Jump to content



Ποιο DVD-rec?


Hydrus

Recommended Posts

Μιας και εδωσα στο brotheri το 4550 μου λεω να παρω η το 4551 η το LiteOn 165P6s που πιστευω ειναι τα πιο δυνατα αυτη την περιοδο?Καμια αποψη?Επισης τι φιαφορα εχει το 4551 με το 4570/1?

Link to comment
Share on other sites

1. Τα NEC είναι όντως πολύ καλά.

2. Έτη φωτός μακριά από Lite-On. Κάνουν άλλ' αντ' άλλων υλοποίηση των διεθνών specifications με αποτέλεσμα αντί να γίνεται flush το buffer του drive, να σβήνεται το firmware και να καθίσταται παντελώς άχρηστο το drive.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το LiteOn SHW-16H5S και εγραψα μεσα σε ενα ΣΚ πανω απο 80 DVD στα 16x και δεν εκανε κιχ.Διαβαζει τα παντα γραφει τα παντα.

Αυτα με τα flush του buffer και να σβηνεται το firmeware δεν τα εχω δει και του εχω βγαλει τα ματια κι ολας στην εγγραφη.........

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το Nec 3540A ειχα και μολις του εβαλα 2 δισκακια να γραψω DL μου τα εκαψε και τα 2 για αυτο και πηρε ποδι στεγνα. Δεν ειναι και φτηνα. Για να μην αναφερουμε και το reading...

Link to comment
Share on other sites

Παντα σεβαστες οι αποψεις σου WAN αλλα δεν πολυασχολουμαι με flush το buffer και αλλα πυρηνικα projects(πλακα κανω ε :) ).Κοιταχτε ξεκινησα με NEC 3500 και μετα σε 4550.Κανενα απολυτως προβλημα διαβαζουν τα παντα αν και λιγο αργα αλλα τα παντα και χωριε f/w update.Δυστυχως δεν ετυχε ποτε να τα κανω φουρνο και τα dvd κουλουρακια οπως ο Thor αλλα κανενα απολυτως παραπονο.Σε LiteOn το SOHD-16P9S(DVD-ROM) που εχω μονο θετικα εχω να πω.Γενικα αυτο που βλεπω στα liteOn ειναι η ελαφρως πιο ευθραυστη κατασκευη εν σχεσει με τα NEC.Το 4570 παλι γνωριζετε τι διαφορα εχει με το 4551?Επισης το lirhtscribe δεν ειναι ιδιο με το Labelflash?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος έχω το NEC 4551 Labelflash ένα εξάμηνο και ποτέ δεν μου έχει κάψει δισκάκι ....όσο για το άν είναι το ίδιο το lirhtscribe δεν ειναι ιδιο με το Labelflash:009:

Ακόμα ψάχνω δισκάκια φούτζι στο Ηράκλειο αλλά τσου ...:102:

Δές και αυτό ... http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=19241

Link to comment
Share on other sites

Δισκακια απλα ουτε κι εμενα μου ειχε καψει ποτε. Τα Dual Layer ομως δεν τα συμπαθησε φενεται... Για αυτο και ξυλοθηκε απο το pc. Κατι αλλο που ξεχασα να αναφερω παραπανω τουλαχιστον απο την δικη μου εμπιρια με το nec που εχω και φιλου τα liteon σε ενα full dvd ειναι περιπου κατα ενα λεπτο πιο γρηγορα στην εγγραφη.

Link to comment
Share on other sites

εχω το ltiteon 16Η5S http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=21746 και γιθα λιγο καιρο ειχα και το 4551, το Liteon ειναι πραγματι πιο γρηγορο στη εγγραφή, πιο αθόρυβο και πιο γρηγορο στην αναγνωση. γενικα καλύτερη επιλογή από το 4551.

oσο για τα flush το buffer δε το συναντησα αλλά ουτε και πιτευω οτι πρεπει να προβληματίζει αν ισχύει. (Δεν το εχω ακουσει πουθενα για να πω την αλήθεια).

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται δλδ με LiteOn θα την βγαλουμε απο δω και περα.Ξερει κανεις τι παιζει με τις τεχνολογιες overburn και μια αλλη που μου διαφευγει τι παζει?Για τ LiteOn μιλαω παντα

Link to comment
Share on other sites

Στο overburn δεν παιζει ρολο μονο το recorder παιζει ρολο και το δισκακι που εχεις βαλει μεσα. Τωρα για το lightscribe ριξε μια ματια στο thread του panoc να δεις το δισκακι lightscribe που δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειχα χρηματα εγω θα πηγαινα για 755 Plextor και γιατι οχι για το 760.Απλα επειδη ειναι τα πιο ακριβα και επειδη ειναι Plextor,οχι οτι τα αλλα ειναι για το τζακι.Λεγεται παντως οτι τα BenQ ειναι Plextor με "κουτι" BenQ...Εγω παντως κλεινω προς το LiteOn αφου ειναι και το πιο φτηνο και αφου του χρονου θα ψαχνω για (δευτρο ισως?) BluRay/HD recorder...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.