Jump to content



Ανεβηκα και εγω απο hardware.


coolmind

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Επιτελους η τελικη παρουσιαση!!

Στις φωτο θα δειτε το κουτι και απο τις δυο πλευρες του ανοικτο,και μια πιο κοντινη στις καρτες γραφικων.

Στο επανω αριστερο μερος του μπορειτε να δειτε το ενα απο τα δυο ψυγεια(black ice extreme II)στην πλατη του κουτιου.Κατω υπαρχει αλλο ενα ψυγειο αλλα δεν ειναι το extreme αλλα το απλο black ice pro,το οποιο βρισκεται μπροστα στις καρτες γραφικων.Απο την αλλη πλευρα θα δειτε την αντλια(Hydor l-30),το τροφοδοτικο,το δευτερο ψυγειο επανω δεξια,και ολα τα καλωδια!!!.Στην τριτη ειναι μια κοντινη φωτογραφια στις καρτες γραφικων,και ακολουθει ενα 3dmark06 σε default ρολογια για τις καρτες και ενα everest αμεσως μετα το 3dmark για να δειτε τις θερμοκρασιες.Να προσθεσω οτι η ποιοτητα κατασκευης των waterblocks ειναι απιστευτη,το ιδιο και των mosfet coolers,αλλα η ποιοτητα των ρακορ τυπου L ηταν απαραδεκτη(απο τα 8 τα δυο εχαναν),και γι'αυτο τα αλλαξα ολα με ρακορ της festo.

post-1907-1442174520,7953_thumb.jpg

post-1907-1442174520,858_thumb.jpg

post-1907-1442174520,9277_thumb.jpg

post-1907-1442174521,0265_thumb.jpg

post-1907-1442174521,0703_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά λέω να πώ στον Άγιο Βασίλη φέτος να μου φέρει ένα PC σαν το δικό σου!

Άξιος, πολύ καλή δουλειά!

αυτό είναι που λένε: "αμα πιάνει το χέρι σου...."

(και το δικό μου πιάνει αλλά συνήθως πράγματα γέννους θυληκού")

Link to comment
Share on other sites

Ε, είναι αυτό που μου έλεγε η γιaγιάκα μου πάντοτε,:

Οποιος δε σκαμπάζει από PC κερδίζει στην αγάπη :D

με ότι με τέτοιο PC μέχρι και γκόμενα ρίχνεις! (αρκεί να της αρέσουν τα PC και το Modding)

Link to comment
Share on other sites

Mε του Coolmind?

Sure thing.

Αμα της πείς

"Έχω και μοτσαρτ μπαίνουμε μέσα?"

Θα σε ρωτησει τι είναι αυτό.

Της το δείχνεις.

Και της λες πως είσαι μυστικός της CIA και αυτό είναι ένας υπερυπολογιστής της NASA για το φιλτραρισμα των τηλεπικοινωνιων στα Βαλκάνια

+Έχει και κάποιες άλλες λειτουργίες.

Και στο τέλος της λες με νόημα να μη το πεί στη κολλητή της.

Ε, αμα το κάνεις αυτό πχ στη δικιά μου θα πέσει με τη μία...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι βοηθαει πολυ και το κουτι,γιατι οπως ανεφερα και πιο πανω,απο εσωτερικη σχεδιαση μαμαει.Eυχαριστω πολυ για τα σχολια σας.

@raven και με τις γυναικες δεν τα παω ασχημα(λες να φταινε τα κουτια μου;!!!) lol

@soulclaimer αυτο με την cia πολυ μου αρεσε.I'l use it!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η τελικη παρουσιαση!!

Στις φωτο θα δειτε το κουτι και απο τις δυο πλευρες του ανοικτο,και μια πιο κοντινη στις καρτες γραφικων.

Στο επανω αριστερο μερος του μπορειτε να δειτε το ενα απο τα δυο ψυγεια(black ice extreme II)στην πλατη του κουτιου.Κατω υπαρχει αλλο ενα ψυγειο αλλα δεν ειναι το extreme αλλα το απλο black ice pro,το οποιο βρισκεται μπροστα στις καρτες γραφικων.Απο την αλλη πλευρα θα δειτε την αντλια(Hydor l-30),το τροφοδοτικο,το δευτερο ψυγειο επανω δεξια,και ολα τα καλωδια!!!.Στην τριτη ειναι μια κοντινη φωτογραφια στις καρτες γραφικων,και ακολουθει ενα 3dmark06 σε default ρολογια για τις καρτες και ενα everest αμεσως μετα το 3dmark για να δειτε τις θερμοκρασιες.Να προσθεσω οτι η ποιοτητα κατασκευης των waterblocks ειναι απιστευτη,το ιδιο και των mosfet coolers,αλλα η ποιοτητα των ρακορ τυπου L ηταν απαραδεκτη(απο τα 8 τα δυο εχαναν),και γι'αυτο τα αλλαξα ολα με ρακορ της festo.

Μπράβο πολύ καλό το πισί. Προσεγμένη δουλειά. Κάνε και κανά 06 όμως με τα default settings:033:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες και απο εμενα coolmind πολυ δυνατο το εργαλειο.Εχω καποιες ερωτησεις τα waterblock οπως φαινονται πρεπει να μαμανε σκεπαζουν ολο τον πυρηνα και τις μνημες και κατι το οποιο με την πρωτη ματια δεν φαινεται αλλα υποφερει το ιδιο με τα υπολοιπα καλυπτει ακομα και τον voltage regulator.Αν μπορεις δωσε λινκ και γενικοτερα ανεφερε μαρκα και μοντελο καθως και την τιμη που τα πηρες.Μια ακομη και τελευταια χαρη ανοιξε ενα ati tool και βαλε ενα artifacts test να δοyμε την αποδοση του block σε πυρηνα και voltage regulator με καποια screenshot.Και παλι μεγειες και καλοδουλευτα αδερφε.

Link to comment
Share on other sites

www.alphacool.de/

Αλλα μην αγορασεις τους ανταπτορες για την συνδεση γιατι δεν λενε.

Σε ευχαριστω πολυ.Αν δεν σε αγκαρευω καποια στιγμη κανε μου και το βιτσιο με το ati tool:033:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.