Jump to content



7900gx2 προβλημα


ermoulis

Recommended Posts

Γεια παιδιά. Πήρα την συγκεκριμένη κάρτα η οποιά όμως δεν παίζει στο pc μου λόγω psu,έτσι θα αναγκαστώ να πάρω μεγαλύτερο τροφοδοτικό. Το προβλημα είναι ότι άκουσα ότι την συγκεκριμένη κάρτα την υποστηρίζουν λίγες μητρικές.ισχύει αυτο. Η μητρική μου είναι η m2n-sli deluxe.

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδιά. Πήρα την συγκεκριμένη κάρτα η οποιά όμως δεν παίζει στο pc μου λόγω psu,έτσι θα αναγκαστώ να πάρω μεγαλύτερο τροφοδοτικό. Το προβλημα είναι ότι άκουσα ότι την συγκεκριμένη κάρτα την υποστηρίζουν λίγες μητρικές.ισχύει αυτο. Η μητρική μου είναι η m2n-sli deluxe.

Αν αυτη η καρτα δε παιζει στον υπολογιστη σου δεν οφειλεται ουτε στη μητρικη ουτε στο psu σου.Φιλος με το tagan 420 εχει 2 1950xtx σε crossfire και μαλιστα αρκετα ανεβασμενες.Το προβλημα με ασυμβατοτητες σε 7900-7950 gx2 λυνοταν στις περισσοτερες μητρικες με ενα απλο bios update και αυτο σε πολυ παλιοτερες μητρικες απο τη δικια σου(socket 939) οποτε δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα με την δικια σου,αλλα εστω και να υπαρχει με ενα bios update κατα 99,9% θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bios κατεβασες ετσι??

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=M2N-SLI%20Deluxehttp://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=M2N-SLI%20Deluxe

επισης το συγκεκριμενο τροφοδοτικο τι ρευμα δινει στην 12αρα.γιατι θελει 27Α

Link to comment
Share on other sites

εδω λεει οτι βγαζει 18-28 αναλογα το φορτιο.οποτε μαλλον το τροφοδοτικο σε κοβει.

http://www.tagan.com/index.php?c_id=32&products_id=74&p_cata_id=78#td

Γιατι εγω τι λινκ σου εδωσα??am2 μητρικη σου δειχνω

Link to comment
Share on other sites

σε τι συστημα ομως?σε περιπου ιδιο με το δικο σου?εννοω σε φορτο(σκληροι,usb,επεξεργαστη,μνημες κτλ).αν ναι τοτε ειναι θεμα μητρικης,αν+το βρισκω λιγο παραξενο,να μην την δεχεται,αλλα τι να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμενη μητρικη εχει προβλημα με τα παλια βιος βαλε οπωσδηποτε

το καινουργιο [903] ψαξτο λιγο εμενα με βοηθησε

σε μεγαλυτερους χρονισμους δεν εκανε επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι επαιζε σε pc φίλου με tagan 420watt

για να μην ανοίξω νέο thread, να ρωτήξω παρακαλώ γιατί έχω δύο απο δαύτες και τις έχω παροπλήσει επειδή δεν μπορώ να βρώ σωστούς drivers.

Υπήρχε κάποιο κόλπο για να χρησιμοποιήσεις τελευταίους drivers, αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Συγκεκριμένα ακόμα και τα χρώματα της οθόνης ήταν μώβ, χάλια λέμε.

Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς να βρω σωστούς drivers για την συγκεκριμένη κάρτα, θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Συγνώμη για την έίσοδο μου αλλά και αυτό πρόβλημα είναι (σωστόοος)

Link to comment
Share on other sites

το site της nvidia λέει ότι η μητρική είναι συμβατή με την καρτα. τέσπα. έβαλα ένα 700αρι τροφοδοτικό και δεν παίζει πάλι.άρα είναι θέμα μητρικής.

Και να πω οτι δε στο ειπα για το psu:086: .Ελπιζω να ηταν δανεικο και να μην το αγορασες.Καλο ειναι να ακους 1-2 γνωμες παραπανω γιατι οπως ειδες κοστιζει και σε χρονο και σε χρημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.