Jump to content



Προτάσεις για dvd-rw dual layer


georgep800

Recommended Posts

Εγω θα το επαιρνα για τις εξτρα λειτουργιες που παρεχει σε επιπεδο σκαναρισματος μεσων - φυσικα δεν πασχει ιδιαιτερα σε κανενα αλλο τομεα περαν της τιμης του.

Νομιζω οτι retail μπορεις να το βρεις σιγουρα και σε diskimpex αλλα ισως το πετυχεις και σε πλαισιο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρώτησα στην DiskImpex και μου είπαν ότι το έχουν μόνο σε bulk συσκευασία. Επίσης για να καταλάβω κανονική συσκευασία(retial) θεωρήται κάτι τέτοιο:

912263kx7.th.gif

Και κάτι άλλο. Παρακάτω φαίνονται τα δύο καλώδια απο όπου ξεσύνδεσα το προηγούμενο DVD-RW. Σε αυτά θα συνδέσω και το νέο, έτσι; Ρωτάω μήπως και έχει κάποια διαφορά στα καλώδια σύνδεσης...

dsc00001nt4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του retail απο το bulk είναι ότι στο retail περιλαμβάνονται και κάποια cd με εφαρμογές; Τίποτε περισσότερο;

Γιατί αν είναι έτσι, τις εφαρμογές πολύ πιθανόν να μπορώ να τις βρώ...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Παρακάτω φαίνονται τα δύο καλώδια απο όπου ξεσύνδεσα το προηγούμενο DVD-RW. Σε αυτά θα συνδέσω και το νέο, έτσι; Ρωτάω μήπως και έχει κάποια διαφορά στα καλώδια σύνδεσης...

Εαν πήρες το PX-760SA και οχι το PX-760A

Τότε θα το συνδεσεις σε SATA υποδοχή και θα χρειαστείς ενα sata καλώδιο.

ΔΕΝ συνδεετε στο ίδιο καώδιο με το παλαιό σου DVD-RW.

Link to comment
Share on other sites

Εαν πήρες το PX-760SA και οχι το PX-760A

Τότε θα το συνδεσεις σε SATA υποδοχή και θα χρειαστείς ενα sata καλώδιο.

ΔΕΝ συνδεετε στο ίδιο καώδιο με το παλαιό σου DVD-RW.

Δεν το πήρα ακόμα, σκοπεύω να το παραγγείλω αύριο!

Με έβαλες σε σκέψεις, μιας και δεν ξέρω αρκετά πράγματα απο hardware... Πως θα δώ εάν υπάρχει υποδοχή SATA; Μια φωτογραφία απο το pc είναι αυτή:

Επίσης η σύνδεση sata που είναι καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.