Jump to content



AC Freezer 64 ή Thermalright XP120 ή SI120?


koumparakia

Recommended Posts

Θέλω να πάρω μια αθόρυβη και αποτελεσματική ψύκτρα για τον επεξεργαστή μου

(athlon 64 3800+ Χ2) και είμαι μεταξύ των 3 που ακολουθούν:

Arctic Cooling Freezer 64 Pro

και

Thermalright XP120 ή SI120.

Θα ήθελα την γνώμη σας για το ποια είναι καλύτερη γιατί έχω κολλήσει και είμαι αναποφάσιστος (θέλω να πάρω κάποια άμεσα). Είμαι πάντως πιο κοντά με την πρώτη.

Σας ευχαριστώ.

AMD Athlon 64 3800+ X2|ASUS A8N-E |2x512MB DDR 400 3-3-3-6 Kingston |WD 200GB 16MB Cache SATA II |ATI Radeon X800 GTO|CDRW Plextor Premium| DVDRW Plextor 716A|DVDROM Liteon|Tagan 2force 580Watt|Thermaltake Damier V5000A |SONY SDM-HS53 17'.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Freezer 64 Pro είναι το καλύτερο value for money.

Φίλος μου είχε (με τη σειρά) SI120 (+Papst), Scythe Ninja, Zalman CNPS 9500 και τελευταίο αυτό, έμεινε σ'αυτό :)

To ήθελα κι εγώ, αλλά το άτιμο δεν μπαίνει αμοντάριστο σε Ultra-D

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δουλέψει την Freezer και είναι πολύ καλή, αριστη αν έχεις δυνατό 12αρη ανεμηστήρα πισω στο κουτί, και γενικά καλό airflow.

Μαμαει και δερνει και ψύχει τα μοφσετ και χτυπάει και λίγο αεράκι πάνω στην κάρτα γραφικών.

Η ΧΡ90πχ που προτείνει ο φιλος αποπάνω κανει ~36(χωρίς την φάνα) ενω η φρηζερ 18. Διαλέγεις και παίρνεις. :)

Link to comment
Share on other sites

έχω την freezer 64 pro εγώ......eshop 18.5 ευρώ.....κανένα παράπονο......αθόρυθη και αποτελεσματική.....αξίζει κάθε ευρώ.....άμα δεν έχεις πρόβλημα με τα χρήματα πέρνεις xp120......αλλά κτήνακι.......λιγότερος χώρος....2,5 φορές ακριβότερη κίολας....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.