Jump to content



Sapphire CrossFireX 790FX


DevilCry

Recommended Posts

Κοιταω το θεμα δυο μερες τωρα και ακομη να δουμε δοκιμες με παιχνιδια και overclocking.Devil ποσταρε τιποτα.

και εγω αυτα περιμενω, ΟΕΟ που ειναι ΟΕΟ ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είμαι πολύ γκαντέμης.Μάλλον τα έφτυσε ένας seagate και πάπαλα το raid.Μετά η μητρική κάνει ένα θόρυβο, κάτι όπως πρωτοανοίξουμε την τηλεόραση..Αυτόν τον ελαφρύ αλλά "ψηλό" ήχο, που συγκεκριμένα εμένα μου παίρνει τα αυτιά.Έχω φτιάξει και ένα βιντεάκι..σε λίγο θα το ποστάρω να μου πείτε καμιά γνώμη.Μήπως είναι τπτ άλλο..Άμα είναι να την κάνω RMA...Κατα τ'άλλα...¨ΟΛΑ ΚΑΛΑ!:046:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται , εσυ λες κανει θορυβο ,ο αλλος λεει δεν ανεβαινει πανω

απο 245 fsb, τι στο καλο συμβαινει ?περονοσπορος επεσε ,τιποτε δεν δουλευη

απο amd πλευρα?????? πως θα ψηθουμε εμεις οι υπολοιποι που περιμενουμε

να δουμε καμμια μετρηση

Link to comment
Share on other sites

O θόρυβος δεν έχει σχέση με την AMD.Το mobo το έστειλα για check.Επίσεις το 245 ισχύει για τους "προβληματικούς" πρώτους phenom κατά ένα λόγο.Κατά δεύτερο λόγο έχει σχέση και η προσπάθεια μας να τους κλοκάρουμε, με την διαδικασία των K8.Έλα όμως που είναι K10 και όχι Κ8.Ήδη στο xtreme έχει ανοίξει συζήτηση για να καταλάβουμε πώς θα χρησιμοποιήσουμε αυτές τις τρελές και άγνωστες ρυθμίσεις που πλέον έχουν τα 790 m/b, αλλά και για να μάθουμε απο την αρχή, να κλοκάρουμε τους K10

EDIT

και εγω αυτα περιμενω, ΟΕΟ που ειναι ΟΕΟ ?

Παίδες, κύριο μέλημά μου ήταν να δώ άμα καταφέρω να βάλω το dfi bios.Επίσεις είμαι ακόμα με default αέρα όπως προείπα, γιατί περιμένω το block και το tank του 11.Μόλις την ξαναπάρω πρώτο μέλημα είναι max HTT και max bus speed αφού έχω ακούσει τρελά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.