Jump to content



Ποιά εταιρία έχετε προτιμήσει ή θα προτιμήσετε για το επόμενό σας τροφοδοτικό;


Candyman1442169163

Ποιά εταιρία έχετε προτιμήσει ή θα προτιμήσετε για το   

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Νομίζω απλό και κατανοητό.. Ψηφίστε με βάση ποιό τροφοδοτικό επιλέξατε ή αν είστε σε φάση αγοράς νέου, ποιό θα προτιμήσετε.

Οι λόγοι του Poll είναι οι εξής δύο:

1. Θέλω να δώ πόσοι κρίνετε τα τροφοδοτικά με βάσει τα κριτήρια που έχουμε πει στο σχετικό thread.

2. Με ενδιαφέρει να δούμε επίσης σε πόσα watt κυμαίνετε το τροφοδοτικό του καθενός μας, οπότε αν θέλετε ποστάρετε αναλυτικά και τον τύπο του PSU σας (ή του υποψήφιου σας).

Αν θέλετε μην γράφετε πολλές επιλογές (αυτό πάει στους υποψήφιους αγοραστές μόνο).

Candyman added 3 Minutes and 54 Seconds later...

Κάνω εγώ την αρχή...

Thermaltake Toughpower 700w

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
του Hipro5 δεν το εβαλες.

βεβαια εχει μονο 1200αρι.

αν ειχε και πιο μικρα θα το προτιμουσα σιγουρα.

Πολλά δεν μπορούσαν να μπουν καθώς το poll έχει μέχρι 10 επιλογές. Όσα δεν υπάρχουν ψηφίστε "άλλο" και γράψτε αναλυτικά στο thread...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις την εταιρια που θα ψηφιζα,επελεξα την τελευταια επιλογη.

Ζalman ZM600w (αθορυβο σκυλι 24/7 σε O/c PC,μαζι με το cpu+m/b εχουν περιπου 13600 ωρες λειτουργιας and counting)

Σαν επομενη αγορα,θα ηθελα να δοκιμασω το Corsair 620ΗΧ που μαλλον θα αργησω και θα εχει καταργηθει.(εκτος απροοπτου)

Παντως ειναι λιγο δυσκολο να απαντησουμε,γιατι πριν αγορασω PSU πριν ~1.5χρονο εψαχνα επι 1 μηνα review κλπ για να δω τι θα αγορασω,το Corsair ηταν τοτε η εναλλακτικη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Silverstone... γιατί η δωδεκάρα δεν είναι ποτέ αρκετή...

καλά ρε candyman έβαλες collermaster & TT και δεν έβαλες enermax??

oC...

Tt δεν υπήρχε περίπτωση να λείπει. ;)

Την Enermax την είχα στην λίστα αλλά δεν χωράγανε όλες ρε παιδιά τι να κάνω... Λείπουν κι'άλλες μάρκες.

Είπαμε, τα υπόλοιπα σε Post, άλλωστε ενδεικτικό είναι το poll.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μα ποτέ δεν μου άρεσαν τα polls που "κουβαλάνε" τις απόψεις του δημιουργού μαζί τους. Πόσο μάλλον όταν έχουν και σχόλιο που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ειρωνικό στην τελευταία επιλογή, την οποία και...... επέλεξα!

Φιλικά πάντα. Μην παρασύρεστε όταν φτιάχνετε polls.

2 Chieftecs. Το ένα 360άρι έχει περάσει αρκετά και έχει φορτωθεί αρκετά εδώ και 4 χρόνια. Πολύ καλό. Ανάλογη εμπειρία με 420άρι με έκανε να επιλέξω το 560άρι modular. Μέχρι στιγμής δεν το έχω φορτώσει ιδιαίτερα και δεν έχει παραπονεθεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το PC Power & Cooling, inc. 750W Silencer

αλλα επειδη εστησα και 2 pc λεω να παρω ή το

PC Power & Cooling Turbo-Cool 1KW-SR

http://www.pcpower.com/power-supply/turbo-cool-1kw-sr.html

η το

Hipro-Tech ST 1200E-AF 1200W

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1038982

Δεν νομιζω οτι θα χρειαστω τοσα watt, αλλα ποτε μην λες ποτε :033:

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μα ποτέ δεν μου άρεσαν τα polls που "κουβαλάνε" τις απόψεις του δημιουργού μαζί τους. Πόσο μάλλον όταν έχουν και σχόλιο που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ειρωνικό στην τελευταία επιλογή, την οποία και...... επέλεξα!

Φιλικά πάντα. Μην παρασύρεστε όταν φτιάχνετε polls.

Δεν είναι καθόλου ειρωνικό το σχόλιο.

Ποιές απόψεις του δημιουργού εννοείς; Αφού δεν μπορύσα να τα βάλω όλα... τι να πρωτοβάλω βρε John? Και τα PCP&C άφησα έξω, και τα Enermax, και τα Tagan, και ένα σωρό άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν λέω για την επιλογή των εταιριών αλλά για τα σχόλια στις παρενθέσεις. Sorry κιόλας ίσως και να υπερβάλω.

Ειλικρινά τα σχόλια μπήκαν για να κάνουν πιο ανάλαφρο το θέμα, πιο έυθυμο αν θες. Ουδεμία πρόθεση ειρωνίας.

Για τις μάρκες, να ξεκαθαρίσω ότι εγώ πρώτος θα ήθελά να μπορούσα να τις βάλω όλες, αλλά δυστυχώς δεν γινόταν. Ίσως η επιλογή της Coolermaster έναντι π.χ. της Enermax να ήταν ατυχής αλλά και πάλι πολλές εταιρίες θα λείπαν από την λίστα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.