Jump to content



orion's UK PC


orion

Recommended Posts

Λοιπόν άκουσέ με και δεν θα χάσεις. ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΟΛΟΣΩΜΟ ΜΠΛΟΚ. Με την επόμενη αναβάθμιση θα σου μείνει στο χέρι. Η καλύτερη περίπτωση είναι το swiftek mcw60r. Έτσι την έπαθα και γω με το ek για την 8800gtx και τώρα σκέφτομαι να το κάνω τασάκι. Καλό και άγιο ήταν αλλά....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Ωραίος Αγγελε ,άργησες αλλα έκανες πολύ όμορφη και καθαρή δουλειά.

Και οι φώτος πολύ καλές. Βαλτες όμως ρε στην κανονική τους θέση ,κουράστηκα να τις κάνω rotate .....:nare

Μια ένσταση όμως σχετικά με το τανκ .Εχεις βάλει την αντλια να τραβάει απο το ρακορ που έχει το σωληνάκι .Βαζοντας την να τραβάει απο το άλλο ρακορ πιστεύω οτι είναι καλύτερα γιατί αποτρέπεις την αντλια να τραβάει τις φυσαλίδες που τυχον θα δημιουργηθουν (πράγμα που θα γίνει πιο έυκολα στην συνδεσμολογία σου γιατί ουσιαστικά έτσι προεκτείνεις την εισαγωγή της αντλίας πολύ κοντά στην επιφάνεια) αλλά και μεγαλώνεις το ωφέλιμο ύψος του τανκ .Φαντάσου να πέσει η στάθμη του τάνκ χωρίς να το πάρεις χαμπάρι .Μολις η στάθμη πέσει κατω απο το σωληνάκι πάπαλα..............:(

Το μπλόκ καλά το βλέπω να πατάει ,τσεκάρησε όμως μήπως ακουμπάει σε κανα πυκνωτή στο πίσω μέρος.

Είδες τι παθαίνεις όταν χρησιμοποιείς "άλλα" εξαρτήματα........:D

Link to comment
Share on other sites

@Eleven

Αυτο με το σωληνακι πολυ με πεδεψε ολοι εχουν διαφορετικι αποψη..το εκανα οπως το εχει ο hadji :)

To block δε πατα σε πυκνωτη η παστα απλωθηκε καλα οπως θα ειδες..ειναι καλα σχεδιασμενο :p

Ισως το σφυξιμο?

Οσο για τα "αλλα" πραματα ακομα περιμενω το vga block που με υποσχεθηκες....:p

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το νερακι φανταστικε (σλουρπ) Administratora! :D

σχολια...

1)μας στραβολαιμιασες ρα! κανε και κανα rotate. :p

2) #43 φωτο 1. Αν εχεις βαλει παστα ετσι οπως φαινεται στην φωτο, ξεκινα να ξιλωνεις...

3) μου αρεσε παρα πολυ η επιλογη του χρωματος των σωληνων και τα ασορτι φανακια γιατι ταιριαζουν με τα χρωματα της μητρικης. :respect:

4) προσωπικά δεν μου αρεσε ο τροπος που περασες τον σωληνα αντλια-cpu. Επαναλαμβανω, προσωπικά, δεν θα τον εβαζα ετσι. τωρα ποιο ειναι το σωστο/πρακτικο/whatever μενει σε αυτον που στηνει την υδροψυξη. Παντως ηταν αρκετα εξυπνος ο τροπος. ;)

5) θα συμφωνησω με τον Georgesod για το μπλοκ. Αν παρεις ολοσωμο, μετα την "παντρευεσαι".

Υ.Γ. τι xrist approved ρα!

περνα τα καλωδια του power απο την πανω τρυπα και κρυψε τα καλωδια απο τα φουρφουρια που ειναι πισω απο το τανκ και ξαναστειλε την αίτηση :p

Link to comment
Share on other sites

χεχε ήμουν απασχολημένος βρε Πρόεδρε....

Λοιπόν..συμφωνώ με τον Μιχάλη για την αντλία

Εγω την έχω να τραβάει από το ψυγείο και να ''ψεκάζει''απευθείας στο block (κέρδισα κάτι τις) και θα το δοκιμάσω και στου Βαλαντη.

Το διαφανές λάστιχο μου αρέσει περισσότερο.

Κάπως ετσι θα το πήγαινα και γω τη διαδρομή του.

Απο καλώδια καλά τα πας δεν φαίνεται τίποτα η σχεδόν τίποτα:D

ρε μαμωτο στραβολαίμιασα..:D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Update (σχεδον)

Μετα απο αρκετους μηνες απραξιας ειπα να βαλψ στο κυκλωμα επιτελους το block για την καρτα γραφικων και να κανω ενα συμμαζεμα στα καλωδια αλλα xrist ;)

Ολα καλα, εκοψα λαστιχο εβαλα το block εκανα sleeving στα καλωδια

και το μονο που εξειχε ηταν το καλωδιο της αντλιας (12V) ειπα να το μικραινω λιγο...και μετα το χαος..η αντλια δεν ξεκινα πια....

Οχι δεν εκανα λαθος τα καλωδια ..(το κοκκινο στο κοκκινο και το μαυρο στο μαυρο)

Ανηξα και την αντλια τιποτα...ουτε καν προσπαθει...ειναι δυνατον??/

Photos μολις θα εχω το pc ετοιμο...ιδεες για το τις πτεει ευπροσδεκτες...

Link to comment
Share on other sites

Update (σχεδον)

Μετα απο αρκετους μηνες απραξιας ειπα να βαλψ στο κυκλωμα επιτελους το block για την καρτα γραφικων και να κανω ενα συμμαζεμα στα καλωδια αλλα xrist ;)

Ολα καλα, εκοψα λαστιχο εβαλα το block εκανα sleeving στα καλωδια

και το μονο που εξειχε ηταν το καλωδιο της αντλιας (12V) ειπα να το μικραινω λιγο...και μετα το χαος..η αντλια δεν ξεκινα πια....

Οχι δεν εκανα λαθος τα καλωδια ..(το κοκκινο στο κοκκινο και το μαυρο στο μαυρο)

Ανηξα και την αντλια τιποτα...ουτε καν προσπαθει...ειναι δυνατον??/

Photos μολις θα εχω το pc ετοιμο...ιδεες για το τις πτεει ευπροσδεκτες...

Μήπως σου ξέφυγε κανένα συρματακι και βραχυκυκλώνουν θετικό με αρνητικό?

Link to comment
Share on other sites

Μπα Χριστο το πρωτο που ειδα... με 3 ζευγαρια pin δοκιμασα ..τιποτα

την ανηξα πριν λιγο αλλα τζιφος...ουτε κατι καμενο ουτε τιποτα...απλα σταματησε να πεζει

και ειναι ακριβη η ατιμη.... 70 λιρες... και εγινε τζιτζιλονι το κουτι σπαστικα ..8 ωρες τζαμπα :(

να και ο υπαιτιος...

(σε αλλο post ανεβασα τις φωτο..):gyros

post-20-1414343278,6329_thumb.jpg

post-20-1414343278,6828_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.