Jump to content



Ποιά εταιρία έχετε προτιμήσει ή θα προτιμήσετε για το επόμενό σας τροφοδοτικό;


Candyman1442169163

Ποιά εταιρία έχετε προτιμήσει ή θα προτιμήσετε για το   

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Εχω 2 liberty 1 BeQuiet Dark Power Pro 530W.Αν θα επαιρνα καποιο τροφοδοτικο τωρα θα ειμουν μεταξυ του νεου BeQuiet Dark Power Pro 650W,Zippy 500w HP2-6500P, HEROICHI WIN POWER 550W και του SEASONIC S12-650.

Το zippy για την εξαιρετικη σταθεροτητα στα διαφορα rails του και για τη ποιοτητα του.(Αν ειμουν fan του ο/c θα ηταν το απολυτο Psu για μενα)

Το BeQuiet σαν το απολυτα αθορυβο τροφοδοτικο(επισης ειναι και παρα πολυ ποιοτικο).Ειμαι πολυ fan της ησυχιας.:033:

Το seasonic αν ηθελα λιγα παραπανω watt+ακουω πολυ καλα λογια για θορυβο, efficiency, ποιοτητα.

Το hec γιατι ειναι σκυλι και πολυ ποιοτικο(ειναι και λιγο πιο φθηνο απο τα αλλα)

Link to comment
Share on other sites

Enermax από μένα.

Είναι δυνατόν να λείπει από το poll η πιο μεγάλη και γνωστή μάρκα τροφοδοτικών?

Ασχολίαστο!

@ panoc: Μου πειράξατε το Poll, τώρα πρέπει να μπούνε και ατάκες στο πλάι! "Ορφανά" τα αφήσατε τα τελευταία 4!

Link to comment
Share on other sites

Καποιον εκ των PC & Power Cooling και Corsair 750....

Βλεπω η μανια που εχει ο κοσμος με τα Thermaltake είναι ιδια με αυτην που ειχε ο κοσμος πριν 3-4 χρονια με τα Tagan....

Δεν είναι μανία, για όλα τα Toughpower που έχουν αγοραστεί από άτομα του φόρουμ εγώ είμαι ο.. υπεύθυνος!

Τα Tagan τα σπρώχνανε τα διάφορα.. "έγκριτα" περιοδικά του χώρου, και κατ'επέκταση και οι enthusiasts (ενώ τα Tagan είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ μετριότητες), και τα Tt τα βρίζουνε/βρίζανε πολλοί (γιατί δεν ξέρουν την τύφλα τους) ενώ είναι καλά. Βασικά τα Toughpower ξεκίνησαν σαν σοβαρά τροφοδοτικά και μετά η αλλαγή supplier πέρασε σε όλα τα μοντέλα της Tt.

Πλέον εκτός από τα Toughpower, τα νεότερα TR2 & Purepower είναι και αυτά της CWT.

Για να καταλάβεις ΠΟΙΑ είναι η C.W.T., δες αυτή την φωτό από την πλακέτα του Corsair 750HX (κάτω αριστερα βλέπεις που λέει CWT co. ltd):

Dscn3479.jpg

Nάτος ο κλώνος του Corsair 750HX, εδώ:

http://www.cwt.com.tw/english/2_product/1_detail.php?ID=1054

new11197623329.jpg

Η μοναδική διαφορά των δύο είναι η.. χμ.. γκουχ γκουχ.. μονή dedicated 12άρα του HX έναντι των 4x12v του CWT (είδατε πόσο απλό είναι να μετατρέψεις τις τέσσερις 12άρες σε μία μονή);

Κατά τα άλλα είναι τα ίδια τροφοδοτικά...

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο διαβασα δεν διαφωνω απλα... 1x rail>>>> 4x rails

Νομιζω ομως τα Tagan ηταν πολυ σοβαρα τροφοδοτικα και εκτος απο μερικες παρτιδες βγηκαν σκυλια...

Κοίτα σχετικά με τα Tagan, εγώ θα σου πώ το εξής: με βάσει το τι έχω δει μέσα τους, με βάσει τις τιμές τους και με βάσει το γεγονός ότι η Tagan μόνιμα κάνει overinflate το maximum amperage των τροφοδοτικών της, εγώ δεν θα τα προτιμούσα.

Τώρα απο κει και πέρα, δεν τα θεωρώ εντελώς μάπες, όπως είπα για εμένα είναι μέτρια.

Αυτό είναι προσωπική μου εκτίμηση, αν κάποια στιγμή βρω κανα Tagan να του κάνω review, θα μπορούσα να σας δείξω τι εννοώ..

Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για επόμενο θα έπαιρνα Corsair γιατι εχω διαβάσει καλά πράγματα...Προς το παρών εχω ενα Chieftec 350 στον P4,ειμαι πολύ ευχαριστημένος γιατι ειναι πολύ ήσυχο αλλα νομίζω οτι δεν τραβάει πολύ (αν δηλαδή έπερνα καμια 2600pro agp που θελει εξωτερική τροφοδοσία δεν θα την άντεχε)

Link to comment
Share on other sites

Corsair από εμένα. Αυτό έχω τώρα και είναι το πιο αθόρυβο που είχα ποτέ.

Από πλευράς σταθερότητας επίσης τα Antec/HEC έχω δοκιμάσει και ήταν βράχος.

Ηiper και το δικό μου και του κολλητού μου τα κακάρωσαν στο χρόνο πάνω + λίγο θορυβώδη.

Μελλοντικά θα έπαιρνα πάλι Corsair ή Silverstone ή Seasonic.

Enermax δεν είχα ποτέ. Ούτε Tagan. Έχω δοκιμάσει επίσης τα Chieftec του πλαισίου. Δεν είναι τόσο δυνατά όσο λένε οι προδιαγραφές τους. Ζορίζονται εύκολα.

Αυτά από εμένα ως επί το πλειστον υποκειμενικά εκτός αν εξαιρέσουμε την περίπτωση των Hyper.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες αφου υπαρχει η Enermax. Πρωτη εταιρεια μετα τις παρενθεσεις. Στο κεντρο περιπου.

Enermax Liberty 500. Αψογο μεχρι τωρα.

Τα παιδιά είχανε δίκιο, στην αρχή δεν υπήρχε η Enermax καθώς και άλλοι κατασκευαστές, γιατί δεν χωράγανε.

Μπήκανε μετέπειτα μερικές φίρμες ακόμα, χάρη στους καλούς μας moderators.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.