Jump to content



SOS!


Prayer!

Recommended Posts

θέλω να μου παραθέσετε ενα λίνκ με drivers για την nvidia riva tnt2 model 64...προσπάθησα στο google άλλα είχε μόνο 64bit εκδόσεις ή ακόμα χειρότερα εκδόσεις που μόλις τις εγκαθιστούσα,έκανα επαννεκίνηση κ μου έγραφε το εξής μύνημα:

"γίνεται ενημέρωση των αρχείων,η ενημέρωση μπορει να διαρκέσει μερικά λεπτά...

η ενημέρωση των αρχειων ολοκληρώθηκε.Τα windows συνεχίζουν να φορτώνωνται..."κ έμενε αυτό το μνμ χωρίς να αλλάζει τπτ...κόλλαγε δλδ πάνω από 10 λεπτά...

κ τέλικα εσβηνα το pc χειροκίνητα το εκκινούσα σε safe mode,έκανα αφαίρεση των drivers meso control panel κ μετα έψαχνα γ drivers...

θα ήθελα να με βοηθήσετε επειδή η οθόνη μου einai tft κ δν υποστηρίζεται απο τους παλιούς drivers...έτσι είμαι αναγκασμένος να μένω χωρίς pc...

Link to comment
Share on other sites

Για τι λειτουργικό μιλάμε; Πάντως στο site της η nVidia δίνει ακόμα drivers για τα TNT και TNT2 μοντέλα καρτών. Ρίξε μια ματιά

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

Αν πάλι δεν κατάλαβα κάτι καλά γράψε λάθος...

Link to comment
Share on other sites

αυτή ήταν η πρώτη που δοκίμασα...επειδή δν έχω δουλέψει με nvidia...μήπως ξέρει κανεις κανα πρόγραμμα που σου βρίσκει αυτοματα τους κατάλληλους drivers?

windows me 32bit!without any service pack!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπ όψη σου ότι τα Me είναι out of the box dx7 και οι drivers απο nvidia για TNT είναι dx9 (τουλάχιστον οι νεότεροι) και dx8.1 (οι αρχαιότεροι). Δοκίμασε ν αναβαθμίσεις το dx και ξαναπροσπάθησε ή βρες drivers προ σειράς 20.xx

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει πάρα πολλούς οδηγούς για την συγκεκριμένη κάρτα για το λειτουργικό που θες (και ασ λέει μόνο Win95/98, κάνουν και σε ME). Δοκίμασε να κατεβάσεις οδηγούς που έχουν αξιολογηθεί με 100% (η τελευταία στήλη στα δεξιά). Το μόνο που θα χρειαστείς είναι μια (δωρεάν) εγγραφή...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δοκίμασα τν αναβάθμιση σε dx8.1 πέρασα τους drivers,αλλά τώρα πρατήρησα(γτ η οθόνη δν ήταν σωστα ρυθμιζμένη μ'αποτέλεσμα μερικά σημεία των μνμάτων στην αριστερή μεριά της οθόνης να μν φαίνονται)ότι πάνω απο το μνμ που προανέφερα ότι μου βγάζει,πάνω λοιπόν απο αυτό στην πάνω αριστερή γωνία της οθόνης εμφανίζεται ένα κόκκινο ορθογώνιο σχηματάκι(πιάνει 2 σειρές το ύψος του,κ έχει πάχος,όσο 2 γράμματα)κ μέσα του αναβοσβήνει ένα μικρότερο πράσινο ορθογώνιο..΄τα έχω παίξει δν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!ξέρει κανείς ποιά έκδοση των drivers γ τν n-vidia riva tnt2 model 64 κάνουν σε pc me windows Me without any service pack?θέλω να αναβαθμίσω τους drivers γτ οι παλιοί δν τα πάνε καλά με τν tft μου...με το ζόρι βλέπω τι γράφω αυτή την στιγμη...τους θέλωγ να κάνω τν δουλειά μου πρωσορινά αφού θα βάλω xp στην συνέχεια(είναι πολύ σοβαρό πιστεύω...)

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα μέχρι την τελική επίλυσή του μπορεί να έχει πολλά επεισόδια. Δεν μπορούμε να φτιάχνουμε από ένα thread την κάθε φορά. Το πρόβλημά είναι ένα από ότι έχω καταλάβει. Η συνεργασία TNT2 με TFT σε Me περιβάλλον. Αυτό δεν έχει αλλάξει, έχει?

Οι τελευταίοι drivers στο site της Nvidia για TNT2 και Windows Me είναι αυτοί που σου αναφέρω. Επίσης φρόντισε η ανάλυση που έχεις επιλέψει να είναι η native της TFT και όχι κάποια άλλη ώστε να μην έχεις προβλήματα ευκρίνειας. Αν συνεχίζεις να έχεις προβλήματα απλά ρίξε καμιά ματιά τόσο στο manual της TFT όσο και σε αυτό της κάρτας σου να δεις τι αναλύσεις υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

μωρέ σε 1280χ1024 την έχω,τν οποία υποστηρίζει η tnt2,αφού την δούλευε φίλος μου με 17άρα lg...το θέμα είναι αν οι νέοι drivers υποστήριζονται από windows Me χωρίς service pack...δοκίμασα να το λειτουργήσω με suse 10.2 αλλά δν είχε λέει αρκετή μνήμη γ να εκτελέσει το yast!!!εντάξει το ξέρω ότι τα μιλλενιουμ ειναι ftc ride OS,αλλά πρωσορινά θα δουλέψω με αυτά κ θέλω να κάνω τν δουλειά μου...

1000 συγγνώμη γ το 2ο post

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.