Jump to content



νεο κουτι.


giorgos th.1442169073

Recommended Posts

λοιπον,εφτασε η ωρα πανω κατω για να παρω μετα απο 3 χρονια καινουργιο κουτακι.στο ματι εχω βαλει 3.τα Thermaltake Soprano,Swing και Matrix VX.

ποια η γνωμη σας για αυτα?τα εχει καποιος να μου πει απο πρωτο χερι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το soprano. Έχω μείνει ικανοποιημένος από την ποιότητα του και την ευκολία συναρμολόγησης αλλά μου φάνηκε λίγο μικρό (τουλάχιστον εγώ το περίμενα μεγαλύτερο...) Καλή δουλεία κάνουν και οι δυο 12αριδες και ο 8αρης που είναι εγκατεστημένοι και είναι και σχετικά αθόρυβοι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάτι σημαντικό ,απλά όταν ήταν η ώρα μου για κουτί πήρα ό,τι πιο τζάμπα βρήκα και έδωσα τα υπόλοιπα σε σπρέυ , ντρέμελ (που μου έμεινε κι όλας) δίσκους κοπής ,θερμόκολλα και πλέξι. Αλλά το αποτέλεσμα δε θα μπορούσε να ήταν πιο κοντά σε αυτό που ονειρευόμουνα .Η αναγκαστική αλλαγή τροφοδοτικού με χάλασε αλλά άξιζε τον κόπο. Θα βρω τρόπο να το ξανακάνω όμορφο...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα CHIEFTEC BA-01 που ειναι θηριο η εστω CHIEFTEC CX-03

αυτα τα thermaltake ποτε δε με συγκινησαν :)

Aυτο το Chieftec CΧ-03 παρε, δεν ειναι full , μπουρδες λεει το Πλαισιο, Midi κλασσικο ειναι, με 4 θεσεις για DVD.

(full ειναι το αλλο το BA-01 με 6 θεσεις για DVD. Οντως ειναι πολυ αχρηστα τα full)

Πολυ καλα σε εργονομια, ειδικα που εχουν τις θεσεις για τους δισκους εγκασια και οχι διαμηκεις

Τα thermaltake (αλλα και τα περισσοτερα αλλα) ολο φρου φρου ειναι , αλλα απο εργονομια δε ειναι και τιποτα σπουδαιο.

Να μη σου πω οτι το 90% ειναι βασισμενα στο ιδιο σχεδιο στυλ Herolchi και μονο εξωτερικα διαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Η thermaltake ευνοεί τα ασημένια με περισσότερο αλουμίνιο. Για ΤΤ εγώ μόνο ασημένιο θα έπαιρνα. Τώρα όπως και να το κάνουμε το Matrix VX είναι κορυφαίο midi tower. Κατ'εμέ αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του και είναι ανώτερο των Soprano/Swing. Για λίγα παραπάνω το Armor Jr. δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Και γώ έτσι είμαι. Μονο που εμενα είναι πιο κουλ λoγω της PI. :)

BTW, Γιώργο an de πηρες ακόμα το VX καλα κάνεις. Προτείνω να κοιτάξεις αλλού. Εμενα συντονίζεται με τον KS και την VF900 και τρεμει σαν μπετονιέρα. Ακόμα και το τζάμι. Αστα να πάνε είναι.

Τζαμπα το έντυσα και με PAX-mate...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.