Jump to content



Hec silent 385 watt.Ειναι λιγο?


amdnikos

Recommended Posts

Μετα απο δικη μου @#$%$# καταφερα να καταστρεψω ενα tagan 480 watt.

Το αντικατεστησα απο το κατεβαστηρι με ενα hec 385 watt(κατα τη γνωμη μου αρκετα καλο τροφοδοτικο).Το βασικο συστημα αποτελειται απο: Cpu x2 4200@2680 1,4V, Mb Jetway 939GT4 SLI-G, Gpu x800gto2 16pipes@520/590,

Ram kingston hypex x 2x512 dual channel, Hd 2x western digitan sata 200gb.Το προβλημα ειναι οτι η παραπανω συνθεση δουλευε απροβληματιστα με τους παραπανω χρονισμους με το tagan.7/7.Αφου πραγματοποιησα την αλλαγη μετα απο μερικα υποπτα restart υπερβολικο χρονο για να μπει windows κτλ. κατεληξα οτι για ενα rock stable συστημα επρεπε α πεσω σε cpu στα 2550 και gpu 510/560!Ναι το προβλημα προερχοταν και απο cpu και απο gpu:012: Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Ειναι τοσο ενεργοβορο το συστημα μου ωστε στα ορια χρονισμου του να μην το καλυπτει ενα επωνυμο 385αρι τροφοδοτικο η θα πρεπει να ψαξω αλλου το προβλημα?Ακομα θα μπορουσατε να μου προτεινετε ενα καλο psu (ανωτερο του tagan)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...Το βασικο συστημα αποτελειται απο: Cpu x2 4200@2680 1,4V, Mb Jetway 939GT4 SLI-G, Gpu x800gto2 16pipes@520/590,

Ram kingston hypex x 2x512 dual channel, Hd 2x western digitan sata 200gb....Ακομα θα μπορουσατε να μου προτεινετε ενα καλο psu (ανωτερο του tagan)?

Προσοχη: μπορει να το καψει απο υπερταση; στα 350W ειναι οριακο! Κοιταξε για τροφ/κο >500W (οχι κινεζικα) και σου προτεινω το SHARKOON 535W...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804403

Σε λιγα χρονια αυτα θα ειναι καραμελα:

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=870

Link to comment
Share on other sites

τροφοδοτικό Sharkoon με €120?? έψαξα αλλά δεν βρήκα πουθενά πόσα Amper βγάζει στις 12αρες για να το συγκρίνουμε με κάποιο αντίστοιχο. πάντως από 2 80άρηδες Sharkoon που πήρα πρίν αλλάξω κουτί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος - πολύ φασαρία!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.