Jump to content



DFI NF4 - ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


spc

Recommended Posts

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

λοιπον εγω αποφασισα ποια απο τις 2.

LP UT NF4 SLI-D

να κανω και μια 2 ερωτησεις.........(ξερω οτι κανενας δεν εχει δοκιμασει στην Ελλαδα ωστε να ξερει........απο φορουμ εξωτερικου τι διαβασατε)

ποσα απο τα SATA κλειδωνουν το bus τους σε περιπτωση overclocΚing?????(ειναι μαζεμενα και τα 4 και ανησυχω)

η καρτα ηχου ειναι ικανοποιητικη για 2.1 ηχεια που εχω?????αργοτερα παιζει να βαλω 6.1 ηχειακια(υποψην οτι εχω μια audigy 1 η οποια καθεται)

το 4πινο μολεξ τροφοδοσιας διπλα στο 4αρι για ποιο λογο ειναι?????για της καρτες γραφικων ή για σταθεροτερα ρευματα της μητρικης?????

οι θεσεις 1-3 στις μνημες ειναι οι πορτοκαλι ή οι κιτρινες?????ρωταω για λογους ευρυχωριας εαν μπει καποιο μπλοκ φαρδυτερο απο την μποξ ψυκτρα ή καποια μοντα στην ψυξη των μνημων.

αυτα και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.θα μπορουσα να τσεκαρω καποια πραγματα μονος μου αλλα εξεταστικη ειναι αυτη και τρεχω σαν παλαβος:o

:weep:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

η καρτα ηχου ειναι ικανοποιητικη για 2.1 ηχεια που εχω?????αργοτερα παιζει να βαλω 6.1 ηχειακια(υποψην οτι εχω μια audigy 1 η οποια καθεται)

γιατί να μην είναι;

για 2.1, δεν νομίζω ότι υπάρχει ανεπαρκής κάρτα ήχου

Αρχική απάντηση από greekfragma

το 4πινο μολεξ τροφοδοσιας διπλα στο 4αρι για ποιο λογο ειναι?????για της καρτες γραφικων ή για σταθεροτερα ρευματα της μητρικης?????

από την εμπειρία μου: ή θα είναι για σύνδεση με το PSU αν δεν υπάρχει το κλασικό 4πινο ή (το πιθανότερο αν κρίνω από την θέση του) για να δίνει ρεύμα σε ανεμιστήρια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μία πρώτη λίστα περιλαμβάνει:

Esdee

Zyx

SLN

chros26_

greekfragma

fANiS_K

Βασιλης

Ison

crmaris

Αν θεωρήσουμε τους παραπάνω 100% σίγουρους και δεδομένου ότι αγγίζουμε το ελάχιστο των 10 κομματιών, επικοινωνώ άυριο να δούμε τι γίνεται και από διαθεσιμότητες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

λοιπον εγω αποφασισα ποια απο τις 2.

LP UT NF4 SLI-D

να κανω και μια 2 ερωτησεις.........(ξερω οτι κανενας δεν εχει δοκιμασει στην Ελλαδα ωστε να ξερει........απο φορουμ εξωτερικου τι διαβασατε)

ποσα απο τα SATA κλειδωνουν το bus τους σε περιπτωση overclocΚing?????(ειναι μαζεμενα και τα 4 και ανησυχω)

η καρτα ηχου ειναι ικανοποιητικη για 2.1 ηχεια που εχω?????αργοτερα παιζει να βαλω 6.1 ηχειακια(υποψην οτι εχω μια audigy 1 η οποια καθεται)

το 4πινο μολεξ τροφοδοσιας διπλα στο 4αρι για ποιο λογο ειναι?????για της καρτες γραφικων ή για σταθεροτερα ρευματα της μητρικης?????

οι θεσεις 1-3 στις μνημες ειναι οι πορτοκαλι ή οι κιτρινες?????ρωταω για λογους ευρυχωριας εαν μπει καποιο μπλοκ φαρδυτερο απο την μποξ ψυκτρα ή καποια μοντα στην ψυξη των μνημων.

αυτα και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.θα μπορουσα να τσεκαρω καποια πραγματα μονος μου αλλα εξεταστικη ειναι αυτη και τρεχω σαν παλαβος:o

:weep:

Η καρτα ηχου ειναι μια χαρα.Μαλιστα απο οτι φανταζομαι εχεις δει την εχουν σε ξεχωριστο module για αποφυγει παρεμβολων απο τα λοιπα εξαρτηματα της mobo.Ειναι και 7.1

Αυτο που μου αρεσει ειναι οτι αποσπαται απο την mobo οποτε αν εχεις καρτα ηχου (οπως εγω καλη ωρα την audigy 2 platinum pro) μπορει στην θεση να χωραει κανα ανεμιστηρακι ετσι για το κατι παραπανω ή για αυτους που εχουν w/c ΜΠΟΡΕΙ να χωρανε απο εκει οι σωληνες.

Μια ερωτηση και απο μενα παιδια.

Μπορω να εχω 2 καρτες ηχου πανω στο ιδιο pc.Δλδ να βαλω και το karajan module και την audigy?Υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν conflicts.

SPC το μονο που φοβαμαι λιγο ειναι μην πεσουμε σε τπτ προβληματα επειδη ειναι καινουργια μοντελα και τρεχουμε.Αν και κατι reviews Που ειδα στα ιαπωνικα μαλλον την εξυμνουν.

Το γελιο της υποθεσης ειναι οτι αν την παρω δεν εχω επεξεργαστη ακομα ουτε μνημες!!

Απλα θα καθεται για κανα 2 μηνες μεχρι να υπαρξει ρευστο.

Λετε να μην με συμφερει και να περιμενω μπας και την παρω και πιο φτηνα?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια φωτο για να γουσταρουμε εμεις οι μελλοντικοι κατοιχοι μιας δφι..........ακομα περισσοτερο θα γουσταρουνε οι κατοιχοι μαξιμαηζερ και των υπολοιπων υποδεεστερων τετοιων γκατζετ....(γιωργη τα ποσοστα μου):p

κοιταχτε προσεκτικα την διαταξη των μνημων σε σχεση με το υψος εξοδου των πισω 8αριδων.....τα περισσοτερα κουτια ετσι δουλευουν..........εμενα μου μυριζει υποθεση με ευκολοτερη ψυξη των μνημων με διαφορες πατεντες με αεραγωγους που οδηγουν κατευθειαν στους πισω 8αριδες..........αρα και καλυτερο κλοκαρισμα στα στικακια.....:inlove:

post-596-1416071572,1703_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.