Jump to content



Διακοπες στο κενο 1 - Η Αιφνιδια Επιστροφη


Odyseas

Recommended Posts

Άμα έβγαλες τη μπαταρία για τουλάστιχον 10 λεπτά και πάτησες τα κουμπάκια on -off τότε έγινε κθάρισμα στο ΒΙΟΣ.

ΚΑι εδώ ερχόμαστε στο λόγο που σου έγραψα

"Όταν δε δεις διαφορά"

Φίλε μου το πρόβλημα θα λυθεί. Το πότε ακριβώς δεν μπορώ να σου πω και με τι κόστος.

Από το πισί που γράφεις φτιάξε μία δισκέτα bootable με το memtest86 για να τεστάρεις τις μνήμες σου από dos. Αν γράφεις από το φιλάσθενο πισί σου τότε όταν καταφέρεις και ξαναμπείς κατέβασε το memtest για παραθύρια . Τρέχεις για λίγη ώρα ένα από αυτά και προχωράς.

Παίρνεις ένα πολυμετράκι της πλάκας. Αν δεν έχεις δε χρειάζεσαι και δώσεις πάνω από 10 ευρώ σε πιάσανε ολίγον κώτσο. Μετράς τη 12άρα από τη στιγμή που πατάς το on μέχρι τη στιγμή που τελικά καταφέρνεις να μπεις στα παραθύρια. Τα αποτελέσματα τα αναφέρεις.

Αν τύχει και τα περάσεις όλα αυτά επιτυχώς κατεβάζεις ένα διαγνωστικό για το δίσκο σου. Κι εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Η μητρικη του υπολογιστη μου δεν ειναι η ga-8sr533.

Ειναι η ga-8ie_f3 αλλα παραπλανηθην εκ του χρηστικου εγχειριδιου.

Το παραξενο ειναι οτι τρεχων εις τον υπολογιστην μου το εν προκειμενω προγραμμα αναβαθμισης του bios, αναγραφονται εντος του προγραμματος τα εξης απογοητευτικα : The chipset is not supported, the flash part is not supported, και φαινεται οτι το προγραμμα δεν δεχεται περαιτερω καμμια συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.