Jump to content



Quad προ των πυλών ???? ή μήπως 6850


tsif

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, είναι αν σου κάτσει... Αύριο θα πάω στο Πλαίσιο να κεράσω τίποτα το παιδί. Μου έβγαλε 4 G0. Του λέω ποιον να πάρω? Κλείσε τα μάτια λέει... :-)

Έλεγα να πάρω τον ποιο καινούριο στη συσκευασία και συμφωνήσαμε μαζί! Μάλιστα μου έκοψε και 5 Ευρώ γιατί με βρίσκε διστακτικό. Ξέρω ότι δεν κλοκάρουν τόσο όσο ένας Dual, οπότε...

Τελικά από ότι φάνηκε δεν είναι και κακό κομμάτι.

Απλά θα ήθελα να μάθω τι έχετε να πείτε για τον Ε6600 που είχα. Κοβόμουν στα 3,8GHZ με FSB Wall στα 480. Για τα 3,8 έβαζα 1,6. Ήταν καλό ή κακό κομμάτι? Βασικά δεν ήταν (είναι) εδώ δίπλα μου είναι.

Για τα 4 στον Quad έβαλα 1,6v

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Κατάφερα και πήρα εχθές τον Quad .... Πρίν λίγο τον έβαλα και ....ΙΔΟΥ ....

attachment.php?attachmentid=17290&d=1191775586

από ότι πιστέυω τα 4 τα έχω σίγουρα...

αν και με αέρα.. θα έχω ΖΕΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΛΕΜΕ !!!!!!:098: :098: :098: :098:

post-3234-1442174788,8092_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτό που είδα με τον Quad πραγματικά είναι κρίμα κάποιος να πάρει έναν 6850! Πραγματικά είναι κρίμα. Απλά ο κόσμος είναι ακόμα στην εποχή των μονοπύρηνων. Μετράει ακόμα με Super PI! Για βάλε Sandra, Cinebench! Εκεί είναι τα ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι είναι και σταθερός...στα 4..!

Αν οχι δεν εχει νοημα πιστευω να το λες σε 3 φορουμ..:)

για να το λεει και να το γραφει και στην υπογραφη του μαλλον σταθερο θα ειναι το 4αρι.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγω οτι η σταθεροτητα ειναι πολυ σχετικη εννοια τελικα.

Δεν εχω κανενα λογο να μην δεχτω οτι μπορει να αναβει στα 4Ghz ή ακομα και να μπορει να παρει μερικα αποτελεσματα απο καποια benchamrks.

Αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι σταθερο.

Βεβαια, για να παω και στο αλλο ακρο, προσωπικα εχω δει μηχανακια να σκανε πχ στο orthos prime αλλα να δουλευουν απροσκοπτα και απροβληματιστα για μερες σε load 24/7. Συνεπως, διατηρω και τις επιφυλαξεις μου και για το orthos.

Αν το μηχανημα δουλευει σωστα τις εφαρμογες και τα games χωρις κανενα δειγμα σφαλματος για μερες και χωρις την αναγκη για restart και shutdown, τοτε ΝΑΙ, να μιλαμε για "απολυτη" σταθεροτητα.

Υ.Γ. Τιποτα δεν ειναι απολυτο.

Link to comment
Share on other sites

..

... να σκανε πχ στο orthos prime αλλα να δουλευουν απροσκοπτα και απροβληματιστα για μερες σε load 24/7. ... Τιποτα δεν ειναι απολυτο.

Θα συμφωνήσω μαζί σου . ... Καλό ειναι να δοκιμάζουμε και σε πρακτικά προγράμματα την σταθερότητα..εγω εχω δει μηχάνημα (το δικό μου) να ειναι σταθερό στο orthos και να σκάει σε ξεζιπαρισμα (! ενω πριν δεν ειχε προβλημα με το ιδιο αρχειο)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι G0 ειναι καλή παρτίδα

Ναι ΟΚ Δεν αντιλέγω.

Θα συμφωνησω κι εγω οτι η σταθεροτητα ειναι πολυ σχετικη εννοια τελικα.

Δεν εχω κανενα λογο να μην δεχτω οτι μπορει να αναβει στα 4Ghz ή ακομα και να μπορει να παρει μερικα αποτελεσματα απο καποια benchamrks.

Αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι σταθερο.

Ουτε σε αυτο δεν αντιλεγω.

Μπορει στο 1Μ - 32Μ να ειναι σταθερο και στα 3D να κλ@νει.

Μην ξεχνάς όμως και τον παράγοντα θερμοκρασία.Οσο να ναι στα 4GHz Του Q δεν είναι λίγα για να μπορείς να τα κρατήσεις με αέρα.

Ntaks να ήταν 2πύρινο και να είχες και 10 βαθμους μεσα στο δςματιο να πω ναι.

Αλλα μετα τα 3.6-3.7 ειναι πολυ δύσκολα για αερα στους Q.

Γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.