Jump to content



QX9650... Την βοήθεια σας.


SouRLoTeR1442169168

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Στις μνήμες σαφώς το πρώτο πράγμα που κοιτάμε είναι τα τσιπάκια και δεύτερο η εταιρεία.Το θέμα μας όμως είναι να βοηθήσουμε τον φίλο με το καινούριο του σύστημα κι όχι τί θα έπρεπε να είχε αγοράσει..

Link to comment
Share on other sites

Το τι αγόρασα και πόσα λεφτά έδωσα και για πιο λόγο τα αγόρασα, νομίζω είναι δικό μου θέμα. Εγώ αυτό που ρώτησα είναι αν μπορείτε να με βοηθήσετε με αυτο το spec να κάνω overclock, τι χρειάζετε να πειράζω στο bios του συγκεκριμένου motherboard και τπτ παραπάνω.

Στο θέμα μας, το μόνο που κατάφερα μέχρι στιγμής ήταν να τον πάω στα 4.0GHz, χωρίς να πειράξω τις μνήμες, παρά μόνο το FSB sta 444, αλλα το orthos μου έσκαγε αμέσως. Με τις μνήμες σε διάφορους συνδυασμούς, μου έσκαγε το pc. Μέχρι στιγμής το pc δουλεύει άψογα στα 3.6GHz, όποτε δεν θα επιδιώξω να το πάω παραπάνω. Ισως αργότερα να πάω να πάρω καλύτερες μνήμες και στα 4GB.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.