Jump to content



Evercool Fanless VGA cooler


SirGeorge

Recommended Posts

Χθές δοκίμασα αυτή την καινούρια παθητική ψύξη της Evercool για 5900 και 9800 Pro. Έχει καταπληκτικά αποτελέσματα, δηλαδή η GPU ψύχεται καλύτερα, ανεβαίνει πιο εύκολα σε σχέση με το default cooler της ΜSI και φυσικά, 0db!! Tώρα δουλεύω την κάρτα 460/800 από 400/700 default και χτυπάω 19.000 στο 3d Mark 2001 SE!! Eπίσης κατά ένα τελείως ανεξήγητο τρόπο η θερμοκρασία στο εσωτερικό του κουτιού έπεσε! Συνιστάται ανεπιφύλακτα σε όσους αναζητούν πολύ καλή απόδοση με απόλυτη ησύχία.. Την αγόρασα 35. Σχετικά δύσκολη τοποθέτηση.

post-1401-1416071613,3325_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Tεχνόραση στην Εθνικής Αμύνης, κάποιοι λένε ότι είναι ακριβός αλλά δεν μπορείς να τα βρεις αλλού αυτά τα πράγματα....

Το πρόβλημα είναι να εκμεταλεύεσαι αυτό το πράγμα, και όπως πολλές φορές έχουμε πει από εδώ, αυτός αυτό κανει....

"Πωλούνται χρυσά ανεμιστηράκια!" :blink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά εμένα προσωπικά δεν με πειράζει να δώσω και 5-10 παραπάνω για να βρω αυτό που θέλω, έτσι και αλλιώς είναι ακριβό το χόμπι αυτό. Και επίσης σκέψου ότι έχει του κόσμου την πελατεία, βέβαια οι περισσότεροι είναι ψιλοάσχετοι αλλά αφού καταφέρνει και τους εκμεταλλεύεται όλους αυτούς, μαγκιά του..

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής με τον Μπαττοσάι εδώ.Παθητική είχε και η δικιά μου η 5200 .Δυστυχώς ανακάλυψα τα φόρουμ αφού την είχα αγοράσει.’σε ρε μπατοσάι τι να την κάνεις την ψύξη.Της έχω βάλει ψύκτρα από Ρ3 και ψύκτρες στις μνήμες και ανεμιστήρια και έχει μουλαρώσει

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις, η κάρτα μου δεν μου δείχνει θερμοκρασίες, αλλά μετά από 2-3 ώρες NBA Live 2005 οι θερμοκρασίες του συστήματος ήταν λίγο χαμηλότερες από άλλες φορές. Επίσης την έπιασα αμέσως μετά και ήταν όσο ζεστή πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

Συμφωνώ, αλλά εμένα προσωπικά δεν με πειράζει να δώσω και 5-10 παραπάνω για να βρω αυτό που θέλω, έτσι και αλλιώς είναι ακριβό το χόμπι αυτό. Και επίσης σκέψου ότι έχει του κόσμου την πελατεία, βέβαια οι περισσότεροι είναι ψιλοάσχετοι αλλά αφού καταφέρνει και τους εκμεταλλεύεται όλους αυτούς, μαγκιά του..

Εμμμμ να με συγχωρέσεις, αλλά μαγκιά δεν είναι να εκμεταλεύεσαι τον κόσμο. Επιεικώς μ@ θα το έλεγα εγώ. Στην τελική, εμείς μπορεί να ξέρουμε δυο πράγματα παραπάνω, αλλά τί σου φταίει ο άλλος που πάει να πάρει μια κρέμα για την cpu του και πληρώνει 5 ευρώ(μπορεί και παραπάνω).....

Link to comment
Share on other sites

12 ευρώ την έχει την Arctic Silver 5 και 8 την Ceramique.....Στην κοινωνία που ζούμε φίλε ο καθένας κοιτάει να τα οικονομήσει με κάθε τρόπο, εγώ δεν τον κατηγορώ, την δουλειά του κάνει και προσπαθεί να βγάλει όσο περισσότερα χρήματα μπορεί. Ίσως και εσύ στη θέση του να έκανες το ίδιο...στο κάτω κάτω δεν είναι και τόσο φοβερή εκμετάλλευση να χρεώνεις μερικά παραπάνω για κάτι που αξίζει τον κόπο. Στο κάτω κάτω ο άσχετος χρήστης δεν θα πάει να πάρει θερμοαγώγιμη.....αυτόν άλλωστε τον εκμετάλλευονται όλοι όσοι ασχολούνται με τη τεχνική υποστήριξη....Το πλαίσιο δηλαδή δεν εκμεταλλεύται τους πελάτες του??? (πχ. 30 η εγκατάσταση CD-R/DVD κτλ, 70 η δημιουργία μιας σύνδεσης στο Internet)

