Jump to content


Official AMD Chipset Roadmap για 2009


deadlock7

Recommended Posts

Εδώ και κάποιος mainstream είναι δύσκολο να πάρει DDR3 ακόμη, πάντως δεν χάνω και τίποτα που έχω το 790FX+SB600, βαστάει γερά το μηχανημά μου, άντε κάποιο Sata 3 Controller και ΑΝ θα μου χρειαστεί..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Σου χρειάζεται;

Σιγα το κρίμα!

Ρε παιδια καποια στιγμή θα πρέπει να αρχίσουν να πέφτουν και οι τιμές των ddr-3 ... Λογικό δεν ειναι?? Εχουμε δει τι τιμές ειχαν οι ddr-2 πριν απο 2 χρόνια και τώρα ας πουμε στα 667 ειναι τσαμπα...στα 800 φτηνά και ο κόσμος χτυπάει 1066 για πλάκα.. Ειναι η λογική ροή (πτωση τιμών) της τεχνολογιας..

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε ότι ο memory controller είναι πάνω στον επεξεργαστή; Δεν χρειάζεται να βγάλει νέα chipsets για DDR3. Τα 780G/780V, 770 και 740G, θα μπορούν χαλαρά να χρησιμοποιηθούν πάνω σε μητρικές με DDR3.

Εδώ η ASRock έχει μητρική με το NForce250, AGP και DDR2.

Link to comment
Share on other sites

για παράδειγμα

OCZ Ram DDR3 2GB Kit 1066MHZ Value στα 89,00 ευρώ

OCZ Ram DDR3 2GB Kit 1333MHZ Value στα 100 ευρώ

TeamGroup Ram DDR3 2GB Kit 1600MHz στα 169 ευρώ

Σε ενα χρόνο οι TeamGroup Ram DDR3 2GB Kit 1600MHz θα ειναι στα 100-120 ευρώ.. με μια μητρική στα 80 (value) εχουμε ενα σετακι με 200ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.