Jump to content



Συναρμολόγηση pc


freetomi24

Recommended Posts

αχ και ακουω κατι αλλους να λενε 30 με 40 βαθμους και οταν βλεπω εμενα να μου δείχνει σταθερα το core1 48 core2 53 και οταν παιζω παιχνιδι 67!! απογοητεύομαι! Τωρα να μη δωσω σημασία σε οτι μου λενε τα προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

1.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ deadclock αλλά deadlock7

2.Ο συγκεκριμένος οδηγός είναι για Α64 και όχι για c2d

3.Καλό θα ήταν να διαβάζουμε προσεκτικά πριν δώσουμε κάποια συμβουλή . :102: :102: :102:

όσο για το πως θα κάνεις O/C υπάρχουν αρκετά παρόμοια νήματα που μπορείς να διαβάσεις και να μάθεις τα πρώτα βήματα ..στην συνέχεια εδώ είμαστε .. καλό διάβασμα λοιπόν άλλωστε το να σου πούμε τι να κάνεις δεν έχει και πάρα πολύ ενδιαφέρον ...:006: :006: :006:

Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε μου!!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο... το GPU τι είναι? γιατί μου δείχνει 51 βαθμούς με μαχ 52!

gpu= ο επεξεργαστής της κάρτα γραφικών. οι θερμοκρασίες είναι φυσιολογικές οι κάρτες πιάνουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες από ότι οι επεξεργαστές

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Θα επιχειρησω να φτιαξω και γω το σύστημα μου συντομα για πρωτη φορα χωρις να εχω και ιδιαιτερες γνωσεις σε αυτο το θεμα.(με την πραξη θα μαθω)

το συστημα είναι ως εξης

core i7 920

gigabyte-EX58-UD5

kingston ddr3 1333 3x1GB cl9

saphhire 4870 1GB

2 HDD 500 GB + 40GB

Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να εχω στο νου μου; Περα απο τα συκγκεριμενα βηματα τοποθετυησης επεξεργαστη ψύκτρας κλπ.

Υπάρχει καποιος οδηγος που να αναφερει συγκεκριμενα τη μητρικη αυτη ;

και επίσης με τους σκληρους πως λειτουργουν οι συστοιχιες raid ;

Απο τη στιγμη που βαζει καποιος πανω απο ενα δισκο πρεπει να τους βαλει σε συστοιχια raid ; Τι επιλογες εχει και πως αναγνωρίζονται από το σύστημα;

Αυτες οι πολλες ερωτησεις μου

Ανυπομονω

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω για τις gigabyte παντως στο manual της asus τα λεει πολυ αναλυτικα.Ειναι ευκολο.Μην αγχωνεσαι.Κατσε με την ησυχια σου κ το manual κ θα τα βρεις ολα.Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι σε raid.Αναγνωριζονται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ lunatic.

Και αλλη ερωτηση. Το overclocking λενε ότι μειωνει τη ζωη λειτουργιας του επεξεργαστη. Αυτό ισχύει από ενα συγκεκριμενο σημειο και μετα; Δηλαδη αν (λεω αν) κανω καποια στιγμη oc στον ι7 920 από 2.66 στα 3.33 τι ακριβως κανει διαρκεια ζωης του; και τι ακριβως εννουμε ελλάτωση διαρκεια ζωης(1 χρονο 50 χρόνια 2 μηνες; )

Επίσης οι i7 εχουν το turbo mode με αυξηση κατα 10-20% περίπου. Το τουρμπο mode αχρηστευται λογικά μετα απο oc ετσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.