Jump to content



Ήρθαν...


ckdiablo555

Recommended Posts

Ηρθαν οι νεες καρτες της Nvidia αντε να δουμε,παντως η 7600gt απο οτι φαινεται για τα λεφτα της αξιζει,ενω η 7900GTX φαινεται ακομα ακριβη...!

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%CA%C1%D1%D4%C1+%C3%D1%C1%D6%C9%CA%D9%CD&sp1=7600|7900

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' ότι φαίνεται στις πρώτες μετρήσεις οι 7900GTX αποδίδουνε όσο και οι Χ1900ΧΤΧ.....τελικά το παιχνίδι θα παιχτεί στις τιμές και απ' ότι φαίνεται η Nvidia έχει το πρώτο λόγω με το πέρασμα στα 90nm. :109:

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το παιχνιδι θα παιχτει στον οικονομικο τομεα,παντως και η 7600GT για τα λεφτα και τις επιδοσεις της(καλητερη απο 6800Ultra)απο οτι φαινεται θα κανει παταγο στην μεσαια κατηγορια πλεων...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το παιχνιδι θα παιχτει στον οικονομικο τομεα,παντως και η 7600GT για τα λεφτα και τις επιδοσεις της(καλητερη απο 6800Ultra)απο οτι φαινεται θα κανει παταγο στην μεσαια κατηγορια πλεων...!

το καλύτερη από ultra από που το συμπεραίνεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καίγομαι άγρια....θα χα φύγει ΤΩΡΑ για 7900GT, να ναι καλά ο Θεόφιλος που μου θύμισε το HDR+AA θέμα, γιατί με τοπ κάρτες, ΤΑ ΘΕΣ ΟΛΑ.....άντε περιμένουμε τις μειώσεις της ΑΤΙ

Link to comment
Share on other sites

10 χρόνια τώρα το ίδιο παραμύθι λέμε.... Οι τιμές των καρτών κάθε εταιρείας πέφτουν δραστικά μόνο όταν βγάζει καινούρια σειρά (π.χ. από 6800 σε 7800 και χ800 σε χ1800). Σ ΄αυτήν την περίπτωση όμως η σειρά που είναι τώρα στην κορυφή θα περάσει σε δεύτερη μοίρα και δεν θα μας γεμίζει το μάτι γιατί θα καλοβλέπουμε την μεγαλύτερη αδελφή η οποία τότε θα είναι αρκετά ακριβή. Φαύλος κύκλος....

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος εγραψε για HDR και φιλτρα και εγω με x1800xl αναρωτιεμαι ακομη αν ειναι δυνατον να λειτουργησουν ταυτοχρονα οπως ακουγεται,γιατι ομως οταν ενεργοποιω HDR τα φιλτρα απενεργοποιουνται..........θα μου εξηγησει καποιος γιατι δεν λειτουργουν ταυτοχρονα ουτε σε ATi.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος εγραψε για HDR και φιλτρα και εγω με x1800xl αναρωτιεμαι ακομη αν ειναι δυνατον να λειτουργησουν ταυτοχρονα οπως ακουγεται,γιατι ομως οταν ενεργοποιω HDR τα φιλτρα απενεργοποιουνται..........θα μου εξηγησει καποιος γιατι δεν λειτουργουν ταυτοχρονα ουτε σε ATi.

αφού υποστηρίζουν AA+HDR ....

βάλε τελευταίους drivers και δοκίμασε πάλι....λογικά πρέπει να παίζουν και τα δύο μαζί....

δες και στο 3dmark06, να το τσεκάρεις

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος εγραψε για HDR και φιλτρα και εγω με x1800xl αναρωτιεμαι ακομη αν ειναι δυνατον να λειτουργησουν ταυτοχρονα οπως ακουγεται,γιατι ομως οταν ενεργοποιω HDR τα φιλτρα απενεργοποιουνται..........θα μου εξηγησει καποιος γιατι δεν λειτουργουν ταυτοχρονα ουτε σε ATi.

H ΑΤi υποστηρίζει HDR με ΑΑ.

Το θέμα είναι σε ποιο παιχνίδι το δοκίμασες και δεν τα είχες και τα δύο.

Π.χ. στο Farcry για να τα έχεις και τα δύο πρέπει να βάλεις το 1.4 beta patch. Που η nVidia δεν τα βάζει ούτε και έτσι.

Για να βεβαιωθείς ότι τα έχεις και τα δύο βάλε στο 3dmark06 από μέσα απτο πρόγραμμα 4x ΑΑ και δες αν τρέχει τα SM3.0 benches (τα δυο τελευταία, αεροπλοιο και αρκτική).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.