Jump to content



Free books-θέλω site


xristina83

Recommended Posts

Παιδια θέλω μια μικρή βοήθεια

ξέρει κανεισ κανένα καλο site όπου μπορώ να βρώ βιβλία? ?????

ΠΡΟΣΟΧΗ¨. :δεν θέλω να τα αγοράσω απλά να πάρω πληροφορίεσ μέσα απο αυτά τα βιβλία......

:help: :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Παιδεσ σας ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα δυστιχως δε βρήκα αυτο που θέλω:(

Για να καταλαβετε αυτο που θελω ειναι βιβλια για e-commerce +για e-shop.

Για πτυχιακή.

Παιδια δε βρήσκω τιπ στα ελληνικά μονο αγγλικα βιβλια και αυτα λίγα.

Help αλλιωσ πρεπει να παω σαλονικα στο μακεδονίασ:help: :help:

Α ριξτε μια ματια και εδω :)

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=11704&perpage=5&pagenumber=1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dfragos

Σε θέματα πτυχιακής είναι δύσκολο να δουλέψεις με ελληνική βιβλιογραφία. Ίσως να μην αξίζει να δουλέψεις και με ελληνική.... είμαστε 100 χρόνια πίσω....

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κάνω πτυχιακή στην τηλεργασία και ελληνικές πηγές είναι out of question...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dfragos

Σε θέματα πτυχιακής είναι δύσκολο να δουλέψεις με ελληνική βιβλιογραφία. Ίσως να μην αξίζει να δουλέψεις και με ελληνική.... είμαστε 100 χρόνια πίσω....

ναι dfrogos το ξέρω.Εχεισ δικαιο.........αλλα βλέπεις μονο με ξενη βιβλιογραφια ειναι δυσκολα και εχει πολλεσ ορολογιεσ πρεπει να τρωω απειρεσ ωρεσ στη μεταφραση οποσ ειδη κανω.

ελπιζω να καταλαβεσ τι εννοω:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xristina83

ναι dfrogos το ξέρω.Εχεισ δικαιο.........αλλα βλέπεις μονο με ξενη βιβλιογραφια ειναι δυσκολα και εχει πολλεσ ορολογιεσ πρεπει να τρωω απειρεσ ωρεσ στη μεταφραση οποσ ειδη κανω.

ελπιζω να καταλαβεσ τι εννοω:)

Αν θες να μάθεις, και να πας παραπέρα, είναι αναγκαίο κακό(καλό θα έλεγα εγώ) να μάθεις και ξένη ορολογία. ’λλωστε για πτυχιακή μιλάμε.... αν ήταν απλά για μία εργασία δεν θα το συζητούσα.

’σε που στην τελική, αν σε πειράζει τόσο η ορολογία υπάρχει και το Systran.... :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xristina83

ναι dfrogos το ξέρω.Εχεισ δικαιο.........αλλα βλέπεις μονο με ξενη βιβλιογραφια ειναι δυσκολα και εχει πολλεσ ορολογιεσ πρεπει να τρωω απειρεσ ωρεσ στη μεταφραση οποσ ειδη κανω.

ελπιζω να καταλαβεσ τι εννοω:)

To τελικό ς ειναι στο γράμμα "w" του πληκτρολογίου :)

Παιδια για e-commerce και e-shop θελει η κοπέλα πηγες όχι για νανοτεχνολογία.

Μια χαρα μπορεις να βρείς βιβλια σε εντυπη μορφη στη βιβλιοθήκη του μακεδονιας οπως λες τα οποία κατα 99% ειναι copy/paste ξενων πηγών ετσι κι αλλιως. Στο jaba δυσκολο παιζουν πιο πολύ ξενα οπως είπαν τα παιδια.

Πχ στην εφαρμοσμένη πληροφορική που ειμαι το 90% των βιβλιων που παιρνουμε ειναι μεταφρασεις ξένων και όλα υπάρχουν στην βιβλιοθήκη.

Ψαξε επίσης στο google.com.gr για e-commerce kai e-shop με επιλεγμένη στην αναζήτηση

"Σελίδες απο Ελλαδα" , θα βρεις πολες πηγες.

Link to comment
Share on other sites

θα πω άλλη μία κακία: για τέτοιους τύπους σαν εσένα feanorian82 έχει βγει ένα ...

πως το λένε να δεις... dc νομίζω. ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι κάνει, αλλά είναι πιο αποτελεσματικό από το dcc.

xristina, βιβλία στο νετ (pdf, txt κλπ) στα ελληνικά πολύ δύσκολα να βρεις. ιδιαίτερα κάτι εξειδικευμένο δεν νομίζω να το βρεις ούτε στα αγγλικά. οπότε καλύτερα να πας σε καμιά βιβλιοθήκη.

βέβαια, για την εργασία σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις ως βιβλιογραφία ιστοσελίδες που θα βρεις συγκεκριμένο θέμα μέσω του google κλπ. αρκεί να γράφεις website και ημερομηνία που το επισκεύτηκες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dfragos

Αν θες να μάθεις, και να πας παραπέρα, είναι αναγκαίο κακό(καλό θα έλεγα εγώ) να μάθεις και ξένη ορολογία. ’λλωστε για πτυχιακή μιλάμε.... αν ήταν απλά για μία εργασία δεν θα το συζητούσα.

