Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 09:04]

α και κατι ακομα αν συνεχησεις με αυτην την τακτικη να εισαι ετοιμος για πολλα ignore. για κατι παιχτες σαν κ εσενα εβαλε η blizz στα set να λεει class rogue και να μην μπορει να τα βαλει κανεις αλλος

ωραια βαλτε str agility να εχετε πολυ. να μην εχετε mana να δειτε τη ξυλο που θα τρωτε. οταν δεν θα μπορεσεις να γινεις bear κ στο leatherακι σου θα μπηγω τα bs.

και υπαρχουν 2 epic στολες.

αν δεν σας κανει ο druid ετσι οπως ειναι αλλαξτε char

btw γιατι ολοι παραπανιουντε απορω. γιατι δεν προσπαθητε να μαθετε να πζετε με αυτα που εχετε?

ti λες ρε κακομοιρη? λολ εφαγες ειδη ignore εδω μεσα απο εμε....κανα αλλο class exeis ανεβασει πανω απο lvl10? :tomato: τεσπα ας εξηγησει καποιος στο παλικαρι οτι το class του ειναι μονο για να ξεκλειδωνει κουτια....:hi:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

ti λες ρε κακομοιρη? λολ εφαγες ειδη ignore εδω μεσα απο εμε....κανα αλλο class exeis ανεβασει πανω απο lvl10? :tomato: τεσπα ας εξηγησει καποιος στο παλικαρι οτι το class του ειναι μονο για να ξεκλειδωνει κουτια....:hi:

δυστηχος οχι μονο αυτον εχω. δεν εχω κανει κανεναν αλλο. το ξερω οτι ανοιγο ολα τα κουτια στο orgri αλλα εχω απο το orgi ανοιγο και κατι αλλα πραγματα. κ ignore να εφαγα απο εσενα δεν πειραζει. βαλε agility στον druid κ παρε κανα ring τυπου 7 stamina 1% crit 16 attack powa απο κανα rogue warrior να δεις τι γλεντια που θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

σου προτεινω να ανεβασεις και κανα δυο αλους χαρακτηρες.θα δεις στο τελος ο rogue θα ειναι ο πιο βαρετος( για σενα τον ιδιο) και ο πιο αχρηστος(για το συνολο) απο ολους.οσο για τα agi strength klp περιμενω edit σου οταν θα εχεις εναν druid τουλ lvl 40

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειμαι λβλ60,

αν και δεν εχω 2ο char

αν και ο char μου ειναι mage

ΑΝ εκανα 2ο char, θα ητανε rogue και μονο rogue...

ισως να λεω και βλακειες δε ξερω....

εκει εχω καταληξει παντως

(οχι ζυξ, δε γκρινιαζω παλι για το Mage)

Link to comment
Share on other sites

Ο rogue ναι ειναι λίγο δύσκολο να βρεί instance να πάει οταν φτάσει 60, και στα BG δε ξέρω κατα πόσο ευκολο ειναι να σκοτώνει , οταν ειναι γεμάτο απο μαγους, priest, warlocks, hunters που βαράνε απο μακριά. Ας μας πει ο zyx γιαυτό.

Αλλα δυστυχώς οι rogue ειναι το class που παίρνουν οι πιο πολλοί...

Παντως σα rogue εχεις πράγματα να κάνεις που δε μπορει να τα κάνει σχεδόν κανένας άλλος. Πχ farming instances, ganking :p , ganking, ganking....

Link to comment
Share on other sites

βασικα ολοι οι chars εχουν και το αντιστοιχο αντιμετρο char.... ειναι που θα πεσεις....

οποτε πιστευω ειναι ατοπο να λεμε αυτος ειναι καλυτερος απο τον αλλον.

ειναι καθαρα θεμα το πως παιζει ο αλλος...

εγω πχ δε μπορω να με φανταστω με σπαθι να σουβλιζω τον αλλον... αλλωστε δε θα ητανε πρεπων για μια ξανθια γκομεναρα....

τεσπα αμα εχετε διαφορες καντε 5-10 Duel, και δειτε ποιος ειναι καλυτερος.... γιατι στα λογια ολοι λενε blah blah blah... οταν ερχεται η ωρα για το ξυλικι φαινεται πιος εχει δικιο...

happy fighting :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

α και κατι ακομα αν συνεχησεις με αυτην την τακτικη να εισαι ετοιμος για πολλα ignore. για κατι παιχτες σαν κ εσενα εβαλε η blizz στα set να λεει class rogue και να μην μπορει να τα βαλει κανεις αλλος

ωραια βαλτε str agility να εχετε πολυ. να μην εχετε mana να δειτε τη ξυλο που θα τρωτε. οταν δεν θα μπορεσεις να γινεις bear κ στο leatherακι σου θα μπηγω τα bs.

και υπαρχουν 2 epic στολες.

αν δεν σας κανει ο druid ετσι οπως ειναι αλλαξτε char

btw γιατι ολοι παραπανιουντε απορω. γιατι δεν προσπαθητε να μαθετε να πζετε με αυτα που εχετε?

Προσωπικά δεν ρολλάρω σε αντικείμενα άλλης κλάσης, παραμόνο αν δεν τα θέλει κανεις.

Από εκεί και πέρα το μάνα που έχω γυμνός είναι υπέραρκετο για pvp με οποιαδήποτε κλάση εκτός από priest. Ενδεικτικά να αναφέρω οτι σε 15λεπτο duel με shaman δεν επεσα ποτέ κάτω από 3000 mana.

Αν ο druid έχει strength και agility και θα χτυπάει πιο δυνατα και θα αντέχει ακόμα περισσότερο και θα μπορεί ακόμα να healάρεται.

Απλά πέρα από το pvp θα είναι άχρηστος...

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 14:47]

κ οταν θα κανεις rogue περιμενο edit σου για το ποιος ειναι βαρετος κ αχρηστος για το συνολο. αν θες να το επιβεβεοσεις πανε lbrs 5αδα χωρiς rogue.

Και εγώ νόμιζα οτι lbrs χωρίς rogue δεν τραβάει, μέχρι που πήγα με 2ο mage στη θέση του rogue. Περάσαμε σφαίρα από όλα τα mobs και με 2 sheep στα adds του wyrm, κάναμε πάρτυ :jump:

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι γινετε κ με 2 mage οκ.

στα av ο rogue εχει αλλη στρατηγηκη που μονο στεαλτη γινετε. να Nintzari gy Που ειναι κ ολο το παιχνιδη απο εκει που χαναμε μεσα σε 2 λεπτα γυρισαμε ολο το game αφου πηραμε ταυτοχτονα τα 2 gy sf k sh και οι ali καναν resp sp. οποτε καταλαβενετε τι παθαν. εκει που θελαν να μασ παρουν και το ib :p. Ποιο διασκεδαστικος παιχτης για μενα απο τον rogue δεν εχει. οταν μπορω να σφαξω σε οποιαδηποτε περιοχη κ να καθομε με τις ωρες wetlands και να τα κανω μανταρα εκει :p η να σφαζω αναμεσα απο 5 aliance τον mage k να την κανω σαν κυριος και να με ψαχνουν σαν τρελη κ εγω να πινω καφεδακι :p

Link to comment
Share on other sites

ε τωρα καταληγουμε στην αρχη που λεει οτι ειναι θεμα γουστου οποτε πασο...

παντος το rogue ειναι γενικα απατη class :D αφου οι βασικες του ικανοτητες περιοριζονται στο να ειναι stealth και να ανοιγει κουτακια.πολυ ατομικο ,πολυ "απλο" ρε παιδι μου...dps τρελενονται ολα τα rogues na βγαζουν και ολη τους η φιλοσοφια τελειωνει εκει.η χαρα της απλοτητας που λεμε.....

απο την αλλη εχεις warlocks,priests kai druids παυ για να ανεβεις ενα lvl πανω( σε skill εσυ ο ιδος) πρεπει να 60αρησεις 2-3 μη σου πω.....

οποτε η παιρνεις warrior η rogue( κανε μια βολτα στον server σου να δεις ποσοστο 12χρονων σε αυτες τις κλασεις) η δοκιμαζεις την τυχη σου στα δυσκολα,οπου δεν θες μονο agi str kai stam αλλα θες σχεδoν τα παντα και its up to u η μοιρασια.....

αποψεις λεμε εδω και η δικια μου ειναι αυτη...no offense

Link to comment
Share on other sites

Παντως θεωρώ οτι ο warrior εκτός του οτι ειναι απαραίτητος, ειναι και δύσκολος χαρακτήρας. Το να μπορείς να κρατάς το aggro σε 4 τέρατα μαζί ειναι τέχνη και απαιτεί δεξιοτεχνία. Αν το τανκ ειναι καλο σε ενα instance, κατα 90% δε θα έχουμε πρόβλημα, ακόμα και χαμηλό λεβελ να ειναι για το instance. Εχω παει με διάφορα τανκ τωρα που ανεβάζω τον priest και βλέπω διαφορές τρελές. Και δε μιλάμε για MC, Onyxia και τα συναφή που το τανκ αν δεν ειναι καλό απλα δε κάνεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

χαχα και νομιζεις οτι ο rogue δεν θελει skill ε? χαχα φενετε ποσο ξες μερικα πραματα. επειδη εχουν πολοι rogue δεν με λεει τπτ. εγω πρεπι να χερω ολοι την ωρα ποσο energy εχω ποσο θελω για την συγγεκριμενη κινηση με ποιον τροπο θα κερδισω χρονο για energy πρεπει να τον φαω στο πι και φι ειδικα priest warlock που σαυτος ο χρονος ειναι νικη αφου με κανουν dmg με της καταρες κ δεν εχω vanish κ εχουν fear ασχετα οτι φοραμε leather κ ειμαστε σομα με σομα. ο rogue μπορει να φενετε ευκολος επειδη εχει stealth αλλα για να κερδιζεις θελει skill. btw και εγω 12 χρονον ειμαι

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο για το τανκ....εχει χρειαστει απειρες φορες να παω dire bear full taunt για να σωσω το παρτυ απο ασχοτοπουλο warrior που νομιζε οτι εκανε duel με mobs....τεσπα εχουν να δουν τα ματια μας ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.