Jump to content



World Map.....


PGM

Recommended Posts

Οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω για ενα προγραμμα στο οποιο θα του βαζω πολεις , λιμανια κτλ και θελω να μου τα βγαζει σε χαρτη. Δεν ψαχνω κατι εξιδεικευμενο αλλα κατι απλο. Πολυ παλιοτερα με ειχε βολεψει της Εncarta αλλα δυστυχως εχασα το cd. Αν θυμαμαι καλα λεγωνταν World atlas ή κατι παρομοιο. Ο googlis εβγαλε καποια αποτελεσματα αλλα δεν με εντυπωσιασαν. Εχετε εσεις κανενα υποψην σας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 12:11]

θελεις προγραμμα επεξεργασιας χαρτων ή να βρεις ενα παγκοσμιο χαρτη και να τον εκμεταλλευεσε?

Το δευτερο.....απλα λογω δουλειας θελω ενα απλο προγραμματακι που στην ουσια θα ειναι ενας παγκοσμιος χαρτης στον οποιο οταν του βαλω ενα κ@λοχωρι ή λιμανι να μου το βγαζει στο χαρτη για να ξερω που στο καλο ειναι....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Το δευτερο.....απλα λογω δουλειας θελω ενα απλο προγραμματακι που στην ουσια θα ειναι ενας παγκοσμιος χαρτης στον οποιο οταν του βαλω ενα κ@λοχωρι ή λιμανι να μου το βγαζει στο χαρτη για να ξερω που στο καλο ειναι....:D

Αν επιτρεπετε τι δουλεια κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 12:25]

Αν επιτρεπετε τι δουλεια κάνεις?

Ναυτιλιακα εχω σπουδασει......Ειναι εταιρεια που ασχολειται με μεταφορες προιντων με καραβια, τρενα και νταλικες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 12:51]

http://www.mygeo.info/eng/maps.html

για δες και πες μου

Φιλε μου δεν ψαχνω ετοιμους χαρτες αλλα προγραμμα που να εχει δικια του database και να μου βγαζει το χαρτη απο την περιοχη που θελω....

Ευχαριστω παντως

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 12:36]

Το worldwind ΙΣΩΣ να σου κανει .Δεν ξερω ποσο πληρης ειναι αλλα για την κρητη που εψαχνα εγω καποια πραγματα τα είχε σχεδον ολα.

Το δοκιμασα και αυτο αλλα ειναι 'βαρυ΄το ατιμο....

Αρχική απάντηση από flameboy [Σήμερα, στις 13:19]

Ριξε μια ματια στο MapQuest ειναι αρκετα καλο site.

Οπως ειπα και στον φιλο ea6gka δεν με ενδιαφερουν οι ετοιμοι χαρτες + δεν θελω να ειναι on-line .....

Υ.Γ πολυ παραξενος εχω γινει τελευταια...τιποτα δεν μου αρεσει :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , για ένα διάστημα είχα ενα πρόγραμμα το οποίο ειναι σαν αυτό που ζητάς. Για παράδειγμα, ήθελες να κάνεις ένα ταξιδι απο Αθήνα Ιταλία. Σου έλεγε ποιους δρόμους θα ακολοθήσεις και σου υπολόγιζε περίπου ποσες ώρες θα σου έπαιρνε. Το όνομα αυτού: Sony Auto-Route

Link to comment
Share on other sites

PGM: μηπως λες το world atlas απο την encarta 2005?

["υπαρχει" σε dvd]

ναι μεν εχει παρα πολλα μερη και πολεις, αλλα δεν εχει καλους χαρτες.

το world wind πιστευω οτι ειναι οτι ποιο καλο κυκλοφορει αυτη την στιγμη απο αποψη αναλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FatMan [Σήμερα, στις 18:06]

PGM: μηπως λες το world atlas απο την encarta 2005?

["υπαρχει" σε dvd]

ναι μεν εχει παρα πολλα μερη και πολεις, αλλα δεν εχει καλους χαρτες.

το world wind πιστευω οτι ειναι οτι ποιο καλο κυκλοφορει αυτη την στιγμη απο αποψη αναλυσης.

Ναι αυτο λεω...ειχα μια πολυ παλιοτερη εκδοση και ηταν ακριβως αυτο που θελω....το ξερω οτι υπαρχει σε dvd, 2 γιγα ειναι το ατιμο αλλα δεν το εχω 'βρει' ακομα.....

+ x@nD3R εχεις κανενα λινκ για αυτο που λες....? δεν το βρηκα στο νετ:blink:

+ FatMan thanks θα ψαξω και για αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 09:49]

Οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω για ενα προγραμμα στο οποιο θα του βαζω πολεις , λιμανια κτλ και θελω να μου τα βγαζει σε χαρτη. Δεν ψαχνω κατι εξιδεικευμενο αλλα κατι απλο. Πολυ παλιοτερα με ειχε βολεψει της Εncarta αλλα δυστυχως εχασα το cd. Αν θυμαμαι καλα λεγωνταν World atlas ή κατι παρομοιο. Ο googlis εβγαλε καποια αποτελεσματα αλλα δεν με εντυπωσιασαν. Εχετε εσεις κανενα υποψην σας?

Το καλυτερο site που εχω βρει για μια εργασια με χαρτες που ειχα στη σχολη ειναι το www.maporama.com Τουλαχιστον εμενα με βοηθησε...ειναι απλοι χαρτες αλλα τους εχει ολους...μεχρι και το χωριουδακι μου στη Φλωρινα βρηκα για να σου δωσω να καταλαβεις .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.