’σε που στην τελική, αν σε πειράζει τόσο η ορολογία υπάρχει και το Systran.... :bigsmile:

Δεν είπα δε θέλω να μαθω ξενη ορολογία...............κ δεν είμαι άσχετη.:)

Οσο για το Systran...............εσυ τι πιστέυεις? Οτι δεν το χω

Γνωρίζω πολυ καλα οτι η ξενη βιβλιογραφια ειναι καλύτερη 4 χρονια κανω χρηση της.:)

Εντάξει και μια πτυχιακή δεν διαφέρει κατα πολυ απο μια εργασία ................εχω κάνει απειρες εργασίες οποτε γνωρίζω πολυ καλα ............το αντεικείμενο κ μια πτυχιακή απλα είναι μια εργασια με μεγαλυτερη προέκταση και μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dfragos

Αν θες να μάθεις, και να πας παραπέρα, είναι αναγκαίο κακό(καλό θα έλεγα εγώ) να μάθεις και ξένη ορολογία. ’λλωστε για πτυχιακή μιλάμε.... αν ήταν απλά για μία εργασία δεν θα το συζητούσα.

’σε που στην τελική, αν σε πειράζει τόσο η ορολογία υπάρχει και το Systran.... :bigsmile:

Δεν είπα δε θέλω να μαθω ξενη ορολογία...............κ δεν είμαι άσχετη.:)

Γνωρίζω πολυ καλα οτι η ξενη βιβλιογραφια ειναι καλύτερη 4 χρονια κανω χρηση της.:)

Εντάξει και μια πτυχιακή δεν διαφέρει κατα πολυ απο μια εργασία μη τα παραλέμε ................εχω κάνει απειρες εργασίες οποτε γνωρίζω πολυ καλα ............το αντεικείμενο κ μια πτυχιακή απλα είναι μια εργασια με μεγαλυτερη προέκταση και μέγεθος.

Οσο για το Systran...............εσυ τι πιστέυεις? Οτι δεν το χω????? ????? ?????

Ασε δεν ειναι και οτι καλυτερο.................:(

Αρχική απάντηση από alex_000

To τελικό ς ειναι στο γράμμα "w" του πληκτρολογίου :)

Παιδια για e-commerce και e-shop θελει η κοπέλα πηγες όχι για νανοτεχνολογία.

Μια χαρα μπορεις να βρείς βιβλια σε εντυπη μορφη στη βιβλιοθήκη του μακεδονιας οπως λες τα οποία κατα 99% ειναι copy/paste ξενων πηγών ετσι κι αλλιως. Στο jaba δυσκολο παιζουν πιο πολύ ξενα οπως είπαν τα παιδια.

Πχ στην εφαρμοσμένη πληροφορική που ειμαι το 90% των βιβλιων που παιρνουμε ειναι μεταφρασεις ξένων και όλα υπάρχουν στην βιβλιοθήκη.

Ψαξε επίσης στο google.com.gr για e-commerce kai e-shop με επιλεγμένη στην αναζήτηση

"Σελίδες απο Ελλαδα" , θα βρεις πολες πηγες.

Ε δεν νωμίζω να μη ξερω που είναι το ς.........................βλέπεις οταν κανεις ταυτόχρονα πολλές 'εργασίες΄ και τρέχεις προγράμματα .........που και που μπερδεύεσαι............δεν ειναι τοσο κακό πιστευω:p

Εχεις δίκαιο για e-commerce θέλω και συγκεκρίμενα απο πλευρά καταναλώτη...............κατι που δεν υπάρχει και σε βιβλά.!!!!! !!!!!

Οσο για το Μακεδονίας συμφωνο μαζί σου.Δεν έχω πάει αλλα απο εγκυρες πηγές έχω ακούσει τα καλύτερα................i hope θα βρω κατι.:)

Πάντως σας ευχαριστώ...................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

xristina, βιβλία στο νετ (pdf, txt κλπ) στα ελληνικά πολύ δύσκολα να βρεις. ιδιαίτερα κάτι εξειδικευμένο δεν νομίζω να το βρεις ούτε στα αγγλικά. οπότε καλύτερα να πας σε καμιά βιβλιοθήκη.

βέβαια, για την εργασία σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις ως βιβλιογραφία ιστοσελίδες που θα βρεις συγκεκριμένο θέμα μέσω του google κλπ. αρκεί να γράφεις website και ημερομηνία που το επισκεύτηκες.

Αυτο το έχω κάνει ειδη και ειναι αποτελεσματικό................:D

απλά δεν θέλω όλη πτυχιακη να ναι απο άποψη βιβλιογραφιας Internet-ιστοσελίδες.Πρέπει να χρησημοποίησω και βιβλια:)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα γραψεις εσυ την πτυχιακη σου?

εγω ειχα παρει και αντιγραψει μια ιδια. Σε μια εβδομαδα ειμουνα ετοιμος. και πηρα το ιδιο πτυχιο με ολους τους αλλους που φαγανε εξαμηνα να παιδευονται.

πολυ το ειχα χαρει αυτο θυμαμαι. αρκει να σου πω οτι τελειωσα τη σχολη με ελαχιστο διαβασμα και χωρις καθιστεριση.

cheating is an art

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.