Jump to content



Vgpu mod via Bios - Nvidia


RootX

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...

heeeeeeelp. εχω vista 64-bit και λεει δεν μπορει να αρχισει τον driver και δοκιμασα και σε συμβατοτητα οτι υπαρχει. Τι να κανω? μπορω να κανω την δουλεια μου μεσω virtual pc/vm ware με xp στο εικονικο? ή πρεπει να ειναι απο το host operating system ?

τρεχω την 4.6 την τελευταια εκδοση που εχει το site τους.

Link to comment
Share on other sites

heeeeeeelp. εχω vista 64-bit και λεει δεν μπορει να αρχισει τον driver και δοκιμασα και σε συμβατοτητα οτι υπαρχει. Τι να κανω? μπορω να κανω την δουλεια μου μεσω virtual pc/vm ware με xp στο εικονικο? ή πρεπει να ειναι απο το host operating system ?

τρεχω την 4.6 την τελευταια εκδοση που εχει το site τους.

καποιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος παρακαλωωωωωωωωωωω
Δεν κατάλαβα τίποτα απ' ό,τι γράφεις, και μάλλον τα γράφεις και σε λάθος thread. Άνοιξε ένα καινούγιο thread με το προβλημά σου ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ, και να είσαι σίγουρος ότι όποιος ξέρει και θέλει, θα σε βοηθήσει.

Τόλης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μιας και σκεφτομαι να παρω καινουρια καρτα, ειπα να πειραματιστω λιγο με την 8800gt μου μιας κι εχει aftermarket ψυκτρα. Το Nibitor μου φανηκε σχετικα ευκολο, οποτε φτιαχνω το καινουριο bios με 1,1 volt (αληθεια παραπανω μπορω να δωσω αν δεν εχω προβλημα με θερμοκρασιες???), λιγο ανεβασμενα ρολογια και κανω save. Tο προβλημα ειναι τωρα ομως. Πως κανω boot disc??? Παω Nero, επιλεγω boot cd, με βγαζει στο περιβαλλον δημιουργιας του δισκου, πεταω μεσα το nvflash.exe, ενα αρχειο ακομα που περιειχε το zip και τα δυο bios (default, modded). Παω να κανω boot απο το cd και μου βγαζει κατι για usb (αν θυμαμαι καλα οτι βρηκε usb συσκευες και κατι για usb drivers) και δεν μου βγαζει να πατησω εντολες. Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.