Link to comment
Share on other sites

Για το κεφάλαιο Τεχνόρασης, μπορεί να έχει σοβαρευτεί ..κάπως το τελευταίο καιρό αλλά με ενοχλεί όταν παίρνω χάλκινα Tt kit για μνήμες 15 το κομμάτι, κολλητός μου τις ίδιες μέρες 13 και στέλνω κάποιον ανυποψίαστο γνωστό και του τα καρφώνουν 18! Πόσο μάλλον όταν το multirama τα δίνει για 11.80. Και στις 3 περιπτώσεις αγοράστηκαν από 2 kit, δε τίθεται θέμα "καλύτερης τιμής" εκτός αν μετράνε και τα μούτρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

12 ευρώ την έχει την Arctic Silver 5 και 8 την Ceramique.....Στην κοινωνία που ζούμε φίλε ο καθένας κοιτάει να τα οικονομήσει με κάθε τρόπο, εγώ δεν τον κατηγορώ, την δουλειά του κάνει και προσπαθεί να βγάλει όσο περισσότερα χρήματα μπορεί. Ίσως και εσύ στη θέση του να έκανες το ίδιο...στο κάτω κάτω δεν είναι και τόσο φοβερή εκμετάλλευση να χρεώνεις μερικά παραπάνω για κάτι που αξίζει τον κόπο. Στο κάτω κάτω ο άσχετος χρήστης δεν θα πάει να πάρει θερμοαγώγιμη.....αυτόν άλλωστε τον εκμετάλλευονται όλοι όσοι ασχολούνται με τη τεχνική υποστήριξη....Το πλαίσιο δηλαδή δεν εκμεταλλεύται τους πελάτες του??? (πχ. 30 η εγκατάσταση CD-R/DVD κτλ, 70 η δημιουργία μιας σύνδεσης στο Internet)

έλεος πια με τη διαφήμιση , υπάρχουν κι αλλα άτομα με μαγαζια στο φορουμ αλλα δε φτανουν μεχρι αυτο το επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer [Σήμερα, στις 03:21]

Ομοιοπαθής με τον Μπαττοσάι εδώ.Παθητική είχε και η δικιά μου η 5200 .Δυστυχώς ανακάλυψα τα φόρουμ αφού την είχα αγοράσει.’σε ρε μπατοσάι τι να την κάνεις την ψύξη.Της έχω βάλει ψύκτρα από Ρ3 και ψύκτρες στις μνήμες και ανεμιστήρια και έχει μουλαρώσει

Και εδώ τα ίδια.

Έβγαλα την ψύκτρα και έβαλα ένα φανάκι με led και πρόσθεσα ψύκτρες στις μνήμες. Δεν χρειάζεται κ τίποτα ιδιαίτερο.

Απλά το είδα και ζήλεψα. Και είπα το παράπονό μου.:o :o :o

’λλωστε όπως είπα και πριν τα ψωμιά της είναι λίγα.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Και στις 3 περιπτώσεις αγοράστηκαν από 2 kit, δε τίθεται θέμα "καλύτερης τιμής" εκτός αν μετράνε και τα μούτρα μας.

Αφου ειμαι μουρη ρε, παραδεξου το. Γι'αυτο τα πηρα πιο φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirGeorge

12 ευρώ την έχει την Arctic Silver 5 και 8 την Ceramique.....Στην κοινωνία που ζούμε φίλε ο καθένας κοιτάει να τα οικονομήσει με κάθε τρόπο, εγώ δεν τον κατηγορώ, την δουλειά του κάνει και προσπαθεί να βγάλει όσο περισσότερα χρήματα μπορεί. Ίσως και εσύ στη θέση του να έκανες το ίδιο...στο κάτω κάτω δεν είναι και τόσο φοβερή εκμετάλλευση να χρεώνεις μερικά € παραπάνω για κάτι που αξίζει τον κόπο. Στο κάτω κάτω ο άσχετος χρήστης δεν θα πάει να πάρει θερμοαγώγιμη.....αυτόν άλλωστε τον εκμετάλλευονται όλοι όσοι ασχολούνται με τη τεχνική υποστήριξη....Το πλαίσιο δηλαδή δεν εκμεταλλεύται τους πελάτες του??? (πχ. 30€ η εγκατάσταση CD-R/DVD κτλ, 70€ η δημιουργία μιας σύνδεσης στο Internet)

εγω παντως αμα παω θα φωναξω τον τυπο εκει γιωργο κατευθειαν.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από antonisk7 [Σήμερα, στις 03:41]

έλεος πια με τη διαφήμιση , υπάρχουν κι αλλα άτομα με μαγαζια στο φορουμ αλλα δε φτανουν μεχρι αυτο το επίπεδο

Δηλαδή ρε φίλε νομίζεις ότι είναι δικό μου το μαγαζί ????? Κάνεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος!!! Δηλαδή ούτε να συζητήσουμε δεν μπορούμε???? Για όνομα του Α64:blink: ! ΄

Δεν το σχολιάζω άλλο για το συγκεκριμένο μαγαζί, απλώς θα αναφέρω για τα πρακτικά

ότι:

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ Ή ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ!! ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΡΑΣΗ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.