Jump to content



Manchester & 4 dimm μνήμης


skydiver

Recommended Posts

Ναι, για τα 2Τ μιλάω, νόμιζα ότι θα είχε ξεπεραστεί με τους νέους πυρήνες ρε γμτ! Τουλάχιστον οι μνήμες θα τρέχουν στα 400@ 2T; ..όχι στα 333 που τις έβλεπαν οι winchester..

Το έχει δοκιμάσει κανείς με manchester;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια Gigabyte ga-k8nf-9 και με 2χ512 τώρα τρέχει στα 2200(παραπάνω δεν ανεβαίνει), οπότε λέω να του βάλω 4χ512 τουλάχιστον, να τρέχει default στα 2000 και να έχω και καλύτερη απόκριση σε multimedia( dvd authoring,συμπιέσεις,photoshop κλπ). Συμφωνείτε η λέω βλακείες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια Gigabyte ga-k8nf-9 και με 2χ512 τώρα τρέχει στα 2200(παραπάνω δεν ανεβαίνει), οπότε λέω να του βάλω 4χ512 τουλάχιστον, να τρέχει default στα 2000 και να έχω και καλύτερη απόκριση σε multimedia( dvd authoring,συμπιέσεις,photoshop κλπ). Συμφωνείτε η λέω βλακείες;

Ειναι θεμα chipset . Επισημα μονο αυτες που σου ειπα παιζουν .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποιες μητρικες που μπορουν να παιξουν μεχρι τα 205Μhz με 1Τ και 4 dimm , οπως η RDX200 της ATI . Δε θυμαμαι για την expert & venus .

H expert μπορει να παιξει με 4 dimm με 1τ ΑΛΛΑ μονο στα 200mhz!!!!:115:

Link to comment
Share on other sites

H expert μπορει να παιξει με 4 dimm με 1τ ΑΛΛΑ μονο στα 200mhz!!!!:115:

Είχα διαβάσει κάποια ποστ στο www.xtremesystems.org κάποιου που είχε καταφέρει να τρέξει 4χ512@250/1Τ σε μία expert αλλά δεν ξέρω γενικότερα κατά πόσο είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...ίσως κι εγώ να το μπέρδεψα λίγο..., αρχικά με ενδιαφέρει να παίζουν με 1Τ κι αυτό γιατί δεν θέλω να σκοτώσω τις μνήμες που έχω τώρα (ocz 2χ512-ddr 500)και να πάω στ 2χ1GB.Βέβαια, θα ήθελα να παίζει στα 2200 αν γίνεται με τα 4 dimms...(αυτά που έχω + 2 απλές).

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν γίνεται τίποτα απ' τα δύο :107: Ή θα έχω 4χ512 default με 2Τ(μάλλον, αν το σηκώνει η μητρική μου) , ή κρατάω αυτές που έχω ή κάποτε στο μέλλον πάρω 2χ1GB καλές μνήμες. Απλά υπέθετα ότι οι manchester θα είχαν λύσει αυτό το πρόβλημα (με τα 4 dimms):003: Α ρε AMD....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.