Jump to content



Προταση Νεο PC για εφαρμογές γραφείου


morph

Recommended Posts

Λόγο απουσίας μου επανέρχομαι μερά από αρκετό καιρό. Στη Θεσ/νίκη που ήμουν μου ζήτησε μια γνωστή κυρία να της προτείνω PC. Το μόνο που χρειάζεται να κάνει είναι εφαρμογές γραφείου (word excel internet) και ιντερνετ απλώς να βλέπει κμαι σελίδα και κανα e-mail που και που.

Σε μια σύντομη έρευνα εκεί στη Θεσ/νίκη βρήκα τα εξής:

Από KISWARE

Intel P4 2.8GHz

motheeboard: Gygabyte (κάποιο μοντελο που δεν ρώτησα)

RAM: 512/400MHz

VGA: 128MB MX4000 GF4 (Αυτή τί chipάκι έχει nvidia ή ATI?)

HD: 80GB JB

DVD: 16x (ROM), Writer: NEC 3520 Dual layer

Monitor: 15'' NEC 52VM (TFT)

Αυτά με 1040

Από AD-HOC

Intel P4 3.0Ghz

motheeboard: ASROC P4S61 (Τι λέει αυτή; )

RAM: 512/400MHz

VGA: onboard (μια χαρά για τη δουλειά που το θέλουμε)

HD: 80GB JB

DVD: 16x (ROM), Writer: SONY Dual layer

Monitor: 15'' NEC V72 MM (TFT multimedeia)

Αυτά με 970

3η Λύση

Επειδή είναι λίγο δύσπιστη ως προς τα "φτιαχτά" με ρώτησε για compaq κ τέτοια. Αν μπορείτε να μου προτείνετε που στη Θεσ/νίκη μπορώ να βρώ τέτοια κ σε λογικές τιμές (διότι υπάρχουν μερικοί που πουλάνε δήθεν για εταιρείες και τα χρεώνουν μια περιουσία! - είμαι παθώς και μαθώς προ 7ετίας)

Επίσης, για την ίδια χρήση χρειάζεται και ένα φορητό (να είναι οικονομική λύση)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο και το ενδιαφέρον σας

Link to comment
Share on other sites

Α, το φορητό θα αγοραστεί Αθήνα και είναι για κάποιον στην Αθήνα, όχι για Θεσ/νίκη

Η TFT multimedia (δεν ξέρω πόσο έχει) αλλά η άλλη (στο συστημα με τα 1040 έχει 230+ΦΠΑ) δεν είναι και άσχημα, νομίζω για TFT

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Μ' αρέσει η απάθειά σου.

αφού ρώτησε τι είναι , ατι η ενβιδια, τι να πω δηλαδη?

ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΕΙ nVIDIA ΠΟΥ Γ*ΜΕΙ ΚΑΙ Δ*ΡΝΕΙ???

Link to comment
Share on other sites

Λοιτάχτε, κύριοι (εχμ χμ γκχμ) με 45 που κάνει η mx4000 δε με καίει, άλλωστε για ενα word k ένα excel δεν μου χρειάζεται τπτ που να γ*** και να δ*ρνει. Απλά πράγματα, απλά. Απλώς να δουλεύει σταθερά.

Για Compaq, HP καμιά πρόταση; Ποιό μαγαζί στη Σαλονίκη λέει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

γιατι δεν φτιαχνεις ενα εσυ?

TI μου λές τώρα!!! Ποιός έχει τόσο χρόνο... και μετά, αν κάτι δεν δουλεύει σωστά να μου λένε "Α, ξέρεις αυτό εκείνο". Ο,τι αγοράσει

1. Να έχει εκείνη την ευθύνη

2. Να μπορεί να ζητήσει υποστήριξη από αυτούς που το αγόρασε

3. Να μην μπλέξω σε τίποτα περίρεγα (εγώ τώρα, ούτε για τον εαυτό μου δεν έχω χρόνο να φτιάξω σύστημα, να φτιάξω σε άλλους... ΧΑΘΗΚΑ)

Απλώς θέλω να ξέρω αν μπορώ αν βρώ κάτι πιο οικονομικό και καλό, καθώς επίσης και ΠΟΥ στη Θεσ/νίκη μπορώ να πα΄ρω και να είναι αξιόπιστο.

@sotiris

Οχι και celeron ρεσ συ... όχι και 256ΜΒ μνήμη... να σέρνεται;;; είπαμε αλλά όχι τόσο φθίνια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.