Jump to content



Maximus Formula SE αγορα και προβληματα


apostolt1442169065

Recommended Posts

Χθες εγινε η συγκεκριμενη mobo αγορα μαζι με εναν E8500.To προβλημα ειναι πως για να παιζει ο συγκεκριμενος επεξεργαστης θελει bios update.(πως γινεται τωρα certified 45nm board να θελει bios update για να παιξει ειναι αλλο πραγμα τεσπα).

Οποτε ζητειται καποιος spare c2d για να γινει το bios update.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι λιγακι νωρις για τους καινουριους.Θα περιμενω τα καινουρια chipset ποτε ξανα ρισκο.Εδω αν βαλεις ide δεν αναγνωριζουν τα εσωτερικα Usb .... τραγικες μητρικες για εναν default χρηστη που δεν ξερει και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες με εναν επεξεργαστη απο την δουλεια καταφερα και εκανα bios update και τωρα εχω πανωτον 8500.

Αλλα παρουσιαστηκε αλλο προβλημα.Η μητρικη δεν δινει εξοδο στο optical out για τον ηχο.

Εχω τα logitech τα 5.1 και στην commando τα δουλευα ετσι .Δεν θυμαμαι να ειχα κανει καμια ρυθμιση στο bios....

Παντως προσεξα πως η οπτικη στο board δεν βγαζει <<φως>> αν σπρωξεις το προστατευτικο που εχει.

Ξερει κανεις αν υπαρχει ρυθμιση απο το bios ή αλλου?

Link to comment
Share on other sites

κακο αυτο το ιτι δεν βλεπει το laser.... δοκιμασε να μηδενισεις τα Bios με clear cmos.Αλλα πρωτα ελεγξε το λογισμικο της καρτας ηχου.Κατεβασε το καινουριο απο το σαιτ της εταιριας.Καλη τυχη..

Link to comment
Share on other sites

Aπό bios όχι αλλά μπορείς να δεις στα configuration της κάρτας ήχου εκει που ρυθμίζεις το analog/digital

Ρε συ Σπυρο δωσε μια φωτο που ειναι ακριβως αυτη η ρυθμιση γιατι θα τρελαθω ,δεν εχω δει τιποτα τετοιο εγω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.