Jump to content



oc e4500+p35-ds3l


crio

Recommended Posts

Είσαι με αερόψυξη.Έχεισ κάνει καλή δουλεία βλέπω.3.69 είναι αρκετά ψηλά.Για ΄δωσε μου 1 τα φώτα σου 2 καμιά φωτο απο cpu-z.Ευχαριστώ

υδροψυξη

http://www.hwbot.org/listResults.do?userId=8382&applicationId=13

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς ξέχνα το overclocking.Είναι θέμα επεξεργαστή ή mobo?

crio added 14 Minutes and 30 Seconds later...

dark22 το δοκίμασα αλλα και πάλι τζίφος.Είδα όμως αλλάζοντας την αρχική οθόνη ότι πάει να κάνει Memory test γράμει Test Mem και σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον σου έκατσε το λαχείο...

τι να πω ξέρω και εγώ...

η μητρική 266 fsb είναι απίθανο να μην πιάνει...

και εγώ p35 έχω και έχω πάει άνετα 400...

παραπέρα δεν πάει ο προσέσορας...

μάλλον σε κόβει cpu... αλλά στα 266... απίστευτο...

να σε ρωτήσω κάτι άλλο... πόσους βαθμούς έχεις σε coretemp idle & load?

Μηπως δεν έχει κάτσει καμιά ψύκτρα καλά και για αυτό σε κόβει?

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη μητρική είναι ιδιότροπη. Δοκίμασε το εξής:

Μπαίνεις bios κάνεις τις ρυθμίσεις σου όσον αφορά το overclocking και κάνεις save and exit. Περιμένεις να δεις το μήνυμα memory test στο οποίο (αν κατάλαβα καλά) κολλάει το pc. Με το που δεις να μην προχωράει από το Memory Test (εμένα κολλάει στο Memory T) σβήνεις το πισί από το διακοπτάκι του τροφοδοτικού. Έχοντας το διακοπτάκι του τροφοδοτικού στο off, πατάς δύο φορές το power button του κουτιού. Ανάβεις μετά και το τροφοδοτικό και μπουτάρεις. Δεν ξέρω εάν σε βοηθήσουν τα παραπάνω αλλά εμένα μόνο έτσι ξελαμπικάρει.

Επίσης κάθε φορά που σβήνεις τον υπολογιστή σου, για να μη σου κάνει νερά στην επόμενη εκκίνηση, σβήσε του το διακοπτάκι του τροφοδοτικού (εννοείται αφού έχει ολοκληρωθεί ο τερματισμός), πάτα 2χ power button και ξανάναψε το τροφοδοτικό αφήνωντας τον υπολογιστή σβηστό μέχρι βέβαια την επόμενη φορά που θα θελήσεις να τον χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω.Χτές βράδυ έκανα bios θπδατε και έκανα oc στα 2.6 με 11*240 και τις μνήμες χρονισμένες στα 3:5 ώστε να δουλεύουν στη μαμά συχνότητά τους 800 δηλαδή.Μέχρι στιγμής το pc τρέχει.Θα δούμε.

cpu-2640.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.