Jump to content



New UCCC


Recommended Posts

πριν απο λιγη ωρα γυρισα απο Πλαισιο με τα μαναρια.2x512 πηρα τελικα.

τα πρωτα αποτελεσματα ηταν καλα πιστευω αν και δεν εχω ασχοληθει πολυ με μνημες γενικα.χωρις καθολου "καψιμο" ανεβηκαν με τη μια στα 253 mhz error free σε ολα τα τεστ.(memtest,spi 32m κλπ).οι μνημες τωρα ειναι στα 253,3-4-3-7 με 2.6V και 1Τ.μερικα αποτελεσματα:

3Dmark01 SE: 26951.διαφορα 600+ ποντων.στα υπολοιπα δεν υπηρχε διαφορα.

Sp mod 1.5 XS: 34.281. 1.4 sec κατω απο πριν.

AQ3: 78707. 3000+ ποντοι πανω απο πριν.

Sandra mem: 6975.

Everest: 7333 write, 2411 read και 42.5 ns latency.

Ολα αυτα χωρις να εχω πειραξει τιποτα.μονο timings και ταση.

πιστευω να εχουν περιθωρια για παραπανω.παραθετω εικονα απο tweaker.

οποιες συμβουλες δεκτες με χιλια..:003:

post-313-1442174355,5738_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα 512 σιγουρα πανε 270+ αφου τοσο κανουν τα 1GB...Δοκιμασε σε tmings TCCD(2,5-3-3-5/7) και εως 2,9V να δεις τι κανουν και μετα πλαδαρεψε τα timings σε κλασσικα UCCC επιπεδα (3-4-4-8).Το λιγοτερο πρεπει να κανουν 270.Transcend να υποθεσω?Αντε καλα ψαξιματα...

Link to comment
Share on other sites

update.οι μνημες σταθεροποιηθηκαν στα 280 με 3-4-4-8 με 2.7V.δοκιμασα και 2.8 αλλα δεν μπουταρει..?..

τα αποτελεσματα φανηκαν αμεσως.33" στο 1Μ,79306 στο AQ3 (~4000 αυξηση),7248 στο Sandra κλπ.

καλες ειναι..χεχε..

Link to comment
Share on other sites

giorgos th. μην ακούς τον απο πάνω τον ειδημνημων και δώσεις 2.9 τάση σε uccc το πιθανότερο είναι να τις πάρεις στο χερι και δεν εχει rma αν ψηθούν. εκτος και αν τις φορτώσεις πουθενα καμμενες και πάρεις άλλες και παίζεις.

Link to comment
Share on other sites

ποια 2.85 και 3 μου λετε...εδω 2.75 δινω και η δεν μπουταρει ο υπολογιστης η αν ανοιξει οτι και να κανω κανει επανεκκινηση..οτι κανω το κανω στα 2.7.φαινεται τους αρεσει εκει ή το Enermax ειναι στα ορια του..

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για το ποσο θελουν οι μνημες.και ο ReaperX (3.05V) και ο Thorlite (2.83V) τις εχουν πανω απο 2.8.αν ειχα ενα πιο μεγαλο τροφοδοτικο να μπορω να δωσω τοτε θα ηταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε 'σεις είπα πως έχω ρίξει μέχρι 3V.Δεν τους δίνω τόσα 24/7.

Απλά για δοκιμή το έκανα.Γενικά όπως είπα και πιο πάνω ανταποκρίνονται μέχρι 2,85V περίπου.

Εγώ τους για everyday use τους δίνω 2,77-2,81V...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.