Jump to content



Free books-θέλω site


xristina83

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από stamatas

δηλαδη θα γραψεις εσυ την πτυχιακη σου?

εγω ειχα παρει και αντιγραψει μια ιδια. Σε μια εβδομαδα ειμουνα ετοιμος. και πηρα το ιδιο πτυχιο με ολους τους αλλους που φαγανε εξαμηνα να παιδευονται.

πολυ το ειχα χαρει αυτο θυμαμαι. αρκει να σου πω οτι τελειωσα τη σχολη με ελαχιστο διαβασμα και χωρις καθιστεριση.

cheating is an art

Nai θα την γραψω εγω την πτυχιακή όλη και φυσικα θα κάνω και όλη την ερευνα.:)

Να σου πω την αληθεια δε θα με ενδιεφερε να την βρω ετοιμη(πραγμμα αδυνατον να τη βρω) δε λεω πωσ δε θα εμπαινα σε πειρασμο:p

Απλα αληθεια μ αρεσει πολυ το θεμα μου για αυτο και θελω να βγάλω αξιολογα αποτελέσνματα και συμπερασματα:)

Μπράβοο σου για την μαγκια που εκανες κ την πειρες ετοιμη..................Μαγκια σου:)

Φυσικα δε σε κατακρινω για αυτο................καλα εκανες:)

Αν θέλεις να δεις το θέμα μου πανε http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=11704&perpage=5&pagenumber=1 ειναι το ερωτηματολογιο της πτυχιακης μου και απαντησε το.............................Αυτο και ισχυει και για ολους παιδια οποιος θέλει να βοηθησει μια φοιτητρια................:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Τι σχολή stamatas αν επιτρέπεται;

Ειμαι Διοικηση Επιχειρησεων κλαδο Πληροφορικής

:(

Α πανε εδω http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=11704&perpage=5&pagenumber=1

:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

οκ. απλα στο ειπα μηπως δε σου περασε ποτε απο το μυαλο ή μηπως δεν ηξερες τροπο να το κανεις.

παντως ο ποιο διαδεδομενος τροπος για να κανεις πτυχιακη ειναι ο εξης:

1) πας σε ενα καθηγητη ο οποιος σου δινει ελευθερια να βρεις εσυ το θεμα της πτυχιακης σου

2) αφου βρεις τον καθηγητη πας στη σχολη σου αλλα σε μια αλλη πολη της Ελλαδας. Π.χ εσυ θα πας Πατρα στο τμημα διοικηση επιχειρησεων, και θα παρεις απο τη βιβλιοθηκη με φωτοτυπιες οσες ετοιμες πτυχιακες θελεις που σου φαινονται καλες.

3)τα προτηνεις στο καθηγητη. διαλεγει αυτος ενα και εσυ το εχεις ετοιμο ηδη.

προσεχεις τα θεματα να μην εχουν πρακτικο μερος, δηλαδη να μη χριαζεσαι εργαστηριο πειραματα και τετοια. παρα μονο να ειναι θεωριτικες μπαρουφες με βιβλιογραφια και τετοια.

το παιζεις κιολας οτι "κουραζομαι στο ψαξιμο" "θα ηθελα να με βοηθησεται καποια μερα που θα συναντηθουμε (αυτος σιγα μη θελει να ασχοληθει με πτυχιακες.θα σου λεει ελα αυριο)"

και οριστε χωρις κοπο χωρις τιποτα τους λες αντε γεια.

το κολπο αυτο ονομαζεται "πτυχιακη σε 5 μερες" ξερω και αλλα κολπα αν θες να μαθεις κατι χρησιμο :D:innocent:

Link to comment
Share on other sites

βέβαια υπάρχει και η περίπτωση να σε ενδιαφέρει αυτό που κάνεις και να μην το κάνεις από υποχρέωση. τότε μόνο δεν η ισχύει η άνωθεν μέθοδος.

πολύ καλό πάντως stamatas;)

Link to comment
Share on other sites

@sotiris για αλλη μια φορα εχεις απολυτο δικιο.

παντως οφηλω να τονισω οτι αυτο που πρεπει να σου αρεσει σε μια σχολη ειναι η προοπτικη της δηλάδη το "μετα" της σχολης. γιατι με τη λογικη σου και αφου σου αρεσει τοσο πολυ να σπουδαζεις δε σημαινει οτι μπορεις να σπουδαζεις μια ζωη. κανεις δε σε πληρωνει για αυτο. αντιθετα εσυ πληρωνεις.

