Jump to content



Επικοινωνια με Overclockers????ΠΡΟΒΛΗΜΑ


Nos-Dio

Recommended Posts

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια απο εκει και μου εστειλαν σημερα e-mail και μου λενε:

Please accept our apologies for any delay in processing your order but due to

Privacy Laws we have been unable to perform our usual address verification

checks with your bank.

So that we may process this and subsequent orders I must request that you

provide further documentary evidence of your address - such as a scan / fax or

your credit card statement or a recent utility bill.

This is an automated e-mail. Please do not reply to it - you will not receive a

response.

fax number:0870 443 0881

τηλεφωνο:0870 443 0880

Λοιπον απο κατω εχει τον αριθμο τηλεφωνου τους και τον αριθμο ΦΑΞ που σας δειχνω και εδω!

Απο αυτα που διαβαζω θελουν ενγραφο που να πιστοποιει την διευθυνση μου.Εγω το βρισκω αλλα που το στελνω??Γενικα ποιον αριθμο θα παρω τηλεφωνο γιατι αυτος δεν ειναι ο σωστος οπως μου λεει ο ΟΤΕ..Γενικα τι κανω σε αυτην την περιπτωση???

:help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις τον κωδικο για αγγλια πριν τον αριθμο που σου εχουν δωσει?

Δηλ. πρεπει να καλεσεις το: 0044 870 443 0880. Νομιζω χωρις το 0 πριν τον αριθμο που σου εδωσαν.

Αν ολα ειναι ΟΚ ετσι, βγαλε μια φωτοτυπια το αποδεικτικο σου στοιχειο και στειλτο με φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν φωτοτυπία του statement της πιστωτικής που να δείχνει όνομα και διέυθυνση ίδια με αυτά που έγινε η παραγγελία.

Την φωτοτυπία την στέλνεις με fax στο 0044870 443 0881.

Τηλεφωνο πάρε τους στο 0044870 443 0880.

Link to comment
Share on other sites

Τηελφωνο δεν γινεται να τους παρω...εχει βαλει φραγη ο πατερας μου και βαριεμαι να την βγαζω τωρα...:p

Τελικα τους αφηνω...ελεος πια με τις παραξενιες τους!Το θεμα ειναι τωρα πως να ακυρωσω την παραγγελια??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Τους εστειλα ενα e-mail και βλεπουμε μεχρι αυριο.Λογικα δεν θα χρεωσουν τιποτα οι ιδιοι.Ισως να τους στειλω και ενα ΦΑΞ να τους το πω.

Τελικα θα περιμενω λιγο παραπανω για την καρτα γραφικων δυστυχως....ατιμη Ελλαδα πως πονας τα παιδια σου:p

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω Γιωργο αλλα τσαμπα ειναι οποτε δεν εχω να χασω τιποτα...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να ειμαι υποχρεωμενος εγω να παρω τηλεφωνο η FAX επειδη αυτοι δεν εχουν e-mail??Δηλαδη εγω γιατι εχω και εκαναν την δουλεια τους αυτοι οι κυριοι ωραια και καλα...ελεος...το εχω μετανιωσει που παραγγειλα απο 'δαυτους...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα εχω και εγω φιλε μου .. δεν εχω φραγη τους παιρνω και μιλαει συνεχεια ουτε καν στο τηλεφωνικο κεντρο δεν σε βγαζει ... να δω απο που θα παρω ultra cpu και μνημες... :(

καλα και αυτοι ειναι ακυροι ουτε το e-mail τους δεν δουλευει αν ειναι δυνατον ... παντως απο την στιγμη που τα λεφτα ειναι στην καρτα σου μη σε νοιαζει

Link to comment
Share on other sites

Χμμ οταν λετε οτι δε δουλευει το mail τους τι εννοείτε ? Οτι δεν παει ? Γυρναει πίσω undelivered? ή οτι δεν απαντάνε? Το προβλημα με το τελ το ειδα και εγω που προσπάθησα να τους πάρω αλλά εδειχνε σα να μίλαγε συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου βγαλανε το λαδι τελευταία πριν απο δυο μέρε τρεις μέρες μάλιστα , αλλά μετα απο καμια 10 fax(έλεος πια) και κάτι λίγα που ακούσανε μου στείλανε την X800 xl.Εχουνε γινει πολύ παράξενοι τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 18:42]

Χμμ οταν λετε οτι δε δουλευει το mail τους τι εννοείτε ? Οτι δεν παει ? Γυρναει πίσω undelivered? ή οτι δεν απαντάνε? Το προβλημα με το τελ το ειδα και εγω που προσπάθησα να τους πάρω αλλά εδειχνε σα να μίλαγε συνέχεια.

Σου ερχεται αυτοματη απαντηση οτι εχουν σταματισει να δεχονται mail(προφανος επειδη τους τα ειχαν πριξει με τα nf4 boards,οποτε σου λενε και αυτοι οποιος καιγεται θα περιμενει στο τηλ.να βγαλει γραμμη).Εγω παντος καταφερα να μιλησω μαζι τους οποτε μην απογοητευεσται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια απο εκει και μου εστειλαν σημερα e-mail και μου λενε:

Please accept our apologies for any delay in processing your order but due to

Privacy Laws we have been unable to perform our usual address verification

checks with your bank.

(...)

Μήπως η κάρτα που προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις για πληρωμή είναι της Eurobank ?

Ρωτάω, γιατί αυτό το με το "privacy laws" το κάνει συνήθως με τις κάρτες της Eurobank (την έχω πάθει 2 φορές).

Σε περίπτωση που έχεις και κάποια άλλη πιστωτική από άλλη τράπεζα δοκίμασε να κάνεις την παραγγελία με αυτήν. Με την Alphabank για παράδειγμα δεν ειχα ποτέ πρόβλημα στο overclockers...

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να στειελεις e-mail σου λεει PLEASE@PHONE.US πολυ εξυπνο μπορω να πω συμφωνειτε ???

και μετα λες ρε συ τι γινεται 2 βδομαδες κατω ο mail server αλλα το παρακαμπτεις και λες δεν πειραζει μωρε αδερφε ενα τηλεφωνηματακι θα κανω αγγλια δεν πειραζει αν σκεφτεις τι εχεις να κερδισεις δεν χανεις και τιποτα ...

παιρνεις τηλ και ΒΟΥΙΖΕΙ ολη την ωρα

ρε μπας και εχει πιασει καμια γραμματεας την κουβεντα με τον γκομενο tedy boy και αυτοι δεν εχουν παρει χαμπαρι :p ??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορρυ αλλα εχω αγανακτησει!Αυτοι οι ανθρωποι ποσο για τον πουλο μπορει να ειναι???Τους εστειλα χθες αυτα που μου ζητουσαν παρακαλωντας τους να μου στειλουν μιαν απαντηση και σημερα δεν πηρα τιποτα...ετσι ξαναεστειλα φαξ και παλι τιποτα.

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ!!

οταν κανω track την παραγγελεια μου γραφει:Your order has not yet been processed

ενω την πρωτη φορα που το εκανα εγραφε κατι για code 10,δηλαδη για πιστοποιηση στοιχειων και τα σχετικα!Αυτο τι σημαινει??Απαλλαχτηκα απο τους backparty's η ακομα???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.