Jump to content



Νεα υδροψυξη


giorgos th.1442169073

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Σορρυ, αν και εχω κανα 6μηνο να ασχοληθω με wc αλλα με τετοια αντλια δεν τιθεται θεμα "κοβεται η ροη". Πιστευω οτι 2 γωνιες παραπανω δεν προκειται να αλλαξουν τραγικα θερμοκρασιες (1, αντε 2 βαθμους το ποοοολυ). Εγω ημουν με την κλασσικη 1250.

Τωρα αυτο με τον καθαριστη πετρελαιου δεν το γνωριζω πως επηρρεαζει την ροη.

@outlaw. Τα φουρφουρια (επειδη κι εμενα ηταν το ψυγειο στο πατωμα του στακερ και δεν ηθελα να δουλευει σαν αναρροφητικη σκουπα πατωματος ηταν κι εμενα στο pull. Εχει σημασια στην αποδοση?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τα φουρφούρια θα μπορούσαν να γίνουν push-pull . Όσον αφορά το τανκ το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το μεταλλικό θα μπορούσε να λειτουργήσει εν μέρει και ως ψυγειάκι. Αυτό θα παίξει ρόλο μόνο σε μεγάλες διαφορές θερμοκρασίας

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, αν και εχω κανα 6μηνο να ασχοληθω με wc αλλα με τετοια αντλια δεν τιθεται θεμα "κοβεται η ροη".

πλακα πλακα στην αρχη δοκιμασα το κυκλωμα ανοιχτο χωρις το μπλοκ και το νερο πεταγοταν κανα 2 μετρα μακρυα..:033:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται τούμπανο το εργαλείο πάντως και στα λεφτά του πρέπει να σκίζει.

Ωστόσο οι θερμοκρασίες μου φαίνονται λίγο ψηλές.Εμένα με θεόμακρους σωλήνες παίζω 25-27 idle και 45 max (με τον ανεμιστήρα ανοιχτό).Μιλάμε βέβαια με temps δωματίου, πριν μερικές βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενω ειχα παει για ταβλακι το αφησα να τρεχει ετσι για την πλακα και με την ultra120 και εναν Delta 35αρη (στο αθορυβο παντα 6V) μου εβγαλε αυτο...

Ο επεξεργαστης στα 1.35V.

Πολυ λογικες οι 50αρες για 1.45Βολτ στον 6600 και σε αυτες τις ταχυτητες.

Εγω παντως μπλοκ δεν θα αλλαζα. Το συστηματακι το εστησες, αλλαγες κανε μονο οταν το βαρεθεις και θελεις να παιξεις. Μια χαρα δουλευει.

post-57-1442174632,8888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Viper νομίζω συγκρίνεις όπτερον μονοπύρηνο με c2d διπύρηνο?

Δε διαφωνώ, αλλά δικαιολογείται τόση μεγάλη διαφορά στις θερμοκρασίες, επειδή έχει 2 πυρήνες?

Ή θέλεις να μου πεις ότι οι 50 στους Intel είναι υποφερτά ενώ στον AMD απαγορεύεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στον controller εβαλες ψυκτρα ??? Ζεστενεται παρα πολυ . Ακομη και εμενα με το μονοβαθμιο δε μπορουσα να αγγιξω ουτε την ψυκτρα .

Τα regulator και οι μνημες απο την αλλη μερια , ηταν δροσερα .

Link to comment
Share on other sites

Δεν του εχω βαλει ακομα Στελιο..πρεπει ομως να παρω μια οπωσδηποτε...

εμενα αλλο με απασχολει..πως θα διωξω αυτη την τεραστια φουσκαλα αερα απο`κει?ειναι σε μεγεθος οσο το ρακορ περιπου..

attachment.php?attachmentid=15385&stc=1&d=1178797273

post-313-1442174636,1378_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που θα λειτουργεί το κύκλωμα (αντλία on) θα ζουλίξεις ελαφρά πίσω από την φουσκάλα έτσι ώστε να την οδηγήσεις προς την πλευρά του tank. Αλλιώς ελαφρά χτυπηματάκια ίσα ίσα ώστε να την "εκκινήσεις".

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαιο μια μικρη ανακατανομη τωρα με το 2ο μπλοκ μπας και καλυτερευσει το θεμα.

τωρα παει πλαστικο τανκ-αντλια-cpu-gpu-ψυγειο-μικρο τανκ-πλαστικο τανκ.

λεω να καταργησω το μικρο τανκ και να πηγαινει πλαστικο τανκ-αντλια-ψυγειο-cpu-gpu-πλαστικο τανκ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.