εχω δει ατομα να λενε "εγω θα κανω την πτυχιακη μου μονος μου. θα παρω πολυ δυσκολο θεμα γιατι με ενδιαφερει και θελω να μαθω". δε διαφωνω. αν ομως το κοστος σε χρονο και σε πολλα αλλα υπερβει καποια ορια τοτε αυτος θα χασει αντι να κερδισει.

πολλα ατομα που ξερω τα οποια δεν ακολουθησαν το αλανθαστο συστημα μου:D εχουν κανει και 2 χρονια για μια πτυχιακη και δεν υπερβαλω σε αυτο. σε αυτη την περιπτωση λες αυτοι να κερδισαν τιποτα? 2 χρονια παραπανω σπουδες για μια πτυχιακη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas

οκ. απλα στο ειπα μηπως δε σου περασε ποτε απο το μυαλο ή μηπως δεν ηξερες τροπο να το κανεις.

E μη τα παραλεμε τωρα δε μου περασε.....................φοιτητρια και να μη μου περασει αδυνατον;)

Αρχική απάντηση από stamatas

παντως ο ποιο διαδεδομενος τροπος για να κανεις πτυχιακη ειναι ο εξης:

1) πας σε ενα καθηγητη ο οποιος σου δινει ελευθερια να βρεις εσυ το θεμα της πτυχιακης σου

2) αφου βρεις τον καθηγητη πας στη σχολη σου αλλα σε μια αλλη πολη της Ελλαδας. Π.χ εσυ θα πας Πατρα στο τμημα διοικηση επιχειρησεων, και θα παρεις απο τη βιβλιοθηκη με φωτοτυπιες οσες ετοιμες πτυχιακες θελεις που σου φαινονται καλες.

3)τα προτηνεις στο καθηγητη. διαλεγει αυτος ενα και εσυ το εχεις ετοιμο ηδη.

:D:innocent:

Λοιπον παιδες αυτος ο τροποσ στα ΤΕΙ Καβαλας θεωρειται ντεμοντε.................

Δε περνανε αυτα στη σχολη μου..................(μαλλον στη Διοικηση μονο ισχυει αυτο):( :(

Γιατι????? ?????

Για τον εξης λογο.

1) Δεν επιλεγεισ ετσι απλα ενα θεμα που σου καπνησει και το πρωτηνεις.............

2)Εχει ενα μαθημα στο 7 εξαμηνο λεγεται σεμηναριο............

3)Στο μαθημα αυτο λοιπον επιλεγεισ το θεμα τις πτυχιακησ σου

Πως?

1)Μπαινεισ σε ενα site το οποιο το χρηματοδοτει το ΤΕΙ και δεν το διαθέτει κανενας χρηστησ στο σπιτι του.(κοστοσ πολυ υψυλο)

2)Αυτο το site εχει διαφορα αρθρα σχετικα με ερευνες διασημων doctoradon.Οποτε αναλογα με αυτο που σε ενδιαφερει-το θεμα βάζεισ μια λεξη κλειδι και σου βγάζει χιλιαδες αρθρα με ερευνεσ-φυσικα όλα στα αγγλικα.

Οποτε αν δε ξερεισ αγγλικα την εκατσεσσσσσσσσσσσσσσσσσσ.

π.χ εγω εβαλα e-commerce k βρηκα το αρθρο μου.

Οποτε ειναι πολυ δυσκολο να βρεισ ακριβως το θεμα που σε ενδιαφερει.

Εγω ευτηχως σταθηκα τυχερη.................

3)Οποτε αν βρεισ κατι που σε ενδιαφερει το πρωτεινεισ στο καθηγητη του σεμιναριου ο οποιοσ το βλεεπει αν ειναι καταλληλο

ΔΗΛΑΔΗ

για να εγκρηθει ενα αρθρο δεν ειναι τοσο ευκολο.

ΠΡΕΠΕΙ να τηρει καποιεσ προυποθεσεισ όποσ

α) Να εχει στατιστικη αναλυση

β)Υποθεσεισ

γ)Να μην ειναι θεωρητικο.................πολυ βασικο πρεπει να εχει ερευνα

Αντε πεσ το βρηκες..........

4)Αυτος ο καθηγητησ το βλεπει το εγκρινει οποτε παει σε αλλο στδιο

5)Σε εναν αλλο υπευθηνο τησ Σχολησ ο οποιοσ πρεπει να το εγκρινει αλλιως τζιφοσσσσσσσσ.

Προσοχη

πραγμμα πολυ δυσκολο

Γιατι?

Τα περισοτερα απορηπτονται..................για διαφορουσ λογουσ.

π.χ δεν τηρει τισ προυποθεσεισ........

Το πειρε ηδη καποιοσ αλλοσ

Δεν αρεσει το θεμα σε αυτουσ το θεωρουν ευκολο........

6)Πεσ εγκριθηκε το αρθρο σου.............Πρεπει να κανεισ προταση τησ πτυχιακησ............μπροστα σε ολο το εξαμηνο...............την οποια προταση την προσαρμοζεισ συμφων α με το αρθρο

7)Αφου παει ακαλ η προταση σου κ δεν σε αποριψουν συνεχειζεισ........προσεχεις τα θεματα να μην εχουν πρακτικο μερος, δηλαδη να μη χριαζεσαι εργαστηριο πειραματα και τετοια. παρα μονο να ειναι θεωριτικες μπαρουφες με βιβλιογραφια και τετοια.

8)Μετα βρησκεισ το καθηγητη και ολα τα λοιπα............

Και μη νωμίζετε εμεισ ειμασται μαζοχεσ κ γουσταρουμε να την περναμε αυτη τη διαδικασια ..........Ευκολα μπορει να σας φανει αλλα ελατε να το κάνετε.........

Εγω δεν εχω παραπονο σταθηκα τυχερηηηηηηηηηηηηη.......Δεν συναντησα δυσκολιεσ το πρωτο μου αρθρο εγκρηθηκε.....................

Αλλα για σκεφτειτε ποσα παιδια εχουν παρει αναγκαστηκα καποιο θεμα επειδη δεν εβρισκαν κατι που τουσ ενδιαφερει κ το πειραν απλα επειδη αυτο το αρθρο εγκρηθηκε...........

Ξερετε ποσα παιδια εχασαν το εξάμηνο επειδη δεν βρήκαν αρθρο?

το κολπο αυτο ονομαζεται "πτυχιακη σε 5 μερες" ξερω και αλλα κολπα αν θες να μαθεις κατι χρησιμο :D:innocent:

Οποτε μαλλον εισται τυχερη .πυ εφαρμοσατε αυτο το κόλπο....................

Υπάρχει κατι καλό όμως....................μάθενεισ να κάνεισ πραγμματική ερευνα..............Εμενα μ αρεσει αυτο που κανω..............

Φυσικα κ εχω κουραστει κ βαρεθει...................αλλα συνεχίζω γιατι κάπου εχει την γλύκα του.

Αρχική απάντηση από stamatas

προσεχεις τα θεματα να μην εχουν πρακτικο μερος, δηλαδη να μη χριαζεσαι εργαστηριο πειραματα και τετοια. παρα μονο να ειναι θεωριτικες μπαρουφες με βιβλιογραφια και τετοια.

το παιζεις κιολας οτι "κουραζομαι στο ψαξιμο" "θα ηθελα να με βοηθησεται καποια μερα που θα συναντηθουμε (αυτος σιγα μη θελει να ασχοληθει με πτυχιακες.θα σου λεει ελα αυριο)"

και οριστε χωρις κοπο χωρις τιποτα τους λες αντε γεια.

το κολπο αυτο ονομαζεται "πτυχιακη σε 5 μερες" ξερω και αλλα κολπα αν θες να μαθεις κατι χρησιμο :D:innocent:

Οποτε αυτο το ξεχναμε...................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas

Χριστινακι :D εσεις για να τελειωσετε τις σπουδες σας θα χριαστειται εκτος των αλλων και δικηγορο ετσι οπως το πατε.

εγω τελειωσα στο ΤΕΙ Πατρας Ηλεκτρολογος

Μπα δεν νωμίζω....................ηδη κερδιζω ενα εξαμηνο γιατι ακομα εβδομο εξαμηνο ειμαι..........

;) ;) ;) ;) ;):) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas [31-01-2005 18:08]

δηλαδη θα γραψεις εσυ την πτυχιακη σου?

εγω ειχα παρει και αντιγραψει μια ιδια. Σε μια εβδομαδα ειμουνα ετοιμος. και πηρα το ιδιο πτυχιο με ολους τους αλλους που φαγανε εξαμηνα να παιδευονται.

πολυ το ειχα χαρει αυτο θυμαμαι. αρκει να σου πω οτι τελειωσα τη σχολη με ελαχιστο διαβασμα και χωρις καθιστεριση.

cheating is an art

μπααααα ειναι μια τρυπα που θα την βρεις στην πορεια μπροστα σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.