Jump to content



νεο κουτι.


giorgos th.1442169073

Recommended Posts

ηρθε και το Σοπρανακι.μπορω να πω πως ειναι αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του.αν μαζαψει καποιος τα καλωδια ειναι αρκετα ευρυχωρο,με μονο μειονεκτημα οι 12αρηδες αν και στα 12V δεν φαινεται να τραβανε στην ανηφορα..πολυ ησυχοι μεν,"μετριοι" δε.απο θερμοκρασιες μητρικη (35c)-επεξεργαστης (38c)-δισκος (36c) κυμαινονται ακριβως στα ιδια επιπεδα με το Chieftec που ειχα πριν με μονο την 7900GT να εχει ανεβει 3 βαθμους (47c) κυριως γιατι το υψος του πλαινου ειναι παραπανω απ`οτι στο Chieftec και δεν την πιανει.

να συμπληρωσω πως οι θερμοκρασιες αυτες ειναι με θερμ. δωματιου 30c.

γενικα η εγκατασταση εγινε πολυ ευκολα με μονο το τροφοδοτικο να μου βγαζει την παναγια μεχρι να μπει.

το αποτελεσμα ειναι αυτο μεσα.(sorry για την φωτο ειναι απο το κινητο).

attachment.php?attachmentid=12014&stc=1&d=1153936424

post-313-1442174410,0839_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

με γεια (πανω απο ολα)

ομως ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω κερδισες σε σχεση με το chieftec που ειχες?

να μην πω οτι στους δισκους ακομα χειροτερα μου φαινεται

και με διαμηκη τοποθετηση και ουτε καν cage για πιο ευκολη τοποθετηση...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω sak.

πρωτον απ`ολα ηθελα μετα απο 3 χρονια να το αλλαξω.θεμα βαρεμαρας πιο πολυ.

για τον δισκο το ιδιο πραγμα ειναι με το Chieftec.ιδια θεση εχει.

και ειναι αρκετα πιο ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

ιδια θεση, ομως αν εχεις δισκους σε ολες τις θεσεις καποιοι θα θελουν να βγαλεις τη vga για να τους τοποθετησεις

τουλαχιστον στο παλιο chieftec εβγαζες το cage, ενω στο καινουργιο τους βαζεις εγκαρσια (πολυ το ζαχαρωνω αυτο :003: )

για την ησυχια, φανταζομαι εννοεις τους ανεμιστηρες ετσι?

ενταξει , εξαρταται τι ανεμιστηρες εχει αγορασει ο καθενας.

τεσπα, κουβεντα να γινεται,

αυτο που μετραει πιο πολυ ειναι αυτο που ειπες οτι ειναι θεμα βαρεμαρας και γουστου :023:

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα μειον γι`αυτους που εχουν πανω απο 2 δισκους.εγω ομως....1..

τους ανεμιστηρες ναι.δεν ειναι και οι καλυτεροι βεβαια οσον αφορα τα cfm αλλα αυτο κανονιζεται...απο θορυβο ομως ειναι μια χαρα.πολυ "γλυκος" ηχος.

Link to comment
Share on other sites

καλο δουλευτo να είναι! και όταν θα έρθουν οι γιορτές θα είναι έτοιμο στολισμένο με τα λαμπιόνια μέσα!καλο πολύ καλο μαρεσε! αν και εγώ έχω chieftec full!να μας δείξεις και την φάτσα από μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

Tα καλώδια που τα έκρυψες βρε? Έχω το Tsunami που είναι σχεδόν ίδιο, και μέσα γίνεται χαμος απο καλώδια....εχουν πάθει τα νεύρα μου.

Μπορείς να πάρεις μια φωτο πως τα έχεις βάλει....να μαθαίνουμε και εμεις οι "άτακτοι".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.