Jump to content



Απορια


Γιωργος_Μ

Recommended Posts

Παιδια εχω μια απορια η οποια σιγουρα ειναι ευκολο να απαντηθει :

Επειδη σκοπευω να αναβαθμισω τον υπολογιστη μου μπηκα στο σιτε του Πλαισιου

για να δω motherboard κτλ, ενα πραγμα δεν καταλαβα οσον αφορα τους επεξεργαστες

χρειαζεται να αγορασω ξεχωριστα καποιο 'box' 'η συμπεριλαμβανεται στην συσκευασια;

Καποιος ας μου απαντησει παρακαλω :-) .

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια να προσθεσω αλλη μια απορια : επειδη ειδα μεγαλες διαυμανσεις στις τιμες

των mobo δωστε μου μια κατευθυνση στο ποια ειναι τα βασικα τους χαρακτηριστικα και τι

σχεση εχει με την αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

εφόσον θα κινηθείς σε celeron καλύτερα να πάρεις ένα φτηνό mobo (ένα refrence της intel π.χ.) αφού θα καλύψει της ανάγκες σου (δε πιστεύω να ocάρεις). Βοxed δίνονται οι CPU της intel που σημαίνει έρχονται με τον ανεμιστήρα στην συσκευασία. Αν το πάρεις όλο το σύστημα από το Πλαίσιο δε χρειάζεται να ανησυχείς γι αυτά αφού θα στο στήσουν αυτοί όλο, χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Thnx Για την Πληροφορια , και κατι τελευταιο : Υπαρχει Celeron με socket 775? γιατι δεν θελω να σκεφτω το ενδεχομενο να θελω να βαλω P4 αργοτερα , και να πρεπει να αλλαξω motherboard

μονο γιαυτο το λογο :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.