Jump to content



Πείτε μου καλορίζικο... !!! - SAMSUNG 46" LE46A656A1F


apotsi

Recommended Posts

Χθες το απόγευμα πήγα και αγόρασα μιά καινούργια "τηλεορασίτσα" για το σαλόνι μου. Ας είναι καλά (ΔΕΝ !!!!) οι κλέφτες που πήραν την τηλεόραση των γονιών μου μέρα-μεσημέρι. Τί να πεις...; Κάθε εμπόδιο σε καλό...

Παρήγγειλα λοιπόν την SAMSUNG LE46A656A1F 46" (Full HD, 100Hz, 50000:1 Contrast, 4x HDMI, κτλ, κτλ).

Samsung_LE40A656A1F.jpgHCC155.samsung.pic04-420-75.jpg

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε εδώ για όλη τη σειρά 6 της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την πήρα ακόμα βρε. Δεν την είχε ετοιμοπαράδοτη.

Μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες.

Για στείλτε links για HDMI καλωδια, DVI to HDMI, κτλ, κτλ.

Φανταζομαι θα θες μικρο HDMI, 1-3m.

Αν ηθελες μεγαλο, εχω εξαιρετικο 10μετρο ATLONA πλακε (στο κουτι του) που εφερα για το στησιμο της εγκαταστασης projector και τελικα τοποθετησα στον τοιχο το ενα απο τα 2 που αγορασα...:046:

Link to comment
Share on other sites

Όχι και 10m βρε... μικρά θέλω.

Βασικά θέλω τρία:

DVI-to-HDMI (PC to TV)

HDMI-to-HDMI (Home Theater to TV)

Digital Optical Audio Cable

apotsi added 1 Minutes and 53 Seconds later...

Καλορίζικη! Βλέπω φτιάχνεις σούπερ ψηφιακό σύστημα στο σαλόνι!
Το προσπαθώ, Ευτύχιε. Μας έτυχε χθες αυτή η στραβή, αλλιώς δεν θα την έπαιρνα.
καλορίζικη και καλοδούλευτη! πολύ καλή επιλογή
Μεγειές Τόλη
Να 'στε καλά...
Link to comment
Share on other sites

Όχι και 10m βρε... μικρά θέλω.

Βασικά θέλω τρία:

DVI-to-HDMI (PC to TV)

HDMI-to-HDMI (Home Theater to TV)

Digital Optical Audio Cable

Παρόμοιες πληροφορίες θέλω και εγώ για την δικιά μου τηλεόραση (αν και Home Theater δεν έχω αυτή την στιγμή, αλλά Digital Optical Audio Cable βγάζει ο dvd player που έχω). Η δικιά μου είναι η Sony 40V4000.

Link to comment
Share on other sites

Και που να βάλεις υπολογιστή πάνω να σερφάρεις στον Ιντερνετ ή να δεις ταινία.. θα πάθεις πλάκα. Το επόμενο project μου είναι αυτό μαζί με σε ένα ΒΤ πληκτρολόγιο/ποντίκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη Τολη, την κοβω για κοσμημα tv!

Εχει δυνατοτητα για να μπει στον τοιχο?

Διατιθεται βαση-στηριγμα τοιχου γιαυτη?

Σωστη ερωτηση.

Νομιζω πως στον τοιχο θα ηταν τελεια.

Αληθεια, δεν εχουν ολες τη δυνατοτητα στηριξης στον τοιχο?

Αν οχι, τοτε κι αυτο το option θα αποτελουσε κριτηριο αγορας μας.

Link to comment
Share on other sites

Σωστη ερωτηση.

Νομιζω πως στον τοιχο θα ηταν τελεια.

Αληθεια, δεν εχουν ολες τη δυνατοτητα στηριξης στον τοιχο?

Αν οχι, τοτε κι αυτο το option θα αποτελουσε κριτηριο αγορας μας.

Τρυπες για να μπει η βαση του τοιχου εχουν ολες. Απλα την βαση του τοιχου δεν την περιεχουν ολες στο πακετο. Αναλογως το μοντελο και την εταιρεια. Με λιγο παζαρεμα παντως στην δινουν δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστη ερωτηση.

Νομιζω πως στον τοιχο θα ηταν τελεια.

Αληθεια, δεν εχουν ολες τη δυνατοτητα στηριξης στον τοιχο?

Αν οχι, τοτε κι αυτο το option θα αποτελουσε κριτηριο αγορας μας.

" Το πρότυπο ανάρτησης VESA αποτελεί, για παράδειγμα, προδιαγραφή της κατασκευής του πίνακα μιας βάσης επιτοίχιας ανάρτησης. "

Οπότε θα δεις στο Manual σου πιο πρότυπο υποστηρίζει και θα βρεις 1 universal που κάνει και για άλλα πρότυπα ή θα πάρεις 1 dedicated.

Link to comment
Share on other sites

Και που να βάλεις υπολογιστή πάνω να σερφάρεις στον Ιντερνετ ή να δεις ταινία.. θα πάθεις πλάκα. Το επόμενο project μου είναι αυτό μαζί με σε ένα ΒΤ πληκτρολόγιο/ποντίκι.
:) ... γιατί νομίζεις ότι χρειάζομαι το καλώδιο DVI-to-HDMI ??? Δίπλα είναι και περιμένει το PCάκι... :033:
Σωστη ερωτηση.

Νομιζω πως στον τοιχο θα ηταν τελεια.

Αληθεια, δεν εχουν ολες τη δυνατοτητα στηριξης στον τοιχο?

Αν οχι, τοτε κι αυτο το option θα αποτελουσε κριτηριο αγορας μας.

Απ' ό,τι ξέρω, όλες έχουν θέση για να πάρουν βάση για τοίχο. Αλλά αν δεις το σχέδιο του σαλονιού μου, θα δείς ότι δεν με βολεύει να την βάλω στον τοίχο, γιατί δεν θα βλέπουν καλά όλοι. Δες...

attachment.php?attachmentid=20957&stc=1&d=1213945517

Καλορίζικη! Και κλειδώνουμε και το σπίτι!
Λες να το είχαμε αφήσει ανοιχτό;
Τρυπες για να μπει η βαση του τοιχου εχουν ολες. Απλα την βαση του τοιχου δεν την περιεχουν ολες στο πακετο. Αναλογως το μοντελο και την εταιρεια. Με λιγο παζαρεμα παντως στην δινουν δωρο.
Μπαααα.... είναι ακριβή η original της Samsung. Όταν είχα ρωτήσει για την βάση για την Plasma, μου είχαν πει γύρω στα 300€-350€.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι ξέρω, όλες έχουν θέση για να πάρουν βάση για τοίχο. Αλλά αν δεις το σχέδιο του σαλονιού μου, θα δείς ότι δεν με βολεύει να την βάλω στον τοίχο, γιατί δεν θα βλέπουν καλά όλοι. Δες...

Τόλη υπάρχουν βάσεις με βραχίονα ώστε να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Οπότε αρκεί να δεις την κλίση που θέλεις να έχει.

Π.χ.

LCD-204_L.jpg

Απλά το θέμα είναι ότι ίσως χρειαστεί να το "πλερώσεις" ώστε να είναι κάτι ανθεκτικό και στιβαρό για να μπορεί να συγκρατήσει το βάρος του θηρίου σου.

Link to comment
Share on other sites

Τόλη υπάρχουν βάσεις με βραχίονα ώστε να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Οπότε αρκεί να δεις την κλίση που θέλεις να έχει.

Π.χ.

LCD-204_L.jpg

Απλά το θέμα είναι ότι ίσως χρειαστεί να το "πλερώσεις" ώστε να είναι κάτι ανθεκτικό και στιβαρό για να μπορεί να συγκρατήσει το βάρος του θηρίου σου.

Προς το παρών, μιά χαρά είναι και στην βάση της ... Στο καινούργιο το σπίτι, βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ερωτηση γιατι εμενα με ενδιεφερει να μπαινει στον τοιχο με περιστρεφομενη βαση η οποια να μην ειναι after market αλλα να διατιθεται απο την ιδια την αντιπροσωπια.

Απο οτι καταλαβα δεν εχεις ρωτησει μιας και δεν σε ενφιαφερει προς το παρον να την βαλεις στον τοιχο οποτε καλυτερα να ρωτησω την αντιπροσωπια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.