικτός ο στόχος (μία πρώτη εκτίμηση για την ελάχιστη δυνατή παραγγελία είναι περίπου 10 κομμάτια)

EDIT : Προς αποφυγή πλήθους ερωταπαντήσεων, να διευκρινίσω ότι δεν έχω τσεκάρει καθόλου τι παίζει εξωτερικό και εάν οι τιμές είναι καλές ή όχι. Είναι απλώς αυτές που μπορούμε να έχουμε τώρα από Ελλάδα και οι οποίες πιθανόν πέσουν ανάλογα με την συνολική παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από SLN

LP NF4 SLI-DR - 185

Μεσα...

Οταν λεμε ομαδικη, θα ερθει φτηνοτερα??

πιθανότατα αλλά μιλάμε για μικρές διαφορές, μην φανταστείς κάτι σπουδαίο (εκτός φυσικά αν αλλάξει κάτι από κατασκευαστή ή αντιπρόσωπο)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειδα μολις τωρα... Αφου ειναι απο την quest, θα ειναι ολα "νομοτυπα" με εγγυηση quest και εξτρα ποσοτητα για RMA ??? Σημαντικη λεπτομερεια κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Επειδη το ειδα μολις τωρα... Αφου ειναι απο την quest, θα ειναι ολα "νομοτυπα" με εγγυηση quest και εξτρα ποσοτητα για RMA ??? Σημαντικη λεπτομερεια κατα την γνωμη μου.

Ναι (γι αυτό έκανα την σχετική διευκρίνηση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 12:50]

ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ μεσα... για ενα κομματι ... ειμαι μεταξυ

LP UT NF4 SLI-D και LP UT NF4 ULTRA-D

μια απο τα ιδια και εγω......μεσα με τα 1000 για μια απο τις 2 προαναφερθεισες.....:confused:

ποια ομως?????

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω 100% μεσα αν μου εξηγησει καποιος ποιες οι διαφορες των

LP UT NF4 SLI-D - 169

LP NF4 SLI-DR - 185

LP UT NF4 ULTRA-D - 128

Και ποια ειναι καλυτερη...κλπ κλπ...

Παρακαλω μην με κραξετε!!!

Αυτη με τα 128 ειναι η απλη...οι διαφορες των 2 SLI ποιες ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

μια απο τα ιδια και εγω......μεσα με τα 1000 για μια απο τις 2 προαναφερθεισες.....:confused:

ποια ομως?????

γνώμη μου πάντως είναι ότι η αναβάθμιση σε NF4 έχει νόημα βασικά λόγω SLI (έστω και αν δεν είναι προς άμεση αξιοποίηση)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.