Jump to content



Επεκταση καλωδιου 3 σε 1 (VGA-PS2 mouse keybord


Iannis

Recommended Posts

Παιδες ψαχνω για ενα καλωδιο 10-15 m που να ειναι 3 σε 1

Πληκτολογιο - mouse (PS2) και οθόνης VGA (D-SUB)

Oxi siwch απλα το PC θα ειναι 10 μετρα μακρια απο το πληκρολογιο το mouse και την οθονη

(Βρηκα και ενα στο e-shop μεσω ethernet αλλα ειναι ακριβούτσικο)

καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα ασύρματο desktop και ένα μακρύ καλώδιο vga θα έκανε τη δουλειά σου?ή θα υπάρχουν τσιμέντα ενδιάμεσα? Γιατί μακρύ καλώδιο vga έχω συναντήσει στα περισσότερα μαγαζιά.

Επίσης δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να κάνεις εσύ την προέκταση στα ps/2 καλώδια. Απλά κόβεις το καλώδιό σου και ένα ένα τα συρματάκια του να ενώνεις με την προέκταση ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ένα ασύρματο desktop και ένα μακρύ καλώδιο vga θα έκανε τη δουλειά σου?ή θα υπάρχουν τσιμέντα ενδιάμεσα? Γιατί μακρύ καλώδιο vga έχω συναντήσει στα περισσότερα μαγαζιά.

Επίσης δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να κάνεις εσύ την προέκταση στα ps/2 καλώδια. Απλά κόβεις το καλώδιό σου και ένα ένα τα συρματάκια του να ενώνεις με την προέκταση ...

το θεμα ειναι που θα βρω καλωδιο 15 μετρα που θελω

Το ασυρματο δεν το ειχα σκεφθεί Καλη ιδέα :)

Τα ασυρματα της Microfoft και Logitech θα παιζουν σε Windows NT ??? (αυτο το λειτουργικο εχει το PC)

Link to comment
Share on other sites

Και να παίζουν στα NT είναι μεγάλη η απόσταση για να έχουν επαφή με τη βάση τους,δεν νομίζω να έχουν τόση μεγάλη εμβέλεια που θες (10-15 μέτρα). Ωπότε πάλι θα χρειαστείς κάποιο καλώδιο για να φέρεις ποιο κοντά το receiver.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο το κόστος. Αν παίζει άλλο pc στη δουλειά και router μπορείς να δουλέψεις με remote desktop στο lan απλά με ένα καλώδιο δικτύου. Για ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι απλά το ξεχνάς η εμβέλειά τους δεν φτάνει τόσο μακρυά που θές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.