Jump to content



Ποιά εταιρία έχετε προτιμήσει ή θα προτιμήσετε για το επόμενό σας τροφοδοτικό;


Candyman1442169163

Ποιά εταιρία έχετε προτιμήσει ή θα προτιμήσετε για το   

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Corsair TX750W.

Μονή 12άρα με 60Α, πολλά molex, 4xPCIe 8-pin και 12άρης ανεμιστήρας.

Πληροί δηλαδή όλα τα κριτήριά μου που είναι:

1) Μια και δυνατή +12V γραμμή

2) Πολλά βύσματα για απρόσκοπτη επεκταστιμότητα του συστήματος και μάλιστα με μεγάλο μήκος (βασικότατο αν έχεις μεγάλο κουτί)

3) Μπόλικα watt που ακόμα κι αν δεν χρησιμοποιούνται τώρα αποτελούν παρακαταθήκη για μελλοντικές αναβαθμίσεις

4) Σχετικά αθόρυβη λειτουργία

_________________________

Το all-time favourite μου είναι το HEC αλλά:

1) Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν τα μεγάλα μοντέλα.

2) Ακόμα και η top σειρά της δεν έχει μονή +12V γραμμή.

Το πολυαγαπημένο μου HEC PowerOP 525W προς το παρόν αναπαύεται και χρησιμεύει σαν backup PSU.

Link to comment
Share on other sites

Thermaltake Toughpower 750w.Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι δεν αφαιρούνται τα καλώδια που δεν χρησιμοποιώ.

Δεν πήρες την modular version, γι' αυτό. Yπάρχουν δύο εκδόσεις, modular και απλό.

Δεν έχουν σημαντική διαφορά στην τιμή στα ίδια wattage και αν δεν το προσέξει ο αγοραστής μπορεί να την "πατήσει" εύκολα. Δεν είναι τραγικό πάντως που δεν είναι modular (μη σου πω είναι και καλύτερα, αν εξαιρέσεις τα πολλά καλώδια).

Link to comment
Share on other sites

PC Power & Cooling.

Δεν ξερω αν θα αγορασω το ιδιο στο μελλον μια και η PCP&C εχει πουληθει στην OCZ.Δεν ψηφισα γιατι δεν υπαρχει στην λιστα.

Off topic,

Aυτο το εχετε δει?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1038982

stealth

Link to comment
Share on other sites

PC Power & Cooling.

Δεν ξερω αν θα αγορασω το ιδιο στο μελλον μια και η PCP&C εχει πουληθει στην OCZ.Δεν ψηφισα γιατι δεν υπαρχει στην λιστα.

Off topic,

Aυτο το εχετε δει?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1038982

stealth

Ναι το έχουμε δει. Εσύ αυτό και αυτο τα έχεις δει;

Εγώ πάντως αν ήθελα μεγάλο τροφοδοτικό θα προτιμούσα αυτό γιατί είναι εξαιρετικό, με καλύτερo amperage (120 Amps sta 12v combined) και συμφέρει σε κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουμε δει. Εσύ αυτό και αυτο τα έχεις δει;

Εγώ πάντως αν ήθελα μεγάλο τροφοδοτικό θα προτιμούσα αυτό γιατί είναι εξαιρετικό, με καλύτερo amperage (120 Amps sta 12v combined) και συμφέρει σε κόστος.

Ερωτησα γιατι δεν ηξερα καν οτι υπαρχει οπως και αυτο που εδωσες στο πρωτο link.

Θα το διαβασω το review μολις βρω λιγο χρονο,παντως νομιζω οτι η διαρκεια καθιερωνει μια εταιρια σαν καλο κατασκευαστη.

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες να εισαι σιγουρος οτι ο πρωτος που θα το μαθει οταν θα ψαχνω για καινουργιο τροφοδοτικο θα εισαι εσυ.(σοβαρα μιλαω)

Για την ωρα το 750αρι PCP&C ειναι αστερι και περισσοτερο απο αρκετο.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Corsair TX750W.

Μονή 12άρα με 60Α, πολλά molex, 4xPCIe 8-pin και 12άρης ανεμιστήρας.

Πληροί δηλαδή όλα τα κριτήριά μου που είναι:

1) Μια και δυνατή +12V γραμμή

2) Πολλά βύσματα για απρόσκοπτη επεκταστιμότητα του συστήματος και μάλιστα με μεγάλο μήκος (βασικότατο αν έχεις μεγάλο κουτί)

3) Μπόλικα watt που ακόμα κι αν δεν χρησιμοποιούνται τώρα αποτελούν παρακαταθήκη για μελλοντικές αναβαθμίσεις

4) Σχετικά αθόρυβη λειτουργία

_________________________

Eχει 14αρι και οχι ιδιαιτερα αθορυβο...:032:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.