Jump to content



Αναβάθμιση ή νέο pc??


koumparakia

Recommended Posts

Δε θα συμωνησω o FX60 ειναι ο καλλιτερος επεξεργαστης που βγηκε για 939 και η διαφορα τους δεν ειναι και τοσο μεγαλη,δεν ειναι δα και καμια Ferrari o 6000+:001:

stealth

Γιαννη μην κολλατε στον επεξεργαστη....

οσο καλο κομματι και να ειναι ο cpu ... ποτε δεν θα μπορεσει αν βαλει 8800gts σε αυτη την πλατφορμα...

ποτε δεν θα βαλει ddr2 Μνημες..

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν θα μπορεσει αν βαλει 8800gts σε αυτη την πλατφορμα...

ποτε δεν θα βαλει ddr2 Μνημες..

DDR2 δεν μπορει να βαλει γιατι δεν τις υποστηριζει το 939,αλλα 8800GTS γιατι δεν μπορει να βαλει?

Ο Opty που εχω εγω ειναι αδελφακια διδυμα με τον FX60 με αλλο ονομα και εχω 8800GTX επανω χωρις κανενα προβλημα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

DDR2 δεν μπορει να βαλει γιατι δεν τις υποστηριζει το 939,αλλα 8800GTS γιατι δεν μπορει να βαλει?

Ο Opty που εχω εγω ειναι αδελφακια διδυμα με τον FX60 με αλλο ονομα και εχω 8800GTX επανω χωρις κανενα προβλημα.

stealth

οκ με εβγαλες nock out τωρα... Νομιζα οτι επαιρνε agp

Link to comment
Share on other sites

Mη κανεις αναβαθμιση ολικη,παρε μια καρτα γραφικων και τον δισκο που ειπες,ουτε 10% θα δεις διαφορα αμα πας σε ΑΜ2 με την συνθεση που εχεις τωρα,εγω που εκανα αναβαθμιση πριν 3 μηνες την μετανιωσα (πριν 939 4400@2700),μονο και μονο επειδη ειδα και επαθα να βρω 5000+ Black Edition δε σουταρα το ΑΜ2 συστημα.Αν ειχα ακομα τον 4400+ brisbane που πηρα αρχικα στο ΑΜ2 θα τα ειχα βαλει ολα αγγελια και θα εφτιαχνα το παλιο μου (μια μητρικη λειπει μονο)

Ολικη μονο σε Χ4,τιποτε αλλο,απο Χ2 939 σε Χ2 ΑΜ2 δεν αξιζει,ουτε και με τα +500ΜΗz παραπανω που εχω τωρα απο τον toledo@2700 εχω δει καποια αξιολογη διαφορα.Το 939 ειχε μεγαλο memory efficiency και χαμηλα latency,στο ΑΜ2 εχω bandwith να φαν και οι κοτες αλλα μενει ανεκμεταλευτο.Γενικα αν εχεις Χ2 939 2.6G και ανω δεν υπαρχει αναγκη να πας σε Χ2 ΑΜ2.

Ενα χρονο ακομα τον βγαζεις πολυ χαλαρα με το μηχανημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Παρε μια 4850 με 150 ευρω που σκοτωνει,βαλε και το ραπτορι και εισαι κομπλε.Μολις βγουν τα νεα ιντελ βλεπεις τα μετρητικα και γενικα τις επιδοσεις και κανεις αναβαθμιση,τωρα δεν αξιζει για μενα.

http://www.pixmania.com/gr/gr/1306339/art/msi/radeon-hd-4850-512-ma-gdd.html?srcid=7255&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMTM5MjA1NTQ7

συντομα και στην Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν πάρω νέο σύστημα λέω να αρκεστώ σε αυτά:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1098780

ΜΗΝ πάρεις την GTX. Η NVidia ψιλό πανικοβλήθηκε με τις νέες ΑΤΙ και ρίχνει την τιμή στην 9800GTX.

Αν δεν έχεις κάποια αγάπη προς την NVidia περιμένε λίγες μέρες και βούτα την HD4850. Αλλιώς κάτσε 10-15 μέρες να δεις πόσο θα πέσει η τιμή της GTX.

....και μην πάρεις νέο σύστημα. Ο FX ακόμα και σήμερα είναι ένα μικρό τερατάκι. Ισχύουν και όσα είπε ο MADKiller7 ποιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ πάρεις την GTX. Η NVidia ψιλό πανικοβλήθηκε με τις νέες ΑΤΙ και ρίχνει την τιμή στην 9800GTX.

Αν δεν έχεις κάποια αγάπη προς την NVidia περιμένε λίγες μέρες και βούτα την HD4850. Αλλιώς κάτσε 10-15 μέρες να δεις πόσο θα πέσει η τιμή της GTX.

....και μην πάρεις νέο σύστημα. Ο FX ακόμα και σήμερα είναι ένα μικρό τερατάκι. Ισχύουν και όσα είπε ο MADKiller7 ποιο πάνω.

Ναί έχεις δίκιο. Θα προτιμήσω αυτήν:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1130358

Μόλις μου έρθει ο Raptor και τελειώσω με την VGA θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα. Στο μέλλον βλέπουμε. Θα έχω δυνατότητα τότε και για μεγαλύτερο μπάτζετ. Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις-συμβουλές σας.

May the force be with you.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.