Jump to content



Quad προ των πυλών ???? ή μήπως 6850


tsif

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Η παραπάνω Cache που έχει είναι επειδή είναι στην ουσία δύο Ε6600 "κολλημένοι". Απλά είναι σαν να έχεις δύο Ε6600 στο ίδιο Socket. Οι G0 είναι απίστευτα CPU. Σίγουρα είναι πιο ζεστά από έναν Dual, αλλά έχεις διπλάσια ισχύ!

Φυσικά ένας Ε6600 είναι υπέρ αρκετός!!! Νομίζω ότι είναι από τα CPU που θα μείνουν στην ιστορία! Αν όμως ο 6850 και ο Q6600 είναι στα ίδια λεφτά πας σε Q6600. Αν σε ενδοιαφέρει το SuperPI, πας σε 6850. Αν και δεν νομίζω να πήγαινα πάνω από 4GHZ ακόμα και με 6850... Είναι και ανάλογα το κομμάτι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

- οι G0 βρισκονται κυριως σε tray ή box?

- το 3αρι το πιανουν με τις συνθηκες που περιεγραψα πριν (P35, 333FSB, 667Ram, ισως box ψυκτρα) και οι μη-G0 ?

- η μαμα ψυκτρα ειναι ησυχη? ....

1.Δεν ξέρω αν υπάρχει quad tray

2.ναι αλλά είναι πιο ζεστά κομμάτια

3.Δεν την έχω ακούσει ....

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 περιπτώσεις γλυτώνεις 10 Ε ΜΑΧ

στην 1.Χάνεις και 1 χρονο εγγύηση και στην 2.Για 5.57Ε παίζεις κορόνα γράμματα να ΜΗΝ πάρεις g0

μήπως αρχίζουμε να γινόμαστε κουραστικοί ???????

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεστε για G0 Stepping μόλις βρήκα σε αυτό το online shop. Από ότι λένε είναι εγγυημένο το G0 .

http://www.eworld.com.gr/details.php?prod=575

Βασικα πρεπει να το προσπαθησεις παρα μα παρα πολυ για να βρεις κατι αλλο περα απο G0 εδω και καιρο.:001:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.