Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

για τυχον αποριες με τα μοντελα κατεβάστε το manual απο το site της DFI που τα λέει αναλυτικα για ολα τα μοντελα...

εγω ελεγα να πάρω τελος Φεβρουαρίου αρχες Μαρτιου μετα την εξεταστικη .. ..

Τι τιμη θα εχει τοτε ?

Link to comment
Share on other sites

Ομμμμμμομμμμμμμμμμ

Αρχές Μαρτίου θα κοστίζει περίπου 30% παραπάνω. Θα ισχύσει το ίδιο όπως με τους Winchester. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Όσο η ζήτηση θα είναι μεγάλη οι τιμές θα ανεβαίνουν, οπότε δεν έχει νόημα η αναμονή για τόσο μικρό διάστημα. Αν ήταν μετά 6 μήνες αλλάζει η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Βαλτε και μενα για ultra τελικα.

Το πολυ πολυ να την παρω και να την δανεισω σε κανενα απο εδω μεσα για να δουμε πως παει μεχρι να παρω και τα υπολοιπα.

Ουπς τωρα ειδα οτι ειμαι μεσα ε μα και εσι ρε φανη βαλε της κατα σειρα:Π:flower:

Αν δεν κανω λαθος, τα ειχα βαλει με σειρα ποσταρισματος...νομιζω!!

Ειδες ομως δεν σε ξεχασα!! χεχε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Ομμμμμμομμμμμμμμμμ

Αρχές Μαρτίου θα κοστίζει περίπου 30% παραπάνω. Θα ισχύσει το ίδιο όπως με τους Winchester. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Όσο η ζήτηση θα είναι μεγάλη οι τιμές θα ανεβαίνουν, οπότε δεν έχει νόημα η αναμονή για τόσο μικρό διάστημα. Αν ήταν μετά 6 μήνες αλλάζει η ιστορία.

Και εγω που νομιζα οτι επειδη δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ακομα προσφορα, η ζητηση ειναι μεγαλυτερη και ως εκ τουτου και η τιμη...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 14:27]

τα ανήλικα θα έχουν ειδική ''παιδική'' τιμή (κάτι σαν παιδικό εισιτήριο που λένε) :hehe:

εγω σαν φοιτητης θα ηθελα το 50% εκπτωση που αντιστοιχει στην περιπτωση μου.....:laughing:

Link to comment
Share on other sites

αντε μπραβο να βλεπω τις ultra να ανεβαινουνε.

ανυπομονω να την παρω

Λοιπον να σας πω και το συστηματακι που θα στησω.

Αγορασμενα μεχρι στιγμης:

Thermaltake V1000 A black

Creative audigy 2 platinum pro

Creative 7.1 T7700 speakers

Creative decoder DDTS-100

Eizo T766 19" crt

Logitech mx510 mouse(απλα κορυφη για games)

Περιμενω συντομα:

Dfi ultra nf4 (Mε το Α3 revision nf4 μην ξεχνιομαστε)

Οcz powerstream 600Watt eu edition

Μεχρι το Πασχα:

Athlon 64 3500+ ή 3800+ (αναλογα το χρημα που θα παιζει)

2 χ maxtor 250 gb 16mb buffer NCQ diamondmax 10

MSI ati x850xt pe

Μνημες δεν εχω καταλήξει ακομα θα δω πως πανε με το mobo απο αλλους

Thermalirght xp 120 (φανταζομαι οτι θα μπαινει στην dfi...ελπιζω δλδ)

Plextor dvd px 116a black

Plextor dvdr dl

Πως το βλεπετε?

Για watercooling θα ψαχτο στο μελλον.

Προς το παρον καλα ειμαι.

με τον 3500 υπαρχει περιπτωση να πιασω επιδοσεις 4000?αν μου κατσει καλος?

Καμια προταση ευπροσδεκτη.Κυριως οσν αναφορα τους δισκου σκεφτομαι και ραπτορες αλλα με χαλαει η μικρη χωρητικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι..προβέπω πολλα battles γιατι ετοιμαζω και γω κατι καλο...:D

Ρε παιδια δεν ξερω τι να κανω,να ακυρωσω την παραγγελια απο overclockers ή οχι...γμτ.θελω να ερθει γρηγορα κυριως!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [20-01-2005 12:36]

Κατόπιν ενημέρωσης του big FrootX boss ;) , ανοίγω αυτό το thread με σκοπό να ενημερώσω για την δυνατότητα ομαδικής αγοράς DFI NF4.

Να διευκρινίσω καταρχήν ότι δεν αναφέρομαι σε εισαγωγή αλλά για αγορά από την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, η οποία μπορεί να κανονίσει εισαγωγή εφόσον υπάρχει σχετική ζήτηση (καθώς με τα τρέχοντα δεδομένα δεν έχει κανονίσει κάτι ακόμα).

Από μία πρώτη επαφή, τα προκαταρκτικά δεδομένα έχουν ως εξής:

Τιμές (ΠΛΕΟΝ ΦΠΑ)

LP UT NF4 SLI-D - 169

LP NF4 SLI-DR - 185

LP UT NF4 ULTRA-D - 128

Διαθεσιμότητα

~2 εβδομάδες (εφόσον επιβεβαιωθεί και διαθεσιμότητα ανά μοντέλο από την DFI)

Εγγύηση

2 χρόνια

’ντε να δούμε πόσοι μαζευόμαστε για να φανεί αν είναι εφικτός ο στόχος (μία πρώτη εκτίμηση για την ελάχιστη δυνατή παραγγελία είναι περίπου 10 κομμάτια)

EDIT : Προς αποφυγή πλήθους ερωταπαντήσεων, να διευκρινίσω ότι δεν έχω τσεκάρει καθόλου τι παίζει εξωτερικό και εάν οι τιμές είναι καλές ή όχι. Είναι απλώς αυτές που μπορούμε να έχουμε τώρα από Ελλάδα και οι οποίες πιθανόν πέσουν ανάλογα με την συνολική παραγγελία.

Η DFI ευρώπης θα έχει τις μητρικές μετά τις 28 Ιανουαρίου.

Για τιμές μπορώ να σας πώ σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.