Jump to content



Κλοκαροντας σωστα..


GeniusGreg

Recommended Posts

φιλε Vediovis πηγα στο βιος να κανω αλλαγη το 1:1 να το κανω 5:4. πηγα εκει εψαξα και βρηκα στην κατηγορια που ρυθμιζεις το φσβ κατι που ελεγε Μemory Frequency For και ειχε τις επιλογες : Auto 1.33 1.66 kai 2. den eixe to 1.25=5/4....ti kanv tora? το βαζω στα 1.33?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λυση σε αυτό.

Απλά θα αρκεστεις στους υπαρχοντες ξυλινους διαιρέτες.(πρωην κατοχος)

Θα σου συνιστούσα να βαλεις πρώτα 1.66 να δοκιμάσεις μεχρι που μπορεις να φτάσεις, να κανεις το ιδιο και με 1.33

Να τρεξεις benches και να δεις πιο config σου τεριάζει περισσότερο.

Η άλλη επιλογή είναι να το αφήσεις auto και να ανεβάσεις μεχρι εκεί που θα είσαι σταθερός.

Για ευνοητους λόγους σου προτείνω την πρώτη επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά 10-15ΜΗζ ειναι καλά, μολις συναντας προβλημε και δεν είσαι σταθερός θα πηγαινεις 5-6ΜΗζ κατω και θα ξαναδοκιμάζεις.

Οταν θα φτασεις στο ακραίο σημείο σταθερότητας(LOL) δωσε αν θες λιγο ρευμα(~7%) και συνεχισε να ανεβαίνεις με πιο μικρα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μπορεί να κρεμάσει, να ριξει κανα BSD, restart κτλ. σε συνθήκες φόρτου παντα.

Εσύ τρεξε κανενα Orthos και αν κατι δεν παει καλά θα αρχίσει αυτό να σφυράει.(κυριλοεκτικά)

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου

εβαλα τον πολλαπλασιαστη της ραμ στα 1,66, εχω βαλει τεστ στο πριμε για την cpu. Αν το speedfan ειναι καλο και λεει την σωστη θερμοκρασια και η θερμοκρασια το επεξεργαστη ειναι το Remote 1, εχω περασει επιτυχως ολα τα τεστ μεχρι στιγμης, μπορω να πω οτι, ....................

ΨΗΝΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ 63C!!!!!!!!!!ΝΑ KALESV TO 199 η θελω οπωσδηποτε καινουργια ψυκτρα?????????:017: :017: :041: :041:

newbitmapimageih0.th.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θες watercooling τοτε μπορείς να καλέσεις το 199.

Αν θες να συνεχίσιες με aircooling το παρε οποσδήποτε μια καλή ψηκτρούλα...

ΕDIT: Default εισαι και χτυπάς 63άρια? Ρωτάω γιατί στο screeny έτσι φένεται...:017:

Link to comment
Share on other sites

nai re sy εχω την μαμα ψυκτρα πανω...λοιπον μετα απο 2 και κατι ωρες τεστιng ολα μια χαρα...τελεια...μονο το θεμα με την θερμοκρασια...

newbitmapimageil3.th.png

(τελικα το remote 1 einai ο επεξεργαστης?και τα υπολοιπα τι ειναι?δουλευει σωστα το speedfan?)...οποτε τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Greg θες μια ψήκτρα και καινούργια παστα as soon as possible! απ ότι ξέρω και έχω διαβάσει οι intel από τους 60c "αριχιζουν" και φθείρονται... οποτε εάν είναι σωστές οι ενδείξεις σου... κάτι πρέπει να κανεις και σύντομα :105:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.