Jump to content



visa electron


learner

Recommended Posts

Εχει κανεις την παραπανω καρτα απο τραπεζα Αττικης ή Κυπρου, η εστω απο καποια αλλη τραπεζα?

Οι αγορες μεσω net γινονται και οπου υπαρχει η απλη Visa ? η πρεπει να λεει visa electron? Πρεπει καποιος να πληρωνει και συνδρομη οπως οι απλες visa?

Ρωταω τα παραπανω επειδη ψωνιζω αρκετα απο εξω, με απλη πιστωτικη και 2 φορες με χρεωσαν πραγματα για τα οποια δεν ειχα ιδεα, αλλα ευτυχως τους ενημερωσα γρηγορα και αφου εξετασαν τις περιπτωσεις μου επεστρεψαν πισω τα λεφτα που ειχαν χρεωσει.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει καρτα για ηλεκτρονικες αγορες η οποια δεν λειτουργει ως πιστωτικη απλα την φορτωνεις με χρηματα και κανεις την δουλεια σου ... βεβαια παιζουν και αλλα πραγματα οπως τι καρτες παιρνει το καθε e-shop αλλα νομιζω οτι πανω κατω εχουν μεγαλο support ... το μονο που δεν ξερω ειναι αν πχ αγορασεις απο αγγλια θα πρεπει να την φορτωσεις με λιρες ή με ευρα ?????

Link to comment
Share on other sites

Electron visa αυτή είναι η διαφορά της από την visa

Προορίζεται για ηλεκτρονικές αγορές , δεν είναι ανάγλυφη

Όπως η άλλες κάρτες. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το

Παλιό σύστημα χρέωσης δηλαδή διπλότυπο έντυπο , αποτύπωμα

Της κάρτας σε αυτό και χρέωση.

Σχεδόν πάντα όποιο ηλεκτρονικό κατάστημα δέχεται visa δέχεται και Electron visa .

Κατά την γνώμη μου όταν χρησιμοποιούμαι πιστωτική κάρτα πάντα

Ελλοχεύει ο κίνδυνος μη εξουσιοδοτημένης χρήσεις και χρέωσης , είτε την φορτώνεις Είτε όχι.

Τι να κάνουμε όμως αναγκαίο κακό όπως και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω της Αττικης τραπεζας οπου και κατεληξα πως καληπτει καλυτερα τις αναγκες μου. Κραταει ενα χρονο, και οταν θελω να κανω μια αγορα βαζω τα λεφτα που θελω και μετα την κανω. Την πηρα ωστε να μην εχω προβλημα με απατη και να μη φοβαμαι που θα τη δωσω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Εγω εχω της Αττικης τραπεζας οπου και κατεληξα πως καληπτει καλυτερα τις αναγκες μου. Κραταει ενα χρονο, και οταν θελω να κανω μια αγορα βαζω τα λεφτα που θελω και μετα την κανω. Την πηρα ωστε να μην εχω προβλημα με απατη και να μη φοβαμαι που θα τη δωσω

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣ !!!! :T: :T:

ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

ΩΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΣ!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΕΚΕΙ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω μαν? Το χαρτι που μου εδωσαν λεει οτι μπορω να κανω συναλλαγες οπου υπαρχει το σημα της απλης βιζα.Εγω θα την ακυρωνα απο την εθνικη και θα εβαζα αυτη. Ακομα και να μην δεχεται συναλλαγες το να εισαι εξασφαλισμενος στις αγορες σου ειναι πολυ σημαντικο

Link to comment
Share on other sites

thnks μορφεα μαλλον αυτη θα παρω ... αλλα ειμαι ψιλοανχωμενος με το θεμα αγορα pc απο εξω

ασε που πρεπει να κανω τεσερις παραγγελειες γιατι δεν φτανει το οριο της καρτας ... αυξανονται οι πιθανοτητες να γινει καποιο λαθος ...

Link to comment
Share on other sites

DESCRIPTION QUANTITY PRICE COST REMOVE

Akasa Clear UV Reactive Acrylic ATX Case (CA-002-AK)

£72.95 £72.95

AMD Athlon 64 3500+ Winchester 90nm (Socket 939) - Retail (CP-101-AM)

£174.95 £174.95

DFI LanParty NF4 SLI-DR (Socket 939) PCI-Express Motherboard (MB-011-DF)

£129.95 £129.95

OCZ 1GB (2 x 512MB) PC3200 Dual Channel Platinum Series EL-DDR REVISION 2 CAS2 (MY-048-OC)

£164.95 £164.95

XFX GeForce 6800 Ultra 256MB DDR3 TV-Out/Dual DVI (PCI-Express) - Retail (PVT45FUD) (GX-038-XF)

£369.95 £369.95

2 Χ Maxtor DiamondMax Plus 10 NCQ 300GB 6B300SO SATA 16MB Cache - OEM (HD-040-MD)

£108.95 £217.90

Antec True 550W EPS12V ATX2.0 PSU (CA-019-AN)

£83.33 £83.33

Creative Sound Blaster Audigy 4 Pro 7.1 Sound Card - Retail (SC-028-CL)

£139.95 £139.95

Plextor PX-716A Dual Layer 16x4x DVD±RW ReWriter - Retail (CD-024-PL)

£72.80 £72.80

Subtotal £1,426.73

VAT £249.68

Total £1,676.41

λοιπον το pc ειναι αυτο αλλα εγω νομιζα οτι ειναι 750 ευρα το οριο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ για αυτή που δίνει η τράπεζα Αττικής λέω.

Επειδή είχα ρωτήσει στο παρελθόν να πω τι ξέρω, αλλά με επιφύλαξη γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

Μιλάω για την Attica Gift Card.

Ουσιαστικά είναι μια προαγορσμένη κάρτα.

Αγοράζεις την κάρτα πληρώνοντας από πριν το ποσό στην τράπεζα.

Τα ποσά που έχει είναι από 50-3000.

Η κάρτα έχει ημερομηνία λήξης και από εκεί και ύστερα παύει να λειτουργεί (προφανώς χάνεις όσα λεφτά μείνουν μέσα)

Είναι Visa και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις όπου δέχεται Visa (ο υπάλληλος μου είπε οτι για το Internet κυρίως βγήκε)

Δεν μπορείς όμως να προσθέσεις ποσό στην κάρτα, αλλά να αγοράσεις και άλλη και να σπάσεις την πληρωμή και στις 2 κάρτες...

Μπορείς επίσης ότι μείνει μέσα να το κάνεις ανάληψη.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θελεις αρχιζει. Εγω 35 ευρω βαζω συνηθως. Δε χανεις τα λεφτα. Τα σηκωνεις απο μηχανημα,αν τα αφησεις να τα σηκωσεις μετα τη ληξη κραταει και καποια ευρω ως προμηθεια. Ποσο προσθετεις οποτε θες,με κρατηση 1-2 ευρω,αναλογα με το ποσο βεβαια. Ισχυει για ενα χρονο και για ανανεωση δινεις 6 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μορφεα πως τη ζητάς αυτή την κάρτα; Δεν έχει σχέση με τη gift card που λέει επάνω ο Ηλίας έτσι; Πολύ πολύ ενδιαφέρον. Εϊναι αυτό που έψαχνα. Παρεπιπτόντως σίγουρα δεν είναι ΚΑΙ πιστωτική